Decyzja: jestem nieustraszony!

Autor: Jean Case

Gatunek: poradnik

Wydawnictwo: Onepress

Okładka: miękka

Liczba stron: 246

Cena rynkowa/okładkowa: 39,90 zł

Ocena: 8/10

Nieustraszony? Co oznacza w dzisiejszym świecie bycie nieustraszonym? Słownik języka polskiego krótko wyjaśnia znaczenie słowa „nieustraszony”, jako „nie znający uczucia strachu, odważny”. Jednak czytając Bądź nieustraszony. 5 życiowych zasad dokonywania przełomów i osiągania celów, autorstwa Jean Case, dowiesz się, że nie chodzi tutaj wyłącznie o odwagę.

Nieustraszony w drodze na szczyt

Książka Jean Case to oczywiście kolejny poradnik, który zachęci Cię przede wszystkim do podążenia do miejsca, z którego będziesz mógł powiedzieć: osiągnęłam/ osiągnąłem swój cel. Ale zanim tam trafisz, będziesz musiał poczynić kilka kroków, czyli poznać owe tytułowe 5 zasad. A są to przede wszystkim  „zrobienie wielkiego zakładu” i „bycie odważnym i podejmowanie ryzyka”. Oraz  „wyciąganie wniosków z poniesionych porażek”, „opuszczanie strefy komfortu” i „pozwolenie, by pilność potrzeby pokonywała strach”. Chcesz być nieustraszony? Do dzieła!

Nieustraszony, czyli krok po kroku do sukcesu

Owe 5 zasad to jednocześnie rozdziały książki, podzielone na podrozdziały – wskazówki, silnie motywujące. Wyczytasz z nich czym jest ów „Wielki zakład”, jak podejmować ryzyko, za jakim głosem podążać, czego (a raczej kogo) się trzymać w drodze do celu. Książka Jean Case, jest również opowieścią o ludziach sukcesu, o bohaterach – liderach, innowatorach, których łączy owo słowo: „nieustraszony”. Moim zdaniem jest to książka na wskroś amerykańska, czyta się ją szybko i lekko. Na pewno wprawi Cię w dobry nastrój, a być może i zmotywuje, by odnaleźć swoją pasję albo i sposób na życie.

Zwykli ludzie z “tym czymś”

Bohaterami poradnika Amerykanki, która jest przedsiębiorczynią, filantropką, pionierką technologii i przewodniczącą National Geographic Society, są przeciętni ludzie, którzy wyszli poza schematy, postępowali odmiennie od środowiska, w którym się znajdowali. Przysłużyli się również społeczeństwu, dzieląc się swoimi wynalazkami czy ideami. Tym samym uczynili świat bardziej przyjaznym miejscem. Osiągnęli sukcesy, znaleźli się na szczycie.

Marzenia i decyzje

Jakimi zasadami się kierowali? Z Bądź nieustraszony… dowiesz się jak możesz wykorzystać ich doświadczenie, byś to i Ty mogła/mógł o sobie powiedzieć: „odniosłam sukces”, „moja praca to moja pasja”, „mam świetny pomysł i podzielę się nim ze światem”. Poradnik jest pełen motywujących cytatów, z których wynika, że aby stworzyć świetnie prosperującą firmę, albo sprzedać produkt w rewelacyjny sposób, wcale nie trzeba być geniuszem, czy posiadać unikalne talenty.

Kierunek: nieustraszony

To, co się przydaje zawsze, to śmiałe marzenia i coś co Cię pcha do ich realizacji. Na pewno jednak potrzeba czegoś wyjątkowego, by dojść do celu, czyli odwagi i gotowości na wprowadzenie zmian. Oraz siły i determinacji, by wytrwać w drodze do sukcesu. Z Bądź nieustraszony. 5 życiowych zasad dokonywania przełomów i osiągania celów, na pewno wychwycisz pozytywną nutę. Nada ona ton Twoim marzeniom, ukierunkuje Cię na działanie. Wesprze w dążeniu do życia, które jest nieprzeciętne, ciekawe, śmiałe.

Daję 8/10 ponieważ momentami odnosiłam wrażenie, że niektóre podrozdziały powielają się treściowo. Zachęcam jednak do sięgnięcia po tą lekturę, na pewno wzbogaci Cię w wiarę w swoje siły. I zmotywuje, by nie rezygnować z marzeń, a przede wszystkim z siebie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares