„Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie + 40 inspirujących ćwiczeń” – Anna Piwowarska

To moje pierwsze spotkanie z taką treścią. Słysząc słowa „budowanie własnej marki”, „marka osobista”, „marka firmowa”, „PR”, „reklama”, „banery”, „zdobądź klienta”, „w biznesie”, reagowałam jakimś oporem, jeśli nie niechęcią. To słowa, które mnie zwyczajnie nie kręciły. Nie interesowałam się nimi do czasu, gdy w moje ręce wpadła książka ze słowem w tytule, które właśnie „mnie kręci”.

Tak, „autentyczność” zwraca moją uwagę i budzi ciekawość. Sprawia, że podchodzę bliżej

Zatem już sam tytuł „Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie + 40 inspirujących ćwiczeń” Anny Piwowarskiej, wydawnictwa Onepress Exlusive, coś we mnie poruszył. Czymś mnie (dosłownie!) przyciągnął. Książka ma świetną szatę graficzną, ciekawe czcionki, układ sprzyjający szybkiemu czytaniu. No dobrze, ale o czym ona jest?

Nie znam się na poradnikach biznesowych, marketingowych, ale znam się na poradnikach z innych dziedzin. Z reguły przekazują one surową wiedzę i suche zasady. Oprócz tego kilka historii o tych, którzy odnieśli sukces, celem umiejscowienia ich w konkretnej rzeczywistości. Owszem, to jest ważne, i nie neguję tego. Taka wiedza o podstawach jest przecież istotna, żeby po prostu wiedzieć, co się skąd wzięło.

Jednak często takim poradnikom brakuje pewnego elementu, a który to element Autentyczność przyciąga… posiada.

To wspieranie w podejmowaniu samodzielnych decyzji, wybieraniu modelu odpowiadającego czytającemu (bo to przecież on będzie pracować z treścią książki), a przede wszystkim to zachęta do poznawania samego siebie i do słuchania intuicji. Autorka, Anna Piwowarska jest copyrwrieterką, która przez wiele lat pracowała w agencjach reklamowych. Tworzyła hasła, banery, kampanie dla znanych marek polskich i międzynarodowych. Obecnie rozwija własną markę, projekt Autentyczny Copywriting. Jako freelancerka prowadzi warsztaty i konsultacje dla firm, które tworzone są z sercem i pasją.

We wstępie, autorka zaznacza, co zmieniło się w II wydaniu tej książki. Jak sama podkreśla:

Napisałam tę książkę po to, by propagować ideę budowania marki osobistej i firmowej na autentycznych podstawach – w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami. W zgodzie z tym, kim jesteś – co jest w tobie prawdziwe, żywe i wartościowe. Budowanie na autentycznych podstawach sprawia, że twoja marka staje się unikalna i niemożliwa do podrobienia.

Oczywiście wyczuwa się tu dużą wiedzę autorki na temat marketingu i reklamy. Anna Piwowarska ukończyła studia dziennikarskie ze specjalnością PR i reklama, i tę wiedzę wprowadzała w życie i weryfikowała pracując zawodowo. Zatem książka to też jej osobiste doświadczenia, na które przecież nie składały się same sukcesy, ale i różne błędy. stąd wiele tu przestróg, by ich nie powtarzać.

To poradnik, a raczej przewodnik z autentycznością nie tyle w tle, ile w centrum uwagi, która stanowić może klucz do sukcesów, do samorozwoju, do zadowolenia.

Dla kogo jest ten poradnik? (Nazywany czasami przez Annę Piwowarską „nieporadnikiem”, ze względu na mnóstwo pytań, które pojawiają się na jego stronach). Na pewno dla wszystkich, którzy chcą stworzyć choćby swoją piękną, wymarzoną stronę internetową, blog, który zachwyci, przyciągnie klientów, czytelników. To książka dla osób podejmujących działania biznesowe, marketingowe, komunikacyjne. To zbiór cennych informacji z zakresu najnowszych trendów w marketingu, takich jak personal branding, storyelling, content marketing.

W Autentyczność przyciąga…

znajdziesz także mnóstwo relacji innych kobiet, które zapoznały się z pierwszą książką autorki i ciekawie opowiadają o swojej pracy. Podpisane są ich nazwiskami i adresem strony internetowej – tak, są autentyczne i działają inspirująco!).

Książka to 263 strony, ale wcale nie przegadane. Z jej rozdziałów dowiesz się m.in. o autentyczności w biznesie, o tym, w jaki sposób budować swoją markę bazując na autentycznym przekazie oraz jak może to wpłynąć na firmę i życie, które tworzysz. A także o tym, jak pisać autentycznie i w sposób porywający. Jest również rozdział o autentycznej promocji, która może być po prostu przyjemna.

No i zeszyt do notatek. Dla wszystkich tych, którzy lubią w książce podkreślać, zaznaczać, notować na marginesach, jest jeszcze wiele stron do rysowania, kolorowania i oczywiście pisania. Autorka już na samym początku bardzo do tego zachęca.

Mnóstwo przykładów, co robić, czego nie robić.

Mnóstwo pozytywnych historii innych kobiet. Mnóstwo ćwiczeń – no bo przecież, aby odnieść sukces, trzeba dużo ćwiczyć. Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie + 40 inspirujących ćwiczeń, to prosty przekaz, serdeczny, z poczuciem humoru. To nie jest książka, którą odłożysz na półkę pod nazwą „przeczytane”. Z tą książką będziesz pracować i zapewniam, że będziesz do niej wracać. Przede wszystkim po to, by przekonać się, że ze swojej pasji możesz uczynić oprócz wielkiej radości także źródło swoich dochodów.

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares