Polecane książki o kryptowalutach – po jakie tytuły warto sięgnąć?

Ewa Miko
Książki o kryptowalutach to dobry wybór, jeśli od pewnego czasu interesujesz się kryptowalutami i chciałbyś zdobyć o nich nieco więcej informacji. Jakie tytuły są warte polecenia? Sprawdź to!
Książki o kryptowalutach
Ocena

Istnieje wiele sposobów na pozyskiwanie wiedzy o kryptowalutach, a jednym z nich są książki o kryptowalutach. Ich wybór w księgarniach jest naprawdę ogromny, przez co możesz mieć problem z wyborem najlepszego tytułu. Polecane książki o kryptowalutach to propozycje, dzięki którym lepiej zrozumiesz sposób tworzenia kryptowalut, czy jak one funkcjonują. Koniecznie zapoznaj się z najlepszymi książkami o kryptowalutach! 

Czy warto sięgać po książki o kryptowalutach?

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że na kryptowalutach da się zarobić. Praktycznie każdy o tym wie, dlatego coraz więcej osób chce wejść w ten fascynujący świat i rozważa zakup książki o kryptowalutach, aby móc dowiedzieć się czegoś więcej.  Zdecydowanie warto sięgnąć po książki o kryptowalutach, aby dowiedzieć się nieco więcej o tym świecie. Obecnie w księgarniach dostępnych jest mnóstwo tytułów poświęconych tej tematyce. Jakie jednak są najlepsze książki o kryptowalutach? Przedstawiamy ci je poniżej!

„Bitcoin. Ilustrowany przewodnik”, Kalle Rosenbaum

Jeśli dopiero chcesz wejść w świat kryptowalut, ale właściwie wciąż nie wiesz, co to takiego i na czym polega fenomen Bitcoina, to książka „Bitcoin. Ilustrowany przewodnik” autorstwa Kalle Rosenbauma jest idealnym wyborem. To nieskomplikowany przewodnik po świecie kryptowalut stworzony dla początkujących osób. Autor książki postarał się, aby wszelkie zasady, według których działa Bitcoin i giełda krypto zostały jasno wyjaśnione. Oprócz tego zadbał o to, aby książka o giełdzie i Bitcoinie zawierała intuicyjne schematy, dzięki którym zrozumienie pisanych treści będzie prostsze. Gdy szukasz książki o kryptowalutach na start, to rozważ zakup właśnie tej!

Zobacz też:  Książki o kupie dla dzieci i rodziców. Jak odpieluchować malucha?

„Jak zarabiać na kryptowalutach”, Tomasz Waryszak

Niektórzy twierdzą, że książka „Jak zarabiać na kryptowalutach” jest najlepszą pozycją o bitcoinie dla początkujących inwestorów. To odpowiedni poradnik dla osób początkujących, które planują zacząć zarabiać, ale chcą uniknąć podstawowych błędów. Autor, czyli Tomasz Waryszak, skupił się na tym, aby w książce znalazły się wszelkie informacje dotyczące tego, co trzeba, aby bezpiecznie uskutecznić trading krypto. Książka zawiera mnóstwo rozdziałów, z których dowiesz się o sposobie działania bitcoina. Poczytasz również na temat tego, jak założyć konto na giełdzie kryptowalut, czy czym są altcoiny. Czytając tę książkę, dowiesz się też, jak interpretować magiczne wykresy i podejmować właściwe decyzje, gdy zaczniesz inwestować w kryptowaluty. 

„Zrozumieć Bitcoin”, Jimmy Song

Gdy szukasz książki o kryptowalutach dla osoby bardzo zafascynowanej tym światem, która wie już co nieco o kryptowalutach, to możesz sięgnąć „Zrozumieć Bitcoin”, Jimmy Song. W książce zostaje wyjaśnione to, jak działa Bitcoin, giełda i blockchainy. Autorzy w nieskomplikowany sposób przedstawili matematyczne podstawy świata kryptowalut i programowanie ich od podstaw. W książce nie brakuje również ćwiczeń praktycznych. 

„Standard Bitcoina”, Saifedean Ammous

Polecane książki o kryptowalutach to także „Standard Bitcoina” Saifedeana Ammousa. To najlepsza propozycja dla osób, które lubią nowinki technologiczne. Możesz tutaj poczytać o historii powstania Bitcoina. Książka nie zawiera technicznych wyjaśnień i poradników. Zamiast tego znajdziesz tutaj dokładnie spisaną historię pieniądza, jego rolę w społeczeństwie i przemiany. Autor opowiada, dlaczego Bitcoin jako waluta stała się tak popularna. Nie brakuje też długich rozważań dotyczących przyszłości Bitcoina i tego, dlaczego jest to dobry wybór, jeśli chodzi o inwestowanie.

„Zrozumieć Bitcoina”, Silas Barta, Robert P. Murphy

Autorzy tej książki o kryptowalutach skupili się na tym, aby napisać ją przystępnym językiem. Znajdziesz w niej wyjaśnienie wszelkich podstawowych kwestii związanych z kryptowalutami. Przeczytaj, dlaczego właściwie one istnieją, jaka jest historia ich powstawania i dlaczego są tak ważne. Ogromną wartością tej książki jest to, że autorzy skupiają się na bezpieczeństwie stosowania kryptowalut. To najlepsza propozycja dla początkujących inwestorów kryptowalutowych. 

Zobacz też:  Najlepsze książki o górach – jakie książki górskie warto przeczytać?

„Sekrety Bitcoina i innych kryptowalut. Jak zmienić wirtualne pieniądze w realne zyski”, Homa Dominik

Jeśli dopiero chcesz się zorientować w świecie Bitcoina i innych kryptowalut, to wybór tej książki o kryptowalutach będzie strzałem w 10! Czytelnik sięgający po ten tytuł zdobędzie mnóstwo cennej wiedzy ogólnej i teoretycznej, ale oprócz tego autor  opowiada o praktycznym sposobie funkcjonowania kryptowalut w społeczeństwie. Autor opisuje, czym są kryptowaluty, czy jak działają. Udostępnia również wiele wskazówek mówiących np. skąd wziąć Bitcoina. Po przeczytaniu tej książki będziesz wiedział, dlaczego ma on zarówno zwolenników, jak i przeciwników. 

„Bitcon. Płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty”, Anna Piotrowska

To książka o kryptowalutach, w której autorka, czyli Anna Piotrowska, skupiła się na sposobach, w jakie można zastosować Bitcoina. Wspomniała również o tym, jakie obawy i wątpliwości bardzo często towarzyszą osobom, które planują obracać tą walutą. Na czym polega fenomen Bitcoina? Co tak właściwie mogą dać nam kryptowaluty? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w książce „Bitcon. Płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty”.

„Blockchain. Fundament nowej gospodarki”, Melanie Swan

 Nasza ostatnia propozycja to książka „Blockchain. Fundament nowej gospodarki” autorstwa Melanie Swan. Jeśli masz już podstawową wiedzę na temat tego, czym są kryptowaluty i jak działają, to ta książka będzie najlepszym wyborem, ponieważ dowiesz się z niej o technologii, na której bazuje świat wirtualnych walut. Zainteresowani zakupem tej książki o kryptowalutach znajdą w niej informacje dotyczące tego, czym jest technologia blockchain, w jaki sposób działa i dlaczego może być przełomem. Oprócz tego dowiedzą się m.in. o różnych zastosowaniach łańcucha bloków. 

Wiesz już, jakie książki o kryptowalutach są warte uwagi. Z pewnością wśród tych wszystkich propozycji znajdziesz taką książkę, która będzie dla ciebie odpowiednia. Już dziś sięgnij po wybrany tytuł i zmień swoje podejście do kryptowalut lub zdobądź więcej wiedzy na ich temat.

Zobacz też:  Książki o wojnie – historyczne, popularnonaukowe i fabularne. Wybrane pozycje wydawnicze
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts