Czy „Psychodietetyka” pozwoli nam wyrwać z się okowów odchudzania?

Tytuł: Psychodietetyka
Autor: Karolina Gruszecka
Gatunek: Poradnik
Wydawnictwo: Sensus
Liczba stron: 223
Okładka: Miękka
Cena okładkowa: 39,90
Ocena: 9/10

Psychodietetyka” to nie książka o diecie lub treningu, które wyzwolą nas z niewoli odchudzania. To poradnik o tym jak zmienić swoje nawyki i styl życia, aby schudnąć. A przede wszystkim to świetne studium nad ludzką psychiką.

Większość poradników dotyczących odchudzania gwarantuje nam przedstawienie jednej jedynej słusznej metody, która pozwoli nam osiągnąć cel. Mit.

Nie istnieje jedna dieta idealna dla wszystkich. Nie ma jednego programu treningowego lub zestawu ćwiczeń, który sprawi, że wszyscy będziemy piękni i szczupli. Nasz styl życia, zdrowie i sylwetką kształtują przede wszystkim nasze nawyki i myślenie. A Karolina Gruszecka, autorka “Psychodietetyki” doskonale o tym wie. W swojej książce nie podaje nam kolejnej “jedynej dobrej metody odchudzania”.

Analizuje za to wszystkie zachowania, które powodują wzrost wagi, opisuje jak działają ich mechanizmy i jak z nimi walczyć. Tym jest psychodietetyka.

Dzięki przedstawieniu tego jak działa, na przykład podjadanie, oraz opisaniu jak pokonać złe nawyki, autorka pozwala nam nie tylko na lepsze zrozumienie podstaw naszego zachowania. Przede wszystkim pokazuje jak walczyć ze złymi nawykami. Dzięki temu efekty naszego odchudzania nie tylko staną się widoczne, ale przede wszystkim trwałe. A o to tak naprawdę chodzi.

Karolina Gruszecka na końcu każdego rozdziału, w którym analizuje przeszkody na drodze odchudzania, zamieszcza listę rad. To jak pigułka tego, co warto pamiętać.

A wbrew pozorom wcale nie trzeba zapamiętywać kilometrowej listy szkodliwych substancji ani tuczących dań. Wystarczy tylko kilka przydatnych rad i sprytnych metod. A przede wszystkim należy być dla siebie dobrym. Autorka na przykładzie swoim i swoich pacjentów pokazuje, że pozytywne myślenie i traktowanie siebie z miłością, to podstawa do szczupłej sylwetki. Jednocześnie historie osób, którym te sposoby trwale pomogły – zwiększają wiarygodność.

Warto dodać, że tej wiarygodności nie brakowałoby nawet bez historii pacjentów Karoliny Gruszeckiej. Jej historia i wykształcenie są najlepszymi dowodami na to, że wie, o czym pisze.

Autorka jest dietetykiem, psychodietetykiem, trenerem personalnym i zwykłą kobietą, która przez nadmiar obowiązków i niedobór wolnego czasu popadła w problemy ze zdrowiem. Jej historia chorób oraz procesu zdrowienia z nich, potwierdza skuteczność proponowanych metod odchudzania i zmiany stylu życia. Wykształcenie autorki także uwiarygodnia zawarte w książce treści.

Osobiście dodałabym jeszcze kilka szczegółów w kilku miejscach, w kilku innych z kolei użyłabym konkretów zamiast ogólników. Poza tym książka zdaje się być idealna. I dla tych zniechęconych do odchudzania, i dla tych, którzy pomimo szczupłej sylwetki, walczą z żywieniowymi problemami.

Rzetelnie napisana całość, wiarygodne, sprawdzone porady i metody, stanowią przepis na świetny poradnik. Całości dopełniają udostępnione za darmo materiały, wyjątkowo estetyczne zdjęcia oraz potwierdzona skuteczność opisywanych działań. Myślę, że to doskonała lektura także dla tych, których bliscy cierpią na różnego rodzaju problemy i zaburzenia związane z odżywianiem. Na pewno będę do niej jeszcze wracać, choćby tylko po dawkę pozytywnego myślenia, którego na pewno nie brakuje w tej pozycji!

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares