10 najlepszych książek w 2017 roku

Zapewne każdy książkoholik spędził wiele godzin na przeglądaniu księgarni internetowych, w celu wyszukania tej jednej (albo dziesięciu) idealnej, wybranej dla siebie książki. Wszystko po to, by móc chwilę później czekać z niecierpliwością na sygnał domofonu i dostarczenie przesyłki.

Zapewne też wielokrotnie odwiedzaliście biblioteki i – dziwnym zbiegiem okoliczności – czas pędził niesamowicie szybko, prawda? Później dopiero wychodziło szydło z worka i okazywało się, który z zakupów był strzałem w dziesiątkę, nieocenionym majstersztykiem, dziełem; a który dnem z wodorostami i błędem wydawniczym.

Dziś przedstawiam wam top 10 książek, które były najczęściej wybierane przez czytelników w 2017 roku. Kolejność jest zupełnie przypadkowa.

1.Rupi Kaur – „Mleko i miód”

Mówi wam coś ten tytuł, prawda? Nie sposób o nim zapomnieć! To niebanalny tomik wierszy, który zachwyci każdego czytelnika! Czytałam wielokrotnie i… za każdym razem było mi mało! Wiersze to pewnego rodzaju opowieść o sobie samym, o bólu, o szarości dnia codziennego, o zmaganiu się z każdym istniejącym problemem, ale… wiersze wskazują również, jak się nie poddać, jak żyć.

Data premiery: 01.03.2017 r.

2. H. M. Ward – „Zranieni”

Jeśli nieobce wam są dobre romanse, to ta pozycja urzeknie każdą część waszego ciała. Sprawi, że wielokrotnie będziecie chcieli poznawać tę historię na nowo. Tych bohaterów nie da się zapomnieć. Autorka w sposób szczególny opisała uczucia, którymi darzą się nawzajem Sidney i Peter – główni bohaterowie powieści. Mężczyźni – zbliżają się Walentynki – podarujcie swoim kobietom idealny prezent. Pomysł już macie. 🙂

Data premiery: 11.04.2017 r.

3. Anna Łacina – „Zadzwoń, kocham Cię”

Ta nietuzinkowa opowieść skłoni was na pewno ku wielu refleksjom. Pokaże, jak łatwo jest coś stracić i jak trudno odzyskać. Pozwoli na dokładną analizę swojego życia; wręcz każe się zastanowić nad tym, czy wszystko, co masz – jest dla ciebie dobre. Uczuli czytelnika na większość czyhających za rogiem problemów, które rzekomo są wyimaginowane (bo przecież to zwykła powieść), ale jednocześnie mogą zdarzyć się każdemu.

Data premiery: 30.08.2017 r.

4. Karolina Klimkiewicz – „Jeśli tylko”

Nie ma odpowiednich słów, żeby opisać, jak piękną jest książka Karoliny Klimkiewicz. To istny fenomen! Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po tę powieść, nie marnujcie więcej czasu! Na co czekacie? To powieść, która was oczaruje, ale dodatkowo sprawi, że będziecie ją pochłaniać z wypiekami na twarzy.

Data premiery: 04.09.2017 r.

5. Erling Kagge – „Cisza”

W zgiełku codzienności warto czasami wziąć głęboki oddech i się wyciszyć. Żyjemy na co dzień cały czas w biegu, podążając do lepszego życia; nie mamy czasu na nic, aż w końcu ten pośpiech staje się naszą rutyną. Dlatego też Erling Kagge przychodzi nam z pomocą w postaci książki Cisza, która nawołuje do zwolnienia tempa życia, do wyciszenia się. Erling daje lekcję, która na nowo ma pomóc w odnalezieniu siebie… w ciszy.

Data premiery: 10.05.2017 r.

6. W. Bruce Cameron  – „Był sobie pies”

„Ten świat jest naprawdę pomerdany!”
Czytaliście kiedyś historię opowiedzianą przez psa? Nie? To macie idealną okazję, by nadrobić czytelnicze zaległości. Opowieść o sile przyjaźni, bólu, stracie, ale i nadziei, której nigdy nie powinniśmy się pozbywać. Nigdy nie wiesz, czy jutro twój czteronożny przyjaciel nie zaskrobie łapką w drzwi.

Data premiery: 01.02.2017 r.

7. Karolina Cwalina – „Wszystko zaczyna się w głowie”

Poradnik przeznaczony dla zagubionych osób, a więc… dla każdego! Każdy z nas ma chwile zwątpienia, nawet w samego siebie. Jak podkreśla autorka książki: „Czasem brakuje wsparcia, motywacji i inspiracji!” – Trudno się z tym nie zgodzić. Pomyśl sam – ile razy planowałeś, że coś zmienisz? Ile razy chciałaś schudnąć do lata? Ile razy padło zdanie: „Od poniedziałku…” z twoich ust? Książka Karoliny Cwaliny doda ci motywacji do działania.

Data premiery: 27.09.2017 r.

8. Pani Bukowa – „Wielki ogarniacz życia, czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego”

Często zastanawiasz się dlaczego twoje życie jest w rozsypce i kalkulujesz, jak złożyć je w całość? Autorka książki w żartobliwy sposób przekazuje ci, czytelniku, najważniejszą wiedzę potrzebną do „ogarnięcia” życia. Daj jej szansę sprawić, byś poczuł się lepiej sam ze sobą!

Data premiery: 11.10.2017 r.

9. Regina Brett – „Kochaj”

Regina Brett niejednokrotnie zachwyciła nas swoim piórem. I tym razem nie zawiodła!
Ta książka to 50 lekcji, które pokażą ci jak kochać, jak być kochanym i jak dążyć do spokoju serca; jak pogodzić się z przeszłością, byłymi miłostkami, które powinny ulecieć w niepamięć i jak się nie poddawać.

Data premiery: 25.10.2017 r.

10. Leisa Rayven – „Zły Romeo”

Tej powieści nie mogło tu zabraknąć. Poruszająca historia dwojga zagubionych młodych ludzi, którzy szukają miłości i poświęcą wiele, aby ją odnaleźć. Broadway zmienia wszystko o 180 stopni. Czy uda im się zatrzeć ślady przeszłości, zapomnieć wszystko to, co złe i dać sobie jeszcze jedną szansę? Podobno każdy na nią zasługuje, prawda? Polecam tę powieść każdemu, kto chciałby choć na moment oderwać się od codzienności.

Data premiery: 29.03.2017 r.

A jakie jest zdanie na temat najlepszych książek ubiegłego roku? Którą pozycję zdecydowanie usunęlibyście z listy a którą umieścilibyście w zamian?

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote
shares