dotyk twoich słów aleksandra steć

Czy kojarzycie fanpejdż Moja dusza pachnie tobą? Jeżeli tak, to mam dla was dobrą wiadomość – jego autorka właśnie wydała kolejną książkę i to w dwóch tomach!

Dotyk Twoich Słów to kompilacja tekstów Aleksandry Steć. Zostały one najpierw opublikowane na kanałach autorki a teraz zostały zebrane w cztery rozdziały i dwa tomy. Aleksandra Steć podzieliła je tematycznie i w zgodzie z emocjami, które wybrzmiewają w słowach na cztery pory roku.

Przygodę z lekturą rozpoczynamy więc latem. Gorące, pełne namiętności… Nic więc dziwnego, że tytuł tej części to Masz zapach spełniających się marzeń. Znajdujemy tu więc teksty dotyczące miłości i szeroko rozumianych relacji damsko-męskich. Każda strona to jeden tekst. Niektóre wywołują czułość, inne nostalgię a jeszcze inne wspomnienia chwil, których dziś już nie ma.

Gdy zaczną spadać pierwsze liście emocji, rozpoczyna się część zatytułowana Jesień – Ludzie umierają w milczeniu, jak drzewa. Tematyka słów Aleksandry Steć poważnieje i pojawiają się myśli o przemijaniu i ulotnej naturze życia. Jak zmieniają się wartości człowieka wraz ze wzrostem jego świadomości na temat kruchości istnienia? Warto przeczytać tę część i odpowiedzieć sobie na to pytanie.

aleksandra steć dotyk twoich słów

Przychodzi tom drugi a wraz z nim mroźna zima. Pierwsza część tego tomu zatytułowana jest Nie chcę być tylko twoim wspomnieniem. Opowiada on o najbardziej zimnych i trudnych emocjach, których doświadczamy w życiu – o rozstaniu, o tęsknocie i bólu, które łączą się w jedno. Zostawiają po sobie pustkę, niczym zimowa pogoda. W słowach Aleksandry Steć z łatwością odnajdzie się każdy, kto kiedykolwiek stracił i tęsknił.

Po zimie przychodzi jednak wiosna a wraz z nią część zatytułowana Obudź się i oddychaj szczęściem. Tutaj znajdujemy zdecydowanie najbardziej optymistyczne teksty autorki – są pełne nadziei, dowcipu, ciętego humoru i pozytywnych emocji. Znajdziecie tu żarty, zabawne riposty i wasz humor zdecydowane rozkwitnie w trakcie lektury.

Dla kogo jest ta książka?

Zdecydowanie jest to pozycja dla wszystkich fanów cytatów i krótkich form literackich. Każda strona jest niczym osobna opowieść zawarta w kilku zdaniach. Każdy tekst wywołuje inne emocje.

Jest to więc również dobra lektura dla osób, które lubią, by książki wzbudzały w nich głębsze uczucia, by skłaniały do refleksji, albo… by pomogły w trudnych sytuacjach.

Jeżeli twoja przyjaciółka właśnie rozstała się z partnerem – daj jej w prezencie książkę Oli i powiedz, żeby zapoznała się z rozdziałem zimowym.

aleksandra steć dotyk twoich słów

A może bliska ci osoba czuje motyle w brzuchu, bo właśnie się zakochała? W takim razie na pewno poczuje się zrozumiana, czytając część letnią.

Być może ktoś w twojej rodzinie zmaga się z chorobą i bólem przemijania? Jesienny rozdział może mu pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania, które go dręczą.

W chwili, gdy piszę ten tekst, jest kwiecień – przyroda zaczyna budzić się do życia, wyciągam z szafy krótkie koszulki i lekkie obuwie… To idealny czas, by znaleźć przyjemność w lekturze części wiosennej.

Dotyk Twoich Słów przypomina mi czekoladę – nie rzucasz się od razu na całą tabliczkę, ale delektujesz się powoli. Odrywasz kolejny kawałek, pozwalasz mu rozpływać się w buzi i z każdą chwilą czujesz coraz więcej szczęścia, rozpływającego się dookoła serca. Spróbujesz?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here