Książka o giełdzie – poznaj 6 najlepszych książek o inwestowaniu!

Paulina Kucharska
Książka o giełdzie to dobry wybór, jeśli chcesz zacząć inwestować na giełdzie. Jakie tytuły są na pewno warte uwagi? Dowiedz się, jakie książki na ten temat zdecydowanie warto przeczytać! 
Książka o giełdzie
Ocena

Wraz z upływającym czasem coraz więcej osób rozważa wejście na rynek akcji. Zwykle jednak powstrzymuje ich to, że nie wiedzą, chociażby, jak działa giełda. W takiej sytuacji książka o giełdzie może być rozwiązaniem tego problemu. Stanowi bowiem świetne źródło wiedzy – wbrew pozorom nie tylko dla zaawansowanych traderów. Istnieją bowiem książki o giełdzie, które przedstawiają ten temat od podstaw. Przeczytaj, jakie są polecane książki o inwestowaniu i giełdzie! 

Książka o giełdzie – jakie tytuły są warte polecenia?

Jeśli chcesz dążyć do sukcesu na giełdzie, to koniecznie musisz się cały czas kształcić. Dlaczego jest to takie ważne? Bowiem to zagwarantuje coraz lepszym poznawaniem mechanizmów, a to przekłada się na to, że inwestowanie będzie oznaczało spore zyski. W tym wszystkim pomocna może być książka o giełdzie. W innym naszym artykule znajdziesz także najlepsze książki o kryptowalutach. Po jaki tytuł warto sięgnąć? Sprawdź polecane pozycje!

„Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie”, Nicolas Darvas

To książka, która opisuje głośny sukces giełdowy Nicolasa Darvasa. To odpowiednia pozycja dla początkujących inwestorów. W końcu pragną oni nie tylko wiedzy dotyczącej funkcjonowania rynku, ale także sporej dawki motywacji. „Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie” to wszystko zapewnia. Warto podkreślić, iż kiedy Darvas zaczął inwestować, nie miał żadnego pojęcia o giełdzie. Zwyczajnie zaryzykował i to mu się opłaciło, bowiem zarobił 2 miliony dolarów! Jest to książka, którą czyta się niezwykle lekko i przyjemnie. W tej bestsellerowej książce oczywiście znajdziesz zasady inwestowania – teorię ramek, wykorzystanie stop loss i nawet metody na opanowanie emocji. 

Zobacz też:  Książki o Japonii – najlepsze tytuły o kulturze i zwyczajach panujących w Kraju Kwitnącej Wiśni

„Droga żółwia”, Curtis M. Faith

Dobra książka o giełdzie dla początkujących? Polecaną pozycją jest „Droga żółwia”, którą napisał Curtis M. Faith. Warto wiedzieć, że jest on też autorem innej książki pt. „Spekulacja Intuicyjna”, po którą warto sięgnąć trochę później. W książce została przedstawiona historia dwóch przyjaciół i traderów, mających różne zdanie na temat inwestycji.

Jeden z nich twierdził, że nie da się nauczyć skutecznej spekulacji na rynkach i zwyczajnie trzeba się z tym urodzić, zaś drugi uważał, że wszystkiego można się nauczyć. Tym drugim był Richard Dennis, który dowiódł swojej racji poprzez organizację dwutygodniowego szkolenia skierowanego dla osób, które pragnęły zostać traderami. Przekazał im niemałe środki, którymi ci następnie musieli zarządzać. Efekt? Wielomilionowe zyski.

Wśród uczestników znalazł się autor książki (miał wtedy 19 lat). Jeśli zatem chcesz się nauczyć podejścia do ryzyka, zarządzania kapitałem i skutecznego zarabiania pieniędzy na spekulacji giełdowej, to jest to jak najbardziej odpowiednia książka o giełdzie!

„Wspomnienia gracza giełdowego”, Edwin Lefèvre

Planujesz inwestować na giełdzie, ale najpierw chcesz się dowiedzieć o tym nieco więcej? Książka o giełdzie to dobre źródło informacji na ten temat. Interesującą pozycją są „Wspomnienia gracza giełdowego”. W książce została opisana historia Jessy’ego Livermoore’a, będącego jednym z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów.

Często zdarzało się, że na przemian przegrywał i wygrywał duże sumy pieniędzy, a to najlepiej pokazuje, że rynek bywa bardzo zmienny i dużo tutaj zależy od decyzji, które podejmuje inwestor. Autor skupił się na tym, aby w książce zostały poruszone kwestie dotyczące zarządzania ryzykiem i psychologii inwestowania. I choć fakt, że Livermoore niemało przegrywał, może być zniechęcający dla początkujących inwestorów, to ciekawostką jest to, że na początku XX wieku znalazł się na liście 10 najbogatszych ludzi na świecie!

Zobacz też:  Horoskop miesięczny

„Czarodzieje rynku”, Jack D. Schwager

Ta książka o giełdzie to doskonała pozycja o inwestowaniu dla początkujących. Jack D. Schwager skupił się na tym, aby jego dzieło przedstawiało różne podejścia do rynku, co przekłada się na to, że nie istnieje jedna dobra strategia. Jeśli nie wiesz, jaka strategia będzie odpowiadać twoim preferencjom i umiejętnościom, to ta książka będzie strzałem w 10! Podczas tworzenia tej książki autor przeprowadzał wiele rozmów ze znanymi traderami, którzy przedstawili własne unikalne podejście do rynku. W tej książce znajdziesz mnóstwo wiedzy na temat instrumentów finansowych i przeczytasz, jak można osiągnąć ogromny sukces.

„Analiza techniczna rynków finansowych”, John J. Murphy

Dla inwestorów z doświadczeniem idealną pozycją jest „Analiza techniczna rynków finansowych” autorstwa Johna J. Murphiego. Nie bez powodu tę książkę nazywa się biblią analizy technicznej. To uniwersalna pozycja zaliczana do grupy najlepsze książki o giełdzie, z której dowiesz się o wskaźnikach analitycznych, a także zrozumiesz konstrukcje wykresów. Autor w dużym stopniu skupia się na podkreślaniu tego, jak istotna jest świadomość rynku. Podpowiada też, jak rozpoznawać trendy, czy formacje zapowiadające ich kontynuację lub odwrócenie. Czytelnicy znajdą również m.in. opis istoty wolumenu, metody zarządzania kapitałem, czy analizę międzyrynkową. 

„Zawód inwestor giełdowy”, Alexander Elder

Polecana książka o giełdzie to również „Zawód inwestor giełdowy” – to doskonale sprzedająca się pozycja, która już od dłuższego czasu cieszy się niemalejącą popularnością. Stworzył ją doświadczony Alexander Elder, który postarał się, aby w książce były dokładne opisy działania wybranych rynków i instrumentów, co przekłada się też na to, że po ten bestseller mogą sięgnąć również początkujący inwestorzy. To przykład książki o kryptowalutach, a więc przyda się bywalcom giełd kryptowalut, ale także tym tradycjonalistom. Jeśli chcesz zrozumieć rynek, dowiedzieć się, w jaki sposób nim zarządzać, czy jak tworzyć plany inwestycyjne, to rozważ wybór właśnie tej popularnej książki. 

Zobacz też:  Najlepsze książki o marketingu – przegląd polecanych tytułów

Dowiedziałeś się już, jaka książka o giełdzie jest warta uwagi. Z tych książek dowiesz się, jak osiągnąć sukces na giełdzie, choć nie zapominaj, że istotne jest też to, aby inwestor giełdowy miał kilka niezbędnych cech, takich jak np. umiejętność pogodzenia się ze stratą, czy sprawne podejmowanie decyzji. Już dziś wybierz któryś z powyższych tytułów i dowiedz się więcej o giełdzie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts