Książka o kotach na każdą okazję – przegląd najciekawszych książek i poradników o kotach

Paulina Kucharska
Na rynku wydawniczym istnieje wiele pozycji czytelniczych dotyczących kotów. Jak wybrać najlepszą książkę o kotach? Sprawdź nasze propozycje dostępne w księgarniach i dowiedz się, które książki warto przeczytać!
książki o kotach
Ocena

W zależności od tego, jakich informacji szukasz, w dostępnych publikacjach znajdziesz wszelkie niezbędne wskazówki dotyczące kotów. Od opisów ras, przez metody pielęgnacji, aż do humorystycznych opisów i historii z życia właścicieli kotów. Poznaj najlepsze dostępne książki o tych niezwykłych zwierzętach.

Poradniki o kotach

Dobra książka o kotach powinna zawierać garść niezbędnych informacji dotyczących kociej budowy ciała, a także szczegółowych zaleceń odnośnie do pielęgnacji. Taka książka sprawdzi się najlepiej u właścicieli kotów rasowych, które mają wyjątkowe wymagania, a nierzadko też swoje własne preferencje. W księgarni internetowej dostępne są liczne poradniki, z których szczególnie warto polecić:

  • „Lubię koty. Nie można nimi rządzić” Lilian Jackson Braun;
  • „Balsam dla duszy miłośników kotów”  J. Canfield, A. D. Shojai, M.V. Hansen, M. Becker, C. Kline;
  • „Zrozumieć kota. Na tropie mruczącej zagadki” John Bradshaw.

Najlepsze książki na Dzień Kota

Jeśli jesteś właścicielem kota, z pewnością obchodzisz Światowy Dzień Kota! To święto zostało ustanowione, by podkreślić rolę kotów w życiu ludzi. Obchodzone jest 17 lutego przez miłośników tych zwierząt na całym świecie. Niewątpliwie każdy prawdziwy kociarz ucieszy się z prezentu, który dotyczy jego pupila. Znalezienie wartościowej książki o kotach nie powinno być trudne, jednak podpowiadamy kilka propozycji, które skradną serce każdego miłośnika kotów.

Koty. Historia, zwyczaje, obserwacje, anegdoty – Jules Champlefury

To książka o kotach, której nie może zabraknąć w twojej domowej kolekcji. Opowiada historię kotów aż od starożytności, podkreślając niebagatelną rolę w życiu ludzi. Książka bogata jest w prawdziwe historie i obserwacje samego autora. Nie brakuje w niej ciekawostek z życia kotów, a także pięknych ilustracji, które na potrzeby książki wykonali m. in. Victor Hugo, Eugene Delacroix oraz Édouard Manet. Pierwsze wydanie książki miało miejsce 1869 i nadal cieszy się powodzeniem.

Zobacz też:  TOP 5 książek o lekarzach – znasz je wszystkie?

Kot w stanie czystym – Terry Pratchett, Gray Jolliffe

Książka o kotach, która humorem i graficznym przekazem opowiada przeróżne historie z życia tych przemiłych stworzeń. Przyjemna lektura, która bawi i utwierdza w przekonaniu, że koty to prawdziwi indywidualiści, o mocnym charakterze i uroczym usposobieniu. Jeśli masz kota lub zastanawiasz się nad jego posiadaniem – to książka właśnie dla ciebie.

Książka o kotach – propozycje książek dla dzieci

Wiele dzieci marzy o tym, by mieć w domu małego, puchatego kotka. Wszystko co kojarzy się z kotami, jest uwielbiane przez dzieci, a historie o kocich przygodach cieszą się wielkim zainteresowaniem. Książka o kotach to również dobry pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku. Najmłodsi czytelnicy z radością przed snem wysłuchają ciekawych opowieści o przygodach kocich bohaterów takich jak: Kicia Kocia, Kotolotki czy Kotociaki. Nieco starsze dzieci zainteresuje książka „Historia życia czarnego kota” autorstwa Barbary Nawrockiej-Dońskiej. Głównym bohaterem jest czarny kot Aleksander.

Znalezienie ciekawej książki o kotach nie powinno stanowić problemu. Właściciele tych przemiłych futrzaków z radością opisują swoje własne doświadczenia, a także w sposób humorystyczny przedstawiają, jak wygląda życiem pod jednym dachem z kotem. W księgarniach internetowych można znaleźć szeroki wybór kociej literatury, która zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających czytelników.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts