Odrobina uczucia każdemu zrobi dobrze. Przytul kogoś. Niech to będzie uścisk prosto z serca, nie tylko z rąk.

Tak wygląda zadanie, które czytelnik znajdzie na stronie zatytułowanej “24 maja”. Towarzyszyć będzie mu również tematyczny, inspirujący cytat oraz refleksja autorki na temat bliskości i kontaktu fizycznego z drugim człowiekiem.

Właśnie tak skonstruowana jest książka Kindness Boomerang, czyli 365 sposobów, jak zmienić świat i siebie. Każda strona to kartka z kalendarza, która zachęca do czynienia dobra. Znajdziecie tu więc 365 drobnych gestów życzliwości, powodów do cieplejszego spojrzenia na drugiego człowieka, inspirujących historii oraz przepięknych, zawsze trafionych cytatów.

Skąd wziął się pomysł?

Autorka książki, Orly Wahba, jest amerykańską działaczką społeczną i nauczycielką. W 2011 roku stworzyła “Life Vest Inside” – organizację non-profit, która propaguje życzliwość na skalę globalną. “Life Vest Inside” jest twórcą słynnego filmu Kindness Boomerang, który opowiada o tym, że dobro, które człowiek czyni, prędzej czy później wraca do niego ze zdwojoną siłą. Ta opowieść miała ponad 27 milionów wyświetleń na YouTube!

Kindness boomerang, czyli 365 sposobów, jak zmienić świat i siebie to pokłosie sukcesu tej produkcji. Nie przeczytacie tej książki w jeden dzień, bo nie o to też chodzi. Zadaniem lektury jest skłonienie czytelnika do codziennych aktów dobroci.

Po co to wszystko?

To my kreujemy rzeczywistość, która nas otacza. Mamy wpływ na to, czy dookoła będziemy mogli dostrzec dobro, czy też jego brak. Właśnie dlatego Orly Wahba przekonuje, aby wybierać w życiu życzliwość.

Kindness boomerang zachęca, żeby pomóc starszej sąsiadce z zakupami, zrobić karmnik dla ptaków, poznać ze sobą dwoje samotnych przyjaciół, powiedzieć bliskiej osobie od dawna odkładany na później komplement… Nie trzeba wiele, by uczynić świat lepszym miejscem.

Chcielibyście okazywać ludziom dookoła więcej życzliwości, ale w natłoku dnia często o tym zapominacie albo nie wiecie, co konkretnie zrobić? Ta książka na pewno nie pozwoli wam o tym zapomnieć i okaże się zbiorem niezwykle wartościowych inspiracji.

Pamiętajcie, że świat jest dokładnie taki, jakim go uczynimy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here