Książki o modzie – poradniki, biografie, historyczne i inne. Najlepsze książki, które warto przeczytać

Ewa Miko
Moda to ogromny i fascynujący świat. Książki o modzie to przede wszystkim poradniki, ale również znakomite pozycje historyczne, biografie oraz autobiografie. Jeśli chcesz zgłębić wiedzę na jej temat, książki są najlepszym wyjściem.
książka o modzie
Ocena

Książki o modzie stanowią ważny i obszerny fragment rynku wydawniczego. Przede wszystkim dlatego, że cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Historia mody, a także poradniki modowe to bez wątpienia ciekawe tytuły, które zainteresować mogą odbiorców niezależnie od wieku. Książki obejmujące ten obszerny i fascynujący temat dostępne są w księgarniach i bibliotekach. Dowiesz się z nich nie tylko, jak się ubierać, ale również jak rodziły się największe marki odzieżowe, a także jak do głosu dochodzili najbardziej znani projektanci.

Historia stylu i mody a literatura. Czy warto sięgać po książki i poradniki o modzie?

Czy z książek o modzie dowiesz się, jak powinno się ubierać i co jest modne w danym sezonie? Zdecydowanie. Poradniki stanowią ważną część tego obszernego zbioru, choć oczywiście – jak wszędzie – są pozycje lepsze i gorsze. Podobnie jest z biografiami czy książkami, które skupiają się historii mody. Jeśli faktycznie chcesz zagłębić się w ten świat, bo moda cię fascynuje, powinieneś sięgać tylko po polecane pozycje znanych autorów.

Najlepsze książki o modzie – te pozycje warto przeczytać!

Książek o modzie i stylu, poradników czy drukowanych historii projektantów mody jest na rynku bardzo dużo. Jeśli chcesz sięgnąć po faktycznie wartościową literaturę, powinieneś zainteresować się wskazanymi przez nas tytułami.

„Slow fashion. Modowa rewolucja” – Joanna Glogaza

Jedna z najpopularniejszych polskich blogerek napisała książkę, w której postanowiła przekonać, że każdy ma swój niepowtarzalny styl. Udowadnia na własnym przykładzie, że pęd za trendami i ciągła wymiana ubrań – bo te akurat nie są obecnie najmodniejsze – to absurd, z którym należy jak najszybciej skończyć. Trzeba przyznać, że Glogaza postawiła dość odważną tezę, ale jej argumentacja na pewno trafi do wielu osób, które próbowały żyć zgodnie z modowymi trendami. Choć nieco pod prąd, to „Slow fashion. Modowa rewolucja” jest pozycją godną zainteresowania.

Zobacz też:  Masz już najnowszą książkę Remigiusza Mroza?

„Moda Vintage” – Aleksandra Zawadzka

Kolejny poradnik, który nie jest nastawiony na konsumpcjonizm. Zawadzka w swojej książce przekonuje, że – aby dobrze wyglądać – nie trzeba wcale wydawać kroci na nowe ubrania od znanych projektantów. Lumpeksy, sklepy vintage oraz aplikacje do wymiany ubrań wystarczą, żeby dobrze i modnie wyglądać, a żeby szafa ciągłe wypełniała się nowymi ubraniami. Jednocześnie książka jest wycieczką po historii mody, podczas której autorka udowadnia, że wcześniej czy później każdy trend powraca. Po co więc wyrzucać ubrania, skoro kiedyś znów będą modne?

„Rzeczowo o modzie męskiej” – Michał Kędziora

Książka autorstwa Kędziory skierowana jest do mężczyzn, a to paradoksalnie nie jest wcale takie oczywiste. Stereotypowo moda jako zjawisko, choć wielu w nim wybitnych projektantów, skierowana jest głównie do kobiet. „Rzeczowo o modzie męskiej” to ciekawa i dogłębna analiza świata mody męskim okiem. To poradnik stanowiący formę przewodnika po trendach i stylach, który pomoże każdemu mężczyźnie znaleźć swój look, a także dobrze wyglądać niezależnie od sytuacji oraz okoliczności.

„Coco Chanel. Legenda i życie” – Justine Picardie

Coco Chanel to jedna z najważniejszych postaci świata mody. W książce autorstwa Justine Picardie przeczytasz nie tylko, jak wchodziła ona na szczyt, ale również o jej skomplikowanym życiu osobistym oraz uczuciowym. Dzięki tej pozycji wydawniczej dowiesz się, jak to się stało, że to właśnie Coco stała się ikoną mody. Bo w żadnym wypadku nie było to dziełem przypadku.

„Zawsze w pierwszym rzędzie. Anna Wintour – królowa Vogue’a” – Jerry Oppenheimer

Magazyn „Vogue” uznawany jest obecnie za biblię mody. Wydawany jest w wielu krajach świata i, choć prasa nie ma ostatni najlepszych notowań, wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pismo kreuje trendy i wyznacza kierunki. Jak to możliwe, że udało się stworzyć czasopismo tak opiniotwórcze? To zasługa przede wszystkim redaktor naczelnej, Anny Wintour. Jej niesamowitą historię poznacie dzięki książce Jerry’ego Oppenheimera.

Zobacz też:  Książka o emocjach dla dzieci. Jakie książki pomogą dzieciom rozpoznać i wyrażać swoje uczucia?

„Dior i ja. Autobiografia” – Christian Dior

O tym, jak Dior zaszedł na sam szczyt, w książce o modzie opowiedzieć postanowił… sam zainteresowany. Najważniejszy projektant XX wieku podjął szereg kluczowych decyzji, które pozwoliły mu na osiągnięcie zawodowego sukcesu, o którym początkowo nawet nie marzył. Miał również talent, ale i smykałkę do interesów. Jednocześnie był ciepłym i lubianym w branży człowiekiem. Ale o szczegółach dowiecie się ze świetnej książki o modzie zatytułowanej „Dior i ja. Autobiografia”.

Wiele na polskim rynku książek o modzie. Ich pisaniem zajmują się zarówno polscy publicyści, jak i tłumaczone są one z innych języków. Wszystko dlatego, że cieszą się dużym zainteresowaniem. Dowiesz się z nich wszystkiego m.in. o branży modowej, ubraniach i dodatkach, historii, a także najbardziej wpływowych dziennikarzach i kreatorach. Warto jednak sięgać po pozycje polecane i sprawdzone – jak chociażby te zaprezentowane w naszym artykule.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts