Daria Shevtsova

Kwiecień za pasem i mimo że zima nie odpuszcza, to jednak niedługo zawita do nas wiosna! Cieszycie się? Bo ja bardzo! Choć ciepłe łóżko i kubek herbaty brzmią zachęcająco, to jednak nad błogie lenistwo przedkładam bardziej dynamiczne rozrywki. Dlatego też nie mogę się doczekać, kiedy założę ulubiony wiosenny płaszczyk i czym prędzej pobiegnę do pobliskiej księgarni.

A mam po co!

Uwielbiam romanse, co zawsze podkreślam, a w kwietniu pojawi się tyle propozycji książkowych, że można dostać zawrotu głowy. A wraz z nimi mój odwieczny problem – którą książkę wybrać? Nigdy nie mogę zdecydować się na jedną.

Jesteście gotowi? Oto kilka zapowiedzi kwietniowych:

 

Minione chwile

 1. Autor: Gabriela Gargaś
  Tytuł: „Minione chwile”
  Data premiery: 04.04.2018r.
  Wydawnictwo: Filia

Bohaterką powieści jest Anna, uciekająca od rzeczywistości kobieta. Chce uleczyć złamane serce, dlatego decyduje się na wyjazd do Szkocji. Tam poznaje Lady Abigail. Jej historia miłosna urzeka Annę. Abigail u boku polskiego oficera , Waldemara Leśniewickiego, przeżyła chwile pięknych uniesień. Jednakże los był dla nich przekorny i płomień miłości z czasem wygasł, zaś oficer powrócił do swojej ojczyzny. Co odkryje Anna? Jak potoczą się losy bohaterki? Tego dowiesz się czytając najnowszą powieść Gabrieli Gargaś – „Minione chwile”.

Umysł

 1. Autor: Audrey Carlan
  Tytuł: „Umysł”
  Data premiery: 04.04.2018r.
  Wydawnictwo: Edipresse Książki

Audrey Carlan stworzyła piękną powieść pełną pożądania, seksu i miłości. Gillia Callahan jest niczym wielki magnes przyciągający nieodpowiednich facetów. Zawsze znajduje się w nieodpowiednim momencie i w nieodpowiednim miejscu, jakby wisiało nad nią jakieś niewytłumaczalne fatum. Zostaje prześladowana i krzywdzona, ale dzięki fundacji, która zaproponowała jej pracę, udaje się jej uciec od zwyrodnialca. „Umysł” to kontynuacja „Trylogii namiętności”. Część pierwsza „Ciało”, premierę miała 17.01.2018r.

Książę w wielkim mieście

 1. Autor: Emma Chase
  Tytuł: „Książę w wielkim mieście”
  Data premiery: 04.04.2018r.
  Wydawnictwo: Filia

Książę w wielkim mieście” stanowi preludium serii „Royall” Emmy Chase. Tytułowy Książę znany jako Jego Seksowna Mość , to niebywale czarujący, acz nadzwyczaj arogancki młodzieniec. Typ niegrzecznego chłopca, który przyciąga kobiety jak miód muchy. Sytuacja ulega zmianie, kiedy poznaje śliczną brunetkę, stojącą w opozycji do wszystkich lepiących się do niego pań. Dlatego też mężczyzna obiera sobie ją na cel i postanawia zrobić wszystko, aby ten cel osiągnąć.

Znajdź mnie

 1. Autor: J. S. Monroe
  Tytuł: „Znajdź mnie”
  Data premiery: 04.04.2018r.
  Wydawnictwo: W.A. B.

Kiedy traci się ukochaną osobę, życie wywraca się do góry nogami. Po takiej stracie ciężko się podnieść i żyć dalej. Tak właśnie czuł się Jar Costello , bo jego dziewczyna popełniła samobójstwo jeszcze na studiach. Jar nie może pozbyć się wrażenia, że jego ukochana wciąż żyje, mimo że od jej śmierci minęło już pięć długich lat. Mamią go tak boleśnie realistyczne wizje, że postanawia udać się do terapeuty. Według lekarza Jar cierpi na urojenia, będące skutkiem załamania po śmierci narzeczonej. Wszystko się zmienia, kiedy odnajduje pisany przez Rose pamiętnik. Jakie tajemnice skrywał? Tego dowiecie się już 04.04.2018 roku, sięgając po powieść „Znajdź mnie”. To doskonałe połączenie sensacji i kryminału, ale i fani dobrego romansu nie będą zawiedzeni.

Siedlisko gorących serc

 1. Autor: Roma J. Fiszer
  Tytuł: „Siedlisko gorących serc”
  Data premiery: 04.04.2018r.
  Wydawnictwo: Edipresse Książki

Siedlisko gorących serc” spowoduje, że w waszych sercach zapłonie ogień, a historia porwie już od pierwszych stron powieści.
Ania, Kasia i Eliza to kobiety, które nie boją się wyzwań i zawsze stają na wysokości zadania. Ich poczucie humoru w mig staje się zaraźliwe i wyciągnie z czarnych chmur niejednego ponuraka. Dziewczyny chwilowo przebywają w „Iskierce”, budynku usytuowanym na cichym wzgórzu. Wzgórze przestaje być ciche, kiedy władają nim przyjaciółki. Gdy pojawia się cała energiczna ekipa, nie ma miejsca na nudę. Anna wraz ze swoim wybrankiem zajmują się budową „Iskierki” , Kasia podczas wesela z Maciejem oznajmia mu dobrą nowinę o ciąży, zaś Eliza rozpoczyna pierwszy rok studiów. Kiedy powraca, jej sytuacja sercowa w końcu się stabilizuje i zaczyna rozumieć, czego chce od życia. To będzie ich czas. Ich i wasz.

Kobieta, którą pokochał marszałek

 1. Autor: Katarzyna Droga
  Tytuł: „Kobieta, którą pokochał marszałek”
  Data premiery: 04.04.2018r.
  Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Ta książka to absolutny „must read” i to nie tylko ze względu na poznanie historii, o której mówi się mało.
Przenieśmy się do roku 1901. Dziewiętnastoletnia Ola Szczerbińska przyjeżdża z Suwałk do Warszawy. Jak każda młoda kobieta marzyła o zdobyciu wykształcenia, a zważywszy na epokę, w której przyszło jej żyć, także o wolnej Polsce. Na początku dwudziestego wieku ludzie wierzyli, że jedynymi rolami kobiety były bycie żoną i matką. Ola postanowiła pokazać, jak bardzo się mylą. Przemycała dynamit w gorsecie, rewolwery w spódnicy, zorganizowała siatkę wywiadowczyń i walczyła. Podczas prezentacji broni poznała Józefa Piłsudzkiego – bohatera narodu, ale… także innej kobiety. Mimo wszelakich przeszkód, Ola została partnerką marszałka, zarówno życiową jak i na polu bitwy. Jak dalej potoczyła się ich historia? Przekonajcie się sami.

Twoje zdjęcie

 1. Autor: Melanie Moreland
  Tytuł: „Twoje zdjęcie”
  Data premiery: 11.04.2018r.
  Wydawnictwo: W. A. B.

Adam Kincaid to miejscowy król fotografii. Nie ma dla niego rzeczy, których nie dałoby się uwiecznić na zdjęciu. Fotografia to dla niego sztuka wszechczasów, hobby zapoczątkowane przez jego rodziców, przechodzące z pokolenie na pokolenie. Jego mentorką staje się rudowłosa Alexandra. Co wyniknie z połączenia dwóch światów na jednej życiowej fotografii? A może ich wspólna miłość do zdjęć przerodzi się w miłość wzajemną? Nie przegapcie najgorętszej premiery kwietnia, która poruszy serce każdego, kto sięgnie po powieść Melanie Moreland – „Twoje zdjęcie”.

 

Pojedynek uczuć

 1. Autor: Krystyna Mirek
  Tytuł: „Pojedynek uczuć”
  Data premiery: 11.03.2018r.
  Wydawnictwo: Filia

30-letnia Maja mieszka w ekskluzywnym apartamencie z mężem i małym synkiem Krzysiem. Mąż spełnia się zawodowo, jest prezesem dobrze prosperującej firmy, która przynosi mu satysfakcjonujące dochody. A to pozwala nie tylko na utrzymanie rodziny, ale także na spełnianie każdych potrzeb i zachcianek. Wydawać by się mogło, że sielanka, w której się pławią, nigdy się nie skończy. Jednak wszystko co dobre zawsze ma swój kres. Historię Mai będziecie chłonąć jak gąbki wodę i nie zdziwię się, jeśli zacznie polecać ją wszystkim członkom swojej rodziny, bo „Pojedynek uczuć’ to nie tylko barwna opowieść o miłości, ale także perypetie rodzinne, które mogą dotknąć każdego z nas.

Tamtego lata w Bułgarii

 1. Autor: Małgorzata Pogoda-Winkler
  Tytuł: „Tamtego lata w Bułgarii”
  Data premiery: 18.04.2018r.
  Wydawnictwo: Edipresse Książki

Łucja z wykształcenia jest historykiem sztuki. Któregoś dnia postanawia ponownie pojechać do Bułgarii. Poprzedni pobyt na Bałkanach zwieńczyła gorąca miłość, która trwała parę dobrych lat, niestety tylko za pośrednictwem listów. Nadal zakochana kobieta planuje doprowadzić do spotkania z Borysem, swoim listownym ukochanym. Nie może dopuścić do siebie myśli, że los mógłby być na tyle niesprawiedliwy, aby znów pokrzyżować jej szyki. „Tamtego lata w Bułgarii” to powieść przede wszystkim o miłości pomiędzy Polką a Bułgarem, ale także o sile przetrwania, i o tym, że wspomnienia tak naprawdę nigdy nie blakną.

 

Story of Bad Boys

 1. Autor: Mathilde Aloha
  Tytuł: „Story of Bad Boys”
  Data premiery: 18.04.2018r.
  Wydawnictwo: Feeria Young

Liliana Wilson była spokojną dziewczyną z precyzyjnie zaplanowaną przyszłością. Nie spodziewała się, że jej plany ulegną diametralnej zmianie, kiedy rozpocznie studia dziennikarskie. Winni tego byli Evan i Cameron, jej współlokatorzy i dwa różne światy. Evan był „aniołem stróżem”, broniącym Lilianę w każdej chybotliwej sytuacji , zaś Cameron objawił się jako zdystansowany nie tylko do niej, ale i całego świata facet. Jednakże to on obudził w Lilianie uczucia, których sama nie była świadoma. Pewnego dnia dziewczyna odkryła, że jej współlokatorzy wracają do domu mocno poturbowani. Co się za tym kryje? Sama jestem ciekawa i już dziś wiem, że 18 kwietnia pojawię się w księgarni pierwsza.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here