Książki na jesienną pogodę

Nie do pojęcia jest fakt, że jeszcze parę miesięcy temu odliczaliśmy dni do lata, prawda? A tu już jesień zbliża się z całą gamą swoich barw. Nierzadko również wprowadza w stan zadumy, jakiegoś osłupienia i ogólnego „nie chce mi się”, zwanego potocznie jesienną chandrą. Co należy wówczas zrobić? Oczywiście odpowiedź jest tylko jedna – sięgnąć po książkę! Przestań w końcu płakać, bo przecież nie masz powodu, a książki same się nie przeczytają, nie? Zapraszam Cię na przechadzkę po krótkim przewodniku o książkach, które mam nadzieję, ukoją Twoje zmysły i choć na chwilę dzięki nim oderwiesz się od jesiennej słoty i przeniesiesz się w zupełnie inną krainę.

J.S. Monroe, „Znajdź mnie. Zanim oni to zrobią”

Czy doznałeś kiedykolwiek uczucia, że dawno zmarła osoba nadal przebywa w Twoim świecie? Jeśli nie, to koniecznie poznaj historię Jara Costello i jego studenckiej miłości – Rosy. Od rzekomej śmierci ukochanej minęło pięć lat. Chłopak jest przekonany, że pozostało mu jedynie pogodzić się ze stratą swej miłości, jednak wszystko wskazuje na to, że Rosa żyje. Jego wizje i sny utwierdzają go w przekonaniu, że warto spróbować swoich sił w odnalezieniu dziewczyny. Czy jego przeczucia się sprawdzą?

M. Rusinek, A. Załazińska, „Jak się dogadać? Czyli retoryka codzienna”

Przytłacza Cię szara codzienność? Masz wszystkiego dość, bo nie wiesz jak masz się porozumieć z ludźmi ze swojego otoczenia? Chcesz coś zaproponować lub przekonać kogoś do czegoś, ale nie wiesz jakiego tonu masz użyć? Ten poradnik jest wprost przeznaczony dla Ciebie! Autorzy w zabawny sposób kierują Cię w nim i udzielają konkretnych rad, a poprzez dołączone ćwiczenia oraz krótkie filmy możesz sprawdzić, czy nauka nie poszła w las.

A. Czykierda-Grabowska, „Adam”

Choć coraz częściej możemy się natknąć na typowe „romansidła” i stwierdzić – „książka taka, jak każda inna”, to muszę Cię zadziwić! Ta książka zupełnie odbiega od normalności! Napełnia Twoje serce niemałym wzruszeniem, jednak dostarcza również wiele radości. Po burzliwym okresie dorastania i tragicznej śmierci mamy nasz bohater trafia do tymczasowego domu, aż do ukończenia 18 lat. Po tym czasie miał zostać skazany sam na siebie, by móc co dnia wstawać z łóżka i stawiać czoła swemu życiu, w którym nie mógł narzekać na  brak koszmarów i niebezpieczeństwa. Jednak nie spodziewał się, że pewnego dnia los postawi mu na drodze zielonooką piękność o sokolim sercu. Jak potoczy się jego historia? Przekonaj się!

A. Noel, „Niezrównani”

Sunset Boulevard podobno najlepiej działa w czarnych okularach na nosie i z wypchanym po brzegi portfelem. Jednak musisz pamiętać, że dostanie się na listę VIP-ów graniczy z cudem oraz to, że nie tak łatwo będzie Ci się z niego wydostać. Przekonała się o tym trójka osiemnastolatków: Layla, Aster oraz Tommy. Pewnego razu ulegają pokusie i zgłaszają się do konkursu, w którym zadaniem jest przyciągnąć do klubu najbardziej rozchwytywanych celebrytów. Najlepszym kąskiem okazała się Madison Brooks, najpopularniejsza gwiazda Hollywood. Kiedy młodzi ludzie są blisko celu i już czują zapach grubej forsy – Madison ginie w niewyjaśnionych okolicznościach.

A. Glines, „Wybierz mnie”

Chyba naturalny jest fakt, kiedy pojawia się kobieta i dwóch mężczyzn na horyzoncie, to obojgu samcom włączy się lwi instynkt i zaczną polować na swój kąsek? Tak jest w przypadku Low, Marcusa oraz Cage’a. Dziewczyna nie ma domu, a cały swój świat wozi w walizce. Jedyne, co jej pozostało, to przyjaźń z Cage’m, który cierpi z powodu nieodwzajemnionej miłości Low. Zaś Marcus okazuje się totalnym przeciwieństwem, czerpie życie pełnymi garściami. Ale jak to w życiu bywa, sielanka nie może trwać wiecznie i kryzys w małżeństwie rodziców zmusza go do powrotu ze studiów. Wynajmuje pokój w mieszkaniu Cage’a, w którym niejednokrotnie natyka się na Low. Kiedy tych dwoje się spotyka, za każdym razem mam wrażenie, że gdzieś w pobliżu wybucha wulkan… wulkan pożądania.
Marcus czy Cage? O to jest pytanie!

1.00 avg. rating (57% score) - 1 vote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares