Książki o dinozaurach – ciekawe lektury dla dzieci i dorosłych. Najlepsze propozycje opowiadające o zaginionym świecie wielkich stworzeń

Ewa Miko
Poznaj najbardziej wartościowe książki o dinozaurach. Dinozaury wzbudzają ciekawość i podziw u małych i dużych. Nowe odkrycia paleontologów pozwalają na poszerzanie wiedzy na temat tych dawno wymarłych stworzeń.
książki o dinozaurach
Ocena

Świat dinozaurów odszedł bezpowrotnie. Nikłe ślady ich obecności pozwalają ludziom na częściowe poznanie tych wielkich stworzeń. Książki o dinozaurach odgrywają dużą rolę w procesie poznawczym, szczególnie u dzieci. Oto najlepsze lektury, dzięki którym poznasz bliżej zaginiony świat pradawnych zwierząt i dinozaurów.

Książki o dinozaurach – propozycje dla najmłodszych czytelników

Małe dzieci uczą się najlepiej dzięki obrazkom i interaktywnym pomocom. Wiele książek o dinozaurach przeznaczonych dla najmniejszych fanów, przedstawia historię tych stworzeń w formie interesujących bajek i historii z udziałem dzieci. Oto kilka najciekawszych propozycji dla najmłodszych wielbicieli wielkich gadów. Sprawdzą się nie tylko jako lektury na dobranoc.

„Ivar i Kraina Dinozaurów” Lisa Bjardo, Emma Gothner

Ciekawa seria książek o dinozaurach dla dzieci w wieku 2–4 lat od wydawnictwa Czarna Owca. Opowiada o chłopcu Ivarze, który jest zafascynowany światem pradawnych stworzeń. W swoim pudełku z zabawkami ma wszystkie rodzaje dinozaurów. Pewnego dnia, gdy jego tata zasypia, przenosi się do ich świata i pomaga uporać się z różnymi problemami. Zaprzyjaźnia się z tyranozaurem, pomaga małemu stegozaurowi, a nawet ratuje głodne triceratopsy. Seria składa się z 4 książeczek, a każda zawiera informacje i ciekawostki na temat innego gatunku. Przypadnie do gustu każdemu małemu wielbicielowi dinozaurów!

„Opowiem Ci mamo. Co robią dinozaury” Emilia Dziubak

Książka wypełniona przepięknymi ilustracjami samej autorki, dedykowana dzieciom w wieku 2–6 lat. Opowiada przygody Kudłacza i karalucha, którzy znajdują jajo będące kapsułą do podróży w czasie. W ten sposób trafiają do epoki dinozaurów i z bliska przyglądają się różnym gatunkom zwierząt oraz ich życiu. Napisana z humorem książka zachwyci dzieci i rodziców, będzie doskonałym prezentem na Dzień Dinozaura.

Zobacz też:  Książki o inwestowaniu, które nauczą cię pomnażać pieniądze.

„Gabinet dinozaurów” Lucy Brownridge

Książka, która dzięki niezwykłym ilustracjom pozwala podglądnąć, jak wyglądał świat w erze mezozoicznej. Dowiesz się, jak wyglądały nie tylko dinozaury, ale ich środowisko naturalne, a także współistniejące z nimi rośliny i zwierzęta. Książka wyposażona została w kolorowe filtry, które pozwalają podpatrzeć wybrany przez nas fragment ilustracji. Kolor czerwony pozwala na oglądanie dinozaurów, zielony – środowiska naturalnego, a niebieski – świata roślin i zwierząt. Takie książki o dinozaurach sprawdzą się dla czytelników w wieku 4–8 lat, ale bez wątpienia spodobają się też starszym czytelnikom i ich rodzicom!

Książki o dinozaurach – lektury dla dorosłych i starszych dzieci

Wiele dzieci zaczyna interesować się dinozaurami we wczesnym dzieciństwie. Inne dopiero z wiekiem odkrywają w sobie fascynację okresem prehistorycznym. Dlatego książki dla dzieci są dopasowane wiekowo, by swoją treścią zachęcić czytelnika do zgłębiania tematu. Propozycje lektur dla nieco starszych dzieci zainteresują również dorosłych czytelników.

„Dinozarium. Muzeum Dinozaurów” Lily Murray, Chris Wormell

Nie wszystkie książki o dinozaurach mogą pochwalić się tak dopracowanymi opisami i zdjęciami, jak właśnie „Dinozarium”. Niezwykłe ryciny Chrisa Wormella przenoszą w okamgnieniu do czasów prehistorycznych pełnych pierzastych pterozaurów, czy przerażających tyranozaurów. Dowiesz się, co jadły dinozaury, jak polowały, oraz co przyczyniło się do ich wyginięcia. Lektura dla dzieci, które koniecznie chcą się dowiedzieć, jak faktycznie wyglądało życie dinozaurów z bliska.

„Dinozaury od A do Z” Dr Matthew Baron, Dieter Braun

Lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników prehistorycznych stworzeń. Ta pozycja zawiera opis ponad 300 gatunków różnych dinozaurów w kolejności alfabetycznej. Publikacja dodatkowo została wzbogacona bardzo szczegółowymi ilustracjami dinozaurów. Książka jest niezwykle wartościowym, a przede wszystkim naukowym źródłem wiedzy. W jej przygotowaniu brali udział specjaliści z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Zawiera aktualne informacje na temat ostatnich odkryć na całym świecie. To jedna z najlepszych książek o dinozaurach wydanych w ciągu ostatnich lat.

Zobacz też:  Książka o kotach na każdą okazję – przegląd najciekawszych książek i poradników o kotach

„Dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta. Kości gigantów” Rob Colson

Autor na podstawie kości dinozaurów odtwarza ich wygląd. Książka przybliża pradawny świat dinozaurów, ale również niezwykle pasjonującą pracę paleontologów. Dowiesz się, jaki tryb życia prowadziły, które były roślinożercami, a które mięsożercami. Na podstawie analizy skamielin i szczątków można wysunąć wiele hipotez na temat życia i środowiska, w jakim żyły. Nie zabraknie też analizy najnowszych hipotez dotyczących ich wyginięcia, a także pojawienia się na Ziemi. Takie książki o dinozaurach rekomendowane są dla dzieci w wieku 8–12 roku lat.

Książki o dinozaurach przybliżają, a także systematyzują wiedzę na temat prehistorycznych gadów i pozostałych zwierząt. Jeśli twoje dziecko fascynuje temat dinozaurów, książka będzie stanowiła doskonały prezent, na każdą okazję. Zdobyta w ten sposób wiedza na długo pozostanie w głowach małych pasjonatów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts