„Dotknij mnie. Dlaczego dotyk jest dla nas tak ważny” – Cem Ekmekcioglu

Dotyk jest ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Chcąc czy nie chcąc, wiele momentów i sytuacji składa się właśnie z tego drobnego gestu, który – jak mówią – powinien sprawiać głównie przyjemność. To właśnie dotyk zapewnia więcej doznań, niż jakikolwiek inny zmysł. Dodatkowo, rozwija się najwcześniej i obejmuje największą powierzchnię ludzkiego ciała. Otworzenie się na dotyk ma niesamowicie pozytywny wpływ na człowieka.

Dotknij mnie!

My, ludzie, tak już mamy, że gdy gonimy za tysiącami spraw, zapominamy o tym, co jest ważne i potrafi sprawić przyjemność. Prawda jest taka, że autentyczny, cielesny kontakt powinien być dla nas na tyle istotny, by nie zastąpić go tym wirtualnym, nierzeczywistym. XXI wiek to czas postępu cywilizacyjnego i rozwoju technologicznego. Jesteśmy nauczeni, że większość spraw można załatwić on-line, nie wychodząc z domu, a relacje międzyludzkie rozwijają się głównie przez portale społecznościowe. Czy tak powinno być?

Książka przypomina o korzyściach płynących z kontaktu cielesnego

Dotyk ma naprawdę zaskakujący wpływ na wszystkich ludzi, bez względu na wiek. Autor w swoim poradniku zwraca uwagę na to, jak wspaniałym, łatwo dostępnym i wszechstronnym lekarstwem jest dotyk. Nic nie kosztuje, nie trzeba szukać go na sklepowych półkach i walczyć z łowcami promocji na wyprzedażach. By doświadczyć niesamowitego uczucia, o którym mowa w książce, wystarczy mieć obok siebie kogoś dla nas ważnego i najzwyczajniej w świecie podejść i się przytulić. Podobno wydzielane są wtedy w naszym ciele endorfiny, które pozwalają zachować homeostazę organizmu. Proste? Proste!

Weź nie pytaj, weź się PRZYTUL

Muszę przyznać, że ostatnio coraz częściej sięgam po książki psychologiczne. Jest ich na mojej recenzenckiej półce coraz więcej. Zostawiam sobie te, które rzeczywiście mają w sobie TO COŚ. Kiedyś podchodziłam sceptycznie do publikacji, które przez analizę ludzkiej psychiki nauczają co robić, żeby żyło się lepiej. Aktualnie dostrzegam, że to nie powinno działać w ten sposób. Książki psychologiczne są pewnego rodzaju drogowskazami zwracającymi uwagę na zasady obowiązujące w relacjach interpersonalnych. Mogą pomóc w rozwiązywaniu wielu konfliktów, ale przede wszystkim naświetlić w konkretny sposób to – co choć logiczne – staje się zapomniane w codziennym życiu. Nie bójcie się czytać czegoś, co nakreśla starym rzeczom i zmysłom nowy tor.

Nie macie nawet pojęcia, jak wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z tej książki

Jestem niesamowicie zaskoczona, jak bardzo wciągnęła mnie jej treść i jak szybko i sprawnie przeczytałam tę publikację! Autor opisuje tematykę we wspaniały sposób. Jego pióro zachwyca i nie pozwala odłożyć „Dotknij mnie” na inny dzień. Książka nie tylko uczy, ale momentami też bawi, porusza, spowalnia lub przyspiesza oddychanie. Nie nudziłam się podczas lektury, czerpałam z niej wiele informacji, które pewnie wielokrotnie przydadzą mi się w codziennym życiu. Zdecydowanie jest jedną z tych, które zostaną na mojej recenzenckiej półce, ponieważ z przyjemnością jeszcze nie raz do niej powrócę.

Mała, zgrabna, ale jakże wartościowa!

Format książki jest malutki, bez problemu zmieści się praktycznie w każdej damskiej torebce. Można zabrać ją w podróż, na ferie zimowe, do pracy, na odpoczynek. Dzięki temu, w każdej wolnej chwili mamy możliwość przeczytania choćby kilku stron. Już sam fakt, że „Dotknij mnie” ma w sobie tyle bogatych treści jest wart wspólnych podróży z egzemplarzem. Warto też zwrócić uwagę na okładkę, która swoją ciepłą kolorystyką powoduje same pozytywne skojarzenia. Wiecie co? To nie przypadek, że okładka wygląda tak cudnie, ponieważ razem z zawartością naprawdę tworzą niesamowitą całość. Książkę polecam wszystkim, którzy mają ochotę przekonać się, jak ważny jest dotyk w życiu człowieka. „Dotknij mnie” zwraca uwagę, że nie powinniśmy zapominać o autentycznych relacjach, tylko dbać o to, by rozwijały się i kwitły.

Osobiście jestem zachwycona tym, co zaplanowało wydać na walentynki Wydawnictwo Feeria! Dziękuję już teraz, że mogłam przeczytać tę publikację przedpremierowo. A Wam, kochani Czytelnicy serdecznie polecam „Dotknij mnie”! Czytajcie i bawcie się dobrze!

5.00 avg. rating (99% score) - 3 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares