“Cel. Odkryj, określ, osiągnij!” – Paulina Mechło , Aneta Rostkowska-Gerlach

Cel-odkryj-okres-osiagnij-ksiazka-okladka-coaching

Każdy z nas podświadomie go posiada, jednak wielu wciąż ma problem, aby jego istotę poprawnie sprecyzować. Mowa o celu.

Cel to nie tylko stan lub obiekt, do którego się dąży. Aby pomóc ludziom w jego poszukiwaniu powstały niezliczone publikacje, wykłady coachingowe. Fakt ten pokazuje, jak bardzo pragniemy nastawić się na działanie w zakresie spełniania własnych pragnień.

Paulina Mechło, która jest neurokognitywistką i psycholog słynie z publikacji wypełnionych zadaniami. Tworzy je dla każdej z grup wiekowych – zarówno dla młodszych (“Trening intelektu dla dzieci”) jak i seniorów (“Piękny umysł nie ma wieku”).

Przy okazji nowego projektu zaprosiła do współpracy Anetę Rostkowską-Gerlach, znaną coach z 15-letnim doświadczeniem na rynku polskim i zagranicznym. Jej wynikiem jest  “Cel. Odkryj, określ, osiągnij!”

Na początku książki wyraźnie podkreślono, iż nie jest to typowa pozycja coachingowa, która da nam proste odpowiedzi i przepis na osiągnięcie sukcesu w odniesieniu do każdego indywidualnie obranego celu. Mechło i Rostkowska-Gerlach skłaniają raczej do refleksji nad życiem. Książka ma dać narzędzia do odkrycia istoty własnej drogi tak, aby nie wybierać jej przypadkowo, a w pełni świadomie.

Publikacja stworzona przez autorki nie zawiera suchej teorii, a jest bardziej osobistym dziennikiem stworzonym dla odbiorcy – zbiorem kilkunastu ćwiczeń, które wymagają zadania sobie bardzo osobistych pytań. Do ich rzetelnego wykonania przyda się z pewnością czas, gdyż nie są to raczej aspekty, nad którymi zastanawiamy się na co dzień.

Cel-odkryj-okres-osiagnij-ksiazka-okladka-coaching

Jak będzie wyglądało Twoje życie za 5,10 i 30 lat? Czym się kierujesz podejmując życiowe decyzje? Za co jesteś wdzięczny w życiu?

Te i wiele innych pytań rodzą w nas kontrolowany niepokój, a przynajmniej tak było w moim przypadku. Podczas wypełniania zbioru zadań, udało mi się spojrzeć na swoje życie z perspektywy obserwatora i zweryfikować, co właściwie robię, aby przybliżyć się do osiągnięcia tego, co sobie zamierzyłam.

Szczerze mówiąc, do samej formy książki podeszłam nieco sceptycznie.

Zastanawiało mnie, w jaki sposób mam dowiedzieć się czegoś więcej o samej sobie, kolorując znaki zapytania (jedno z zadań). Dopiero później zrozumiałam, że autorki przeprowadzają nas przez szereg następujących po sobie etapów, bez których cały proces interpretacji celu byłby niemożliwy. Ćwiczenia mają podziałać inspirująco i wyzwalająco na nasz umysł, pomóc zauważyć przeszkody i zniwelować je. Nikt nie może zrobić tego za nas. A kolorowanie? Nie tylko pobudza wyobraźnię i kreatywność, ale także pomaga się należycie skupić.

Potwierdzam – praca nad wypełnianiem “Celu…” z pewnością pomogła mi lepiej poznać samą siebie oraz nakreślić wyraźny plan działania.

Moim zdaniem każda osoba, która sięgnie po tę książkę będzie miło zaskoczona efektami wykonywanych ćwiczeń. Czy poczułam jakieś efekty uboczne podczas lektury? Jedynie uporządkowanie myśli! Polecam wszystkim osobom szczerze wierzącym, że marzenia się spełniają. Ta publikacja potwierdza, że można dokonać wszystkiego, jeśli tylko ma się wyraźny cel cały czas przed oczami.

Cel-odkryj-okres-osiagnij-ksiazka-okladka-coaching

5.00 avg. rating (99% score) - 6 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares