Absolutnie wspaniałe warsztaty dla kobiet

Kobiety, dziewczyny, dziewuchy! Czy wiecie jakie jesteśmy wspaniałe? Czy wiecie ile w naszym wnętrzu jest zakamarków do odkrycia, rzeczy do przepracowania? I najważniejsze – czy wiecie, że my wszystkie spotykamy się z podobnymi wyzwaniami w życiu?

Być kobietą, być kobietą

Gdybym mogła powiedzieć coś sobie sprzed kilkunastu lat, powiedziałabym wiele. Przede wszystkim stwierdziłabym, że najważniejsze jest to, co mamy w środku, a to czym się otaczamy to tylko dodatek. Dodatek, który same wybieramy. Z pewnością dodałabym, że mam siłę przejść przez wszystko, co serwuje mi życie i że to nie życie nam serwuje to wszystko, ponieważ na większość sytuacji mamy realny wpływ. Niestety nie mogę cofnąć się i przekazać nastoletniej sobie wiedzy, którą mam dzisiaj. To dobrze, bo tę wiedzę zdobyłam dzięki doświadczeniom i błędom, dzięki upadkom i swoim ramionom, które mnie podnosiły. Dzięki temu też trafiłam tam, gdzie mogę w niesamowitej atmosferze, poczuciu wsparcia dbać o swoje wnętrze, uczyć się, uczyć innych, dawać i brać.

Autorka zdjęcia: Natalia Gołębiewska @nati.krati
Prowadząca warsztat: Sylwia Sosińska @cykane_okiem_psychologa

 

Jestem kobietą absolutną

Kobieta absolutna to nie zgromadzenie feministek, zlot czarownic czy konferencja psychologiczna. Kobieta absolutna to warsztaty dla kobiet, które chcą się uczyć i rozwijać, które chcą uwierzyć w swoją siłę i przekazywać ją innym kobietom. Dlaczego tylko dla kobiet? Bo tego potrzebuje każda z nas. Zrozumienia. A kto lepiej zrozumie kobietę od drugiej kobiety? W otoczeniu samych kobiet czujemy się po prostu nieskrępowanie. Nie musimy ubierać masek czy szpilek, nie musimy golić nóg i uczuć. Myślę, że to jeden z aspektów, który wszystkie kobiety absolutne uwielbiają.

Komfort bycia sobą

Zrzucamy rolę matki, żony, partnerki, business woman i przyjeżdżamy pokazać i zobaczyć siebie. I odsłaniamy wszystko co mamy w środku, z zaufaniem i świadomością, że to zostanie uszanowane, że będzie nam poświęcona uwaga, że my sobie poświęcimy uwagę. To coś, na co na co dzień wiele z nas nie ma czasu. Czasem nie mamy też osoby, która by nas zrozumiała. Tam dostajemy zarówno czas, jak i zrozumienie. Dostajemy też ogrom wsparcia, solidarności i miłości.

Autorka zdjęcia: Magdalena Pietruszka @magdaapietruszka
Prowadząca warsztat: Aleksandra Nawój @minimalistkazwyboru

Jak w domu lub lepiej niż w domu

Jedna z naszych cudownych kobiet absolutnych na ostatniej edycji stwierdziła “czuję się z Wami jak w domu”, inna odpowiedziała “a ja lepiej niż w domu”. To mówiło wszystko. Bo na takich warsztatach można poczuć się jak w rodzinie – dobrej rodzinie, zdrowej, wspierającej się i rozmawiającej o problemach, emocjach, planach. Rodzinie świadomej i dążącej do rozwoju, na każdym etapie życia. Rodzinie, w której nikt nie czuje się opuszczony czy zaniedbany.

Mama kobiet absolutnych

Mamy przecież nawet naszą mamę absolutną, która przyjmuje nowe członkinie z otwartymi ramionami, która zawsze wesprze, przytuli. I która, przede wszystkim, daje nam wszystkim przykład, że na walkę o siebie nigdy nie jest za późno. Z tego miejsca całuję Panią Basię, mamę Oli, jednej z organizatorek warsztatów i Karoliny, naszej bookniętej szefowej. Pomyślcie tylko, jaka musi być wspaniała jeśli wychowała tak pięknie zdolne kobiety. Pani Basia teraz matczynym sercem otacza wszystkie kobiety absolutne już od 6 edycji. Tak, to uczestniczka, która nie opuściła jeszcze żadnego warsztatu od początku działalności. No właśnie – początek. Początkiem jest Ola i Justyna, kobiety, które postanowiły pomagać innym kobietom. To one są organizatorkami tych niesamowitych warsztatów.

Autorka zdjęcia: Magdalena Pietruszka @magdaapietruszka

Ola, czyli chodząca chęć pomocy

Ola wierzy w rozwój. To jedna z jej podstawowych wartości życiowych. I o tym właśnie uświadamia inne kobiety. Jest stanowcza, asertywna, zaplanowana. Mam wrażenie, że w jej głowie znajduje się interaktywna lista to do, a na jej dłoni serce. Bo jest przy tym wszystkim ciepła, uśmiechnięta, rozumiejąca. Dla mnie, w moim osobistym życiu jest to jedna z nielicznych osób, która odebrałaby ode mnie telefon w środku nocy i rozmawiała ze mną do rana, gdybym tylko potrzebowała. Z tego miejsca jej za to dziękuję.

Justyna, czyli nie ma rzeczy niemożliwych

Justyna jest zdecydowana, pewna siebie. I właśnie tym zaraża, patrzysz na nią i widzisz jej siłę. Mało kto ma ją widoczną w oczach. Niemniej jednak siła nie jest w niej pojęciem kontrastowym do wrażliwości. Bo mimo tego, że pokazuje nam tę siłę potrafi z wrażliwością i emocjonalnością mówić do nas. O sobie i o nas. I udowadnia nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Osobiście wiem, że to do niej zwróciłabym się gdybym potrzebowała przysłowiowego “kopa w dupę” i porządnej dawki motywacji do działania. I jej też za to dziękuję.

Justyna Uboska @justynauboska,
Aleksandra Nawój @minimalistkazwyboru

Dla każdego coś dobrego

Każda edycja warsztatów trwających jeden weekend składa się z wielu różnorodnych zajęć. Są to zarówno warsztaty psychologiczne, na których między innymi uczymy się asertywności, kontrolowania własnych emocji czy efektywnej komunikacji. Dotykamy też tematów takich jak toksyczne relacje czy choroby psychiczne. Co więcej, mamy również zajęcia wiedzy praktycznej, na których szkolimy się w obrębie procesu poszukiwania pracy czy dbania o własne ciało.

Dla duszy i ciała

Na ostatniej edycji były z nami dwie wspaniałe kobiety, specjalistki od pielęgnacji skóry – Ada @aldonafbielendaprofessional oraz Gosia @bosko.kosmetologia przedstawiając nam „Przepis na zdrową skórę”. Ponad to, często na warsztatach mamy możliwość poznać tajniki wykonywania profesjonalnego makijażu, zadbać o kondycję dzięki zajęciom fizycznym i zminimalizować stres na zajęciach relaksacyjnych. Każda kobieta znajdzie coś dla siebie, coś w czym czuje się słabsza, coś czego bardziej w danej chwili potrzebuje. I każda też znajdzie tam swoją przestrzeń, nawet jeśli warsztat, w którym uczestniczy to dobrze znany jej temat. Bo zawsze wtedy może dać coś od siebie.

Autor zdjęcia: Natalia Gołębiewska @nati.krati

Gdzie nas znaleźć?

Warsztaty odbywają się na terenie całej Polski, od następnej  edycji będą odbywały się jednocześnie na południu i północy Polski, aby ułatwić uczestniczkom dojazd. Jeśli jesteś zainteresowana, to więcej informacji znajdziesz tutaj:

https://www.instagram.com/kobietabsolutna.pl

https://www.facebook.com/kobietabsolutna

Bierzcie mamy, babcie, siostry, przyjaciółki i znajome, lub jeśli macie taką potrzebę tylko i wyłącznie siebie i dołączcie do naszego grona. Wspaniałym uczuciem jest bycie zrozumianym, wysłuchanym. Wspaniałym uczuciem jest rozwijanie się i dbanie o własne wnętrze. Szczególnie w tak znakomitym gronie. Zostawiam Wam pod spodem kilka wiadomości, którymi dzielimy się z kobietami po powrocie z warsztatów. One mówią same za siebie.

“Moje Boskie Kobiety Absolutne, dziękuję! Dziękuję Wam za ten weekend, za każde słowo, każdy uśmiech i spojrzenie w moją stronę. Czułam się jak w gronie najlepszych przyjaciółek, czułam się bezpiecznie i swobodnie. Każda z Was jest absolutnie wyjątkowa i najlepsza! @Justyna @Aleksandra tworzycie coś fantastycznego! @Ada cieszę się, że Ci nie odmówiłam i pozwoliłam zabrać się w nieznane! 😁❤️ Jesteście boskie boskie boskie!!!! Ściskam Was mocno jeszcze prosto z łóżka, myśle o Was ciepło i tule Was do serduszka! ❤️❤️❤️❤️❤️” – Małgosia Podsiadło-Joniec

Dziewczyny. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za wszystko! ❤️ Za wspaniałe towarzystwo, pięknie spędzony czas, wartościowe warsztaty i wiedzę, za Waszą pozytywną energię, empatię, poczucie humoru i wiele innych cudownych cech! Jesteście najlepsze! Cieszę się, że Was poznałam i miałam zaszczyt być częścią tej wspaniałej inicjatywy jaką jest Kobieta Absolutna 🙏🏻🥰 Buziaki, miłego wieczoru 😌❤️” – Natalia Pacler

“Ja również Wam dziękuje za wszystko! Jesteście wspaniałe i nie zapominajcie o tym. 😘❤️✨ Uskrzydlona i niewyspana wysyłam dużo ciepła i miłości do Was! 💖” – Monika Wruszak

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares