15 tajemnic booknieci recenzja

Czas… Wydaje nam się, że mamy go nieskończenie wiele.

Odkładamy wszystko na później, mówiąc sobie, że ,,przecież jutro też jest dzień, nie pali się!”.

Spędzamy godziny przed komputerem, przeglądając setki zdjęć znajomych i nieznajomych, podróżujących po świecie, spełniających marzenia i cieszących się życiem. Skąd oni mają na to pieniądze? – pytamy retorycznie, wzdychając bezradnie.

Patrzymy w lustro i myślimy sobie, że nasze życie jest nudne, niczego nie osiągnęliśmy i straciliśmy ileś lat, będąc tu i tak naprawdę nie żyjąc a wegetując.

Budzimy się pewnego dnia rano, mając kompletnie siwe włosy, wspierając się na drewnianej lasce a nasi jedyni przyjaciele to stosik leków od lekarza na blacie stołu do przełknięcia i ekran telewizora.

Wyrzucamy sobie, że straciliśmy całe życie, gnając za pieniędzmi, harując całymi tygodniami bez chwili odpoczynku, zapominając o rodzinie, odpoczynku, swoim własnym zdrowiu, pasji. Jesteśmy sami. I jest już za późno…

Masz 1440 minut.

Właśnie tyle (i ani pół więcej!) minut trwa twój dzień. Każdy z nas ma ich tyle samo. Nieważne czy jest bogaty czy biedny, mieszka w Polsce czy Ameryce, jest stary czy młody. 1440 minut – tylko i aż tyle. Zacznij od uświadomienia sobie tego, niech to będzie twoja baza do zmiany.

Kevin Kruse, autor książki 15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu?, przekonuje, że kiedy fakt ten zagości na stałe w naszej świadomości, zaczynamy automatycznie doceniać każdą z upływających minut, nie chcąc ich marnować na błahostki, bezpowrotnie tracić. Jest to pierwszy, niezbędny, krok na drodze do wewnętrznej zmiany.

Jak przekonuje Kruse, każdy człowiek, który w życiu osiągnął spektakularny sukces, działał według konkretnych, jasno określonych zasad.

15 tajemnic recenzja booknieci

Miliarderzy stawiają przede wszystkim na efektywność.

Polega to mniej więcej na tym, że na początek obserwujesz siebie i wychwytujesz godziny, w których jesteś najbardziej aktywny, twój umysł pracuje kreatywnie i sprawnie, łatwo jest ci się skupić na pracy i poświęcić jej całą swoją uwagę, bez zniechęcenia czy znudzenia. Następnie starasz się pracować właśnie w tych godzinach, co skutkuje świetną efektywnością. Po godzinie intensywnego wysiłku, obfitego w produktywność, przychodzi pora odpoczynku.

Badania wykazały, że ludzie działający w myśl tej zasady, mogą pozwolić sobie na większą ilość przerw w pracy. Konkretne zadanie wykonują bowiem w czasie na to przeznaczonym, bardzo sprawnie i bez większych problemów.

Wybitni sportowcy, bardzo często olimpijczycy z medalami na koncie, skupiają się na rutynie. Harmonogram dnia pozwala im wykonywać wszystkie czynności o określonych porach, powtarzalnie. Świetna samodyscyplina pozwala na wykorzystywanie każdego dnia do granic możliwości, nie marnując czasu na bezproduktywne ślęczenie z nosem w ekranie telefonu, grając w niezbyt rozwijającą grę. To tylko dwie z dziesiątek porad, które Kevin Kruse zdradza nam w swojej książce.

Jeśli chcesz wykorzystać swój dzień w pełni i na wszystko mieć czas, ta pozycja bardzo ci w tym pomoże.

15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu? to skarbnica wiedzy dla każdego, kto uważa, że doba jest za krótka, żeby wszystkie aktywności i obowiązki w niej zmieścić. Dzięki dokładnie omówionym różnorakim strategiom zarządzania czasem, każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Niektóre z porad są banalnie proste. Na przykład: autor przekonuje, żeby prowadzić dzienniki. Nie internetowe czy telefoniczne, ale papierowe. Poleca zapisywać w nich wszystko, co ma dla nas znaczenie i działa motywująco. Cytaty, obrazki, plany do realizacji. Jest to nie tylko pomocne w organizacji kolejnych dni miesiąca, ale przede wszystkim – działa idealnie w momentach zwątpienia. Podnosi na duchu i dodaje sił.

Autor uświadamia nam też, że mówienie „nie” nie jest niczym złym. W myśl tej porady, powinniśmy uświadomić sobie, że za każdym razem, godząc się na coś, rezygnujemy z czegoś innego. Powinniśmy zatem zdecydować, co jest dla nas ważne i co nas rozwija, sprawia nam radość. Nie warto marnować czasu na coś, co jest nam zbędne.

15 tajemnic recenzja booknieci

Książka składa się z tematycznie podzielonych rozdziałów.

Dodatkowo, każdy z rozdziałów zawiera unikalne sentencje, porady i wypowiedzi ekspertów. Autor dzieli się z czytelnikiem swoją wiedzą w sposób przystępny do zrozumienia, wplatając anegdotki z realnych wydarzeń czy historyjek z własnej przeszłości.

W książce znajdują się gotowe listy czynności, którymi czytelnik może się sugerować i posiłkować przy wprowadzaniu konkretnych strategii zarządzania czasem w swoje życie. Bazowanie na autorytetach powszechnie wszystkim znanych ludzi sprawia, że poradnik jest bardzo autentyczny i rzetelny w odbiorze. Oferowane strategie nie ingerują agresywnie w życie czytelnika, więc zastosowanie się do nich nie sprawia większych problemów.

Dodatkowo, książka pełna jest prezentów i niespodzianek. Autor dzieli się bowiem linkami do stron internetowych, z których pobrać można konkretne, gotowe do użycia materiały pomocne przy wprowadzaniu w życie konkretnych strategii zarządzania czasem. Wszystko jest zupełnie darmowe.

Na kilku ostatnich stronach książki dołączono 110 cytatów dotyczących czasu i gospodarowania nim. Mogą one w świetny sposób zmotywować czytelnika do chęci podjęcia wyzwania i zorganizowaniu sobie dnia w pełni produktywnie.

Mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą. Może zatem warto sięgnąć po książkę 15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu? i zadbać o to, by poczuć się w pełni szczęśliwym człowiekiem i zapanować nad każdą ze 1440 minut swojego dnia?

Po lekturze tej pozycji książkowej, nic nie stracisz, a wszystko zyskasz!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here