Motywacja, czyli daj sobie kopa na rozpęd!

motywacja

Motywacja, to zgodnie z definicją, którą podaje Wikipedia „stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych, określający podłoże zachowań i ich zmian”. Jeśli jest wystarczająco silna, może przenosić przysłowiowe góry. Jedno jest pewne – chcemy odnaleźć niewyczerpane źródło motywacji i nieustannie z niego czerpać.

Motywacja, motywacja! Czy nowa publikacja „77 Historii (..)” okaże się jej kopalnią?

Pomysłodawca książki, to prawdziwy człowiek renesansu – z pewnością nie można odmówić mu doświadczenia. Marek Skała jest dziennikarzem, autorem, konsultantem biznesowym z zakresu PR oraz coachem. Tak wiele specjalizacji – jeden człowiek. Lista jego osiągnięć jest naprawdę pokaźna i nie starczyłoby dnia, aby wymienić je wszystkie

Publikacja „77 Historii” została napisana głównie przez Pana Marka jednak do jej współtworzenia zaprosił 44 (!) znamienitych gości.

Wśród nich są, m.in. Marcin Prokop, Robert Korzeniowski, Kevin Hogan, Łukasz Jakóbiak, Monika Górska. Za rysunki zaś odpowiadają mistrzowie w swoim fachu – Andrzej Mleczko, Henryk Sawka, Jacek Fedorowicz, Stanisław Tym (kim są te osoby, nie trzeba tłumaczyć).

Każda przedstawiona historia jest „z życia wzięta”, posiada własny indywidualny rytm i morał.

Pierwsza część książki została napisana przez głównego autora, druga jest zbiorem przemyśleń reszty zaproszonych do pracy ludzi sukcesu. Idea storytellingu gra tutaj niezaprzeczalnie pierwsze skrzypce. Czasami jest to przerost formy nad treścią, bo nie wszystkie opowieści rzucają na kolana. Jednak odnoszę wrażenie, że Marek Skała mimo wszystko wykonał kawał dobrej roboty. Pisał z autopsji. Podzielił się obrazami wyjętymi ze swojego życia, wnioskami. Wątki autobiograficzne sprawiają, że dowiadujemy się wiele o nim samym. Jak wykorzystywał szanse, reagował na zmiany, ponosił porażki.

Marek Skała uczy czytelnika jak wybrnąć z trudnych sytuacji, budować relacje i być dumnym z własnych osiągnięć lecz nadal pozostać pokornym i wyrozumiałym dla innych człowiekiem.

Nie przywiązuj się zbytnio do wyobrażeń o sobie, szczególnie do tych dobrych. Nie jesteś. Bywasz. Dbaj o to, by bywać częściej.”

motywacja

Cytat ten spodobał mi się szczególnie. Odwołuje się on do ludzkiego wyobrażenia o byciu lepszym niż inni. Jakże często wydaje nam się, że jesteśmy chodzącym wcieleniem dobra, a to cała reszta ludzkości posiada złe cechy. Bujda! Jeśli chodzi o prawdę, okazuje się być ona czarno-biała. Podobnie jak sytuacje życiowe, w których przychodzi nam się znaleźć.

Czy „77 Historii” rzeczywiście daje pozytywnego kopa? Wierzę, że tak.

Chylę czoła przed mądrościami życiowymi, które przekazują Marek Skała oraz jego goście. Jak sama nazwa książki wskazuje, historii jest wiele i nie wszystkie muszą przypaść do gustu. Ale nawet ta jedna jedyna może znacząco wpłynąć na postrzeganie przez nas świata. Warto przeczytać!

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares