“Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą” – Joanna Malinowska-Parzydło

jesteś marką odnieść sukces

Niektórzy uważają, że ludzie nie zmieniają się a charakter jest albo wrodzony, albo najwyżej ukształtowany we wczesnym dzieciństwie. Później pozostaje już tylko wzruszenie ramion i hasło: “Jestem, jaki jestem”. Joanna Malinowska-Parzydło udowadnia, że to nieprawda.

Moje doświadczenia pokazują, że ludzi można podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej należą osoby, które żyją z wizją swojego życia, realizują swoje cele, (…) wiedzą, kim są i kim chcą się stać. Druga grupa to ludzie, którzy uważają, że planowanie i zarządzanie to sfera korporacji, a oni sami żyją, akceptując to, co im świat przyniesie. (…) Ta książka z pewnością przypadnie do gustu tym pierwszym i może wzbudzić niechęć u drugich.

Wiele mówi się o zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia. Tymczasem okazuje się, że to ostatnie jest równie istotne, jeśli nie bardziej. To, jakie pozostawimy po sobie wrażenie, ma wpływ zarówno na nasze zawodowe, jak i prywatne życie. Sposób, w jaki komunikujemy się ze światem, bezpośrednio przekłada się na jego reakcję. Wzbudzamy zaufanie czy niechęć? Uchodzimy za pewne siebie czy tchórzliwe osoby? Cechuje nas szczerość czy wygodna dwulicowość? Jakimi słowami opisaliby nas najbliżsi przyjaciele czy współpracownicy?

Jaki obraz siebie malujemy w głowach naszych znajomych?

Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą to książka, który uczy malować taki obraz, jaki chcemy widzieć.

Znajdziemy tu wskazówki dotyczące budowania swojej marki i wymagające refleksji pytania, które nakierowując na znalezienie właściwej dla siebie odpowiedzi. Część merytoryczna wzbogacona jest o przykłady sukcesów (ale także błędów) poszczególnych osób. W ten sposób autorka zadbała o to, by sucha teoria natychmiast nabrała praktycznego życia. Znalazło się także miejsce na notatki, aby wynikające z lektury wnioski można było na bieżąco zapisywać.

jesteś marką poradnik

Rozdziały podzielono w przejrzysty sposób, na końcu każdego z nich umieszczają podsumowanie najważniejszych punktów. Co więcej, zadbano też o różnorakie grafiki, które nie tylko ułatwiają czytanie, ale również zapamiętywanie informacji.

Nie jest to więc lektura do przekartkowania, ale raczej podręcznik, z którym należy współpracować, aby świadomie wpływać na swój wizerunek.

Warto zwrócić również uwagę na estetykę wydania – twarda, gładka okładka w delikatnych kolorach, wstążeczka do zaznaczania miejsca, w którym przerwaliśmy czytanie. Z całą pewnością można stwierdzić, że autorka zadbała o wizerunek jej książki.

Kolejna coachingowa książka?

Tak i nie. To jest książka rozwojowa – dla osób, które chcą pracować nad swoim charakterem, świadomie kształtować swoją reputację. Za pomocą tej pozycji, trenerka biznesu Joanna Malinowska-Parzydło w umiejętny sposób oferuje czytelnikom coaching.

Prawdą jest, że takich książek napisano już wiele i ta nie należy do najbardziej przebojowych. Napisana jest jednak w tak przystępny i łatwo przyswajalny sposób, że warto zainwestować w nią swój czas i pieniądze.

Znajdzie tu coś dla siebie zarówno lider prowadzący zespół i budujący zarówno markę swojej firmy, jak i własną. Znajdzie tu coś dla siebie student, który chce dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Znajdzie tu coś dla siebie osoba, która szuka drugiej połówki i chce mieć pewność, że zostanie pozytywnie odebrana na randce.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Każdy z nas jest marką. Czy tego chcemy, czy nie. W pewnym sensie, jesteśmy sumą wrażeń, jakie zrobiliśmy na innych. Nasz wizerunek ma wpływ na opinię potencjalnego pracodawcy, partnera czy klienta. Budując swoją markę osobistą, budujemy swoje życie. Wielokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że charakter można  kształtować.

jesteś marką buduj siebie

Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą to lektura, do której warto regularnie wracać, po raz kolejny odpowiadając na jej pytania i zastanawiając się nad wartościami, które wyznajemy i prezentujemy w otoczeniu. Człowiek uczy się całe życie – dobrze, by korzystać przy tym z właściwych materiałów a ta publikacja na pewno jest cennym wstępem do świadomego kształtowania siebie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares