Ile znaczy jeden dzień? Twój dzień, twoje życie?

twój dzień

Tytuł książki: „Twój dzień, twoje życie. Holistyczna filozofia bycia.”

Autor: Aubrey Marcus

Gatunek: Poradnik

Wydawnictwo: Helion SA

Liczba stron: 332

Okładka: Miękka

Cena rynkowa/okładkowa: 39,90 zł

Ocena: 7/10

Twój dzień: „Zdrowe odżywanie, pozytywne nastawienie, produktywność, dobra kondycja, zdrowie, seks, sen – kiedy skupiamy się na każdym z tych obszarów życia z osobna, zapominamy, że są one ze sobą ściśle połączone, są od siebie wzajemnie zależne” – tymi słowami Aubrey Marcus rozpoczyna swoją książkę, w której zabiera nas na przygodę, jaką jest totalna transformacja naszego życia, a wszystko to w ciągu jednego dnia.

Twój dzień: Jak najlepiej go wykorzystać, czyli holistyczna filozofia bycia

W obecnych czasach życie toczy się bardzo szybko. Każdy ciągle się spieszy, skupia się na przyszłości, często zapominając, jak ważną rolę pełni teraźniejszość. Życie chwilą obecną, jeden dzień. Skupiając się całkowicie na pojedynczej rzeczy – np. pracy, czy zdrowej diecie, często zaniedbujemy pozostałe aspekty, które również wymagają naszej uwagi. I tu właśnie z pomocą przychodzi Aubrey Marcus. W swojej książce przekazuje nam praktyczne rady, jak świadomie przeżywać każdy dzień i dokonywać wyborów, dzięki którym będziemy wiedli spełnione i szczęśliwe życie. Zaczynając od teraz!

Najważniejszy dzień to twój dzień

Aby w pełni skorzystać z treści zawartych w książce pierwsze co musimy zrobić to uświadomić sobie, że najważniejszy dzień to ten, który właśnie przeżywamy. Od czego tak naprawdę zależy, czy wykorzystamy go w pełni? Według autora najważniejsze jest pierwsze 20 minut po przebudzeniu. To, jak zaczniemy nasz poranek potrafi nadać ton reszcie dnia. Co więcej, wbrew pozorom, holistyczne podejście do życia nie polega na ograniczaniu się, czy odmawianiu sobie przyjemności, a raczej na wykorzystywaniu w pełni każdej chwili, uwzględniając w tym wszystkie najważniejsze części naszego życia. Zatem jeśli chcemy być w pełni szczęśliwi, nie możemy skupiać się jedynie na odpowiedniej diecie i ćwiczeniach. Musimy również pamiętać, żeby zadbać o regularną medytację, efektywność naszej pracy i bliskie relacje. Na początku to wszystko może wydawać się nieco przytłaczające, ale po lekturze książki okazuje się, że nie jest wcale takie trudne. Wręcz przeciwnie, okazuje się, że właściwie podejście może naprawdę zdziałać cuda.

twój dzień

Wiesz, jak dobrze przeżyć Twój dzień?

Aubrey Marcus opisuje w bardzo praktyczny sposób, jak możemy wprowadzać zmiany do naszego życia, zaczynając właściwie od zaraz. W każdym rozdziale znajduje się część z przykładami sytuacji, które mogą nas przytłaczać oraz wskazówki i działania, jakie powinniśmy podjąć. Są w niej również propozycje przepisów i ćwiczeń, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Przeczytałam sporo książek tego typu, a mimo to dowiedziałam się wielu nowych, ciekawych rzeczy. Bardzo podoba mi się podejście i styl autora i cieszę się, że poświęciłam czas na lekturę tej książki.


Mimo że jest to jeden z licznej ilości poradników poruszających podobne kwestie, zawiera wiele przydatnych informacji i wskazówek. Warto je poznać i zastosować. „Twój dzień, twoje życie. Holistyczna filozofia bycia” to zdecydowanie pozycja, która powinna znaleźć się na liście każdego, kto w szybki i przejrzysty sposób chce dowiedzieć się, jak przejąć kontrolę nad swoim życiem!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares