Książki o rozwoju osobistym – tytuły, które koniecznie musisz przeczytać!

Paulina Kucharska
Książki o rozwoju osobistym to sposób na to, aby ciągle odkrywać w sobie nowe talenty, czy umiejętności. Najważniejsze jest jednak to, że czytając je, można poznawać siebie na nowo. Jakie są najlepsze książki o samorozwoju? Zobacz!
książki o rozwoju osobistym
Ocena

Rynek wydawniczy ma do zaoferowania mnóstwo książek o rozwoju osobistym, przez co możesz nie wiedzieć, jaki tytuł warto wybrać. Celem tego typu publikacji jest motywacja do zmiany stylu życia, czy pracy nad charakterem. Wyjaśniają w praktyczny sposób, co trzeba zrobić, aby polepszyć konkretny obszar swojego życia – np. zarządzanie czasem. Jeśli i ty pragniesz coś zmienić, to koniecznie sprawdź najlepsze książki o rozwoju osobistym.

Jakie książki o rozwoju osobistym warto przeczytać?

Nie wiesz, jakie są najlepsze książki o samorozwoju? Na spokojnie – znajdziesz je poniżej. Sprawdź nasze propozycje!

„Maksimum osiągnięć”, Brian Tracy

Dobre książki o rozwoju osobistym to między innymi „Maksimum osiągnięć”. To książka, po którą warto sięgnąć, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak stać się szczęśliwym i wolnym. Jeśli jesteś niepewny siebie, uważasz, że nie odniesiesz sukcesu i jesteś pełen niszczących negatywnych uczuć, to jest to obowiązkowa lektura dla ciebie. Z tą książką nauczysz się, jak iść w kierunku najlepszej wersji siebie i co zrobić, aby cieszyć się wyższą jakością życia. Brian Tracy udowadnia, że to wszystko jest możliwe. Opisuje bowiem w książce własną drogę życiową – choć nie pochodził z bogatej rodziny i nie miał zbyt wiele pomocy, to udało mu się osiągnąć sukces w biznesie. Jeśli natomiast bardziej interesują cię książki o pewności siebie, to dobrym wyborem będzie „Potęga pewności siebie”, czyli książka, którą napisał także Brian Tracy. 

„Potęga teraźniejszości”, Eckhart Tolle

Decyzja zapadła: chcesz odmienić swoje życie, jednak nie wiesz, jak to zrobić i czujesz, że potrzebujesz przewodnika, który pomoże ci w tych zmianach? Książki o rozwoju osobistym mogą ci w tym pomóc. Wybierz książkę „Potęga teraźniejszości”. Została ona napisana przez słynnego nauczyciela duchowego, który podpowie ci, jak żyć w zgodzie z samym sobą i przede wszystkim szczęśliwie. Autor pokazuje, że to wszystko jest możliwe, a najważniejsze jest odejście od utartych schematów myślenia, które jedynie pogłębiają obawy, lęki i psychiczny dyskomfort człowieka. 

Zobacz też:  Książki medyczne — czy to przeżytek?

„7 nawyków skutecznego działania”, Stephen Covey

Nie bez powodu jest to książka, która sprzedała się w aż 20 milionach egzemplarzy. To przykład książki o motywacji na temat rozwijania korzystnych nawyków w życiu. Jest to obowiązkowa pozycja, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dążyć do osiągnięcia sukcesu. Jest jedną z niewielu, którą warto przeczytać nawet kilka razy w życiu. Jej autor, czyli Stephen Covey dokładnie wskazuje, jak efektywnie, w zgodzie z najgłębszymi zasadami i wartościami rozwiązywać różne problemy osobiste i zawodowe. Koniecznie sprawdź ten bestseller i poznaj zachowania czy cechy, które wpłyną na poprawę efektywności. 

„Obudź w sobie olbrzyma”, Anthony Robbins

Książki o rozwoju osobistym to tytuły, po których przeczytaniu można wprowadzić w życiu pożądane zmiany. Chcesz się samodoskonalić, lecz brakuje ci na to planu? W takim razie książka motywacyjna „Obudź w sobie olbrzyma”, którą napisał Anthony Robbins, będzie strzałem w 10! Krok po kroku poznasz tajniki samodoskonalenia, dzięki którym dotrzesz do wyznaczonego celu. Po przeczytaniu tego poradnika dowiesz się, jak wykrzesać z siebie siły do działania. Specjalista wskazuje także, jak wpłynąć na swój stan emocjonalny, umysłowy, fizyczny, a także materialny. W książce nie brakuje też wielu przykładów z życia autora. 

„Przestań się oceniać”, Gabrielle Bernstein

Jeśli chodzi o książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać, to na pewno warto zainteresować się tym tytułem – „Przestań się oceniać”. Przestań mówić, że jesteś gorsza od innych. Nie chowaj uraz i raz na zawsze uwolnij się od zazdrości. W końcu zacznij cieszyć się wewnętrznym spokojem i lepszym relacjami z innymi ludźmi. W tej książce zostało przedstawionych sześć kroków uwalniania się od osadów, dzięki czemu można m.in. wybaczyć sobie błędy popełnione dawno temu, poczuć się lepiej ze samym sobą, czy pozbyć się uraz wobec innych.

Zobacz też:  Książki o rowerach – przegląd pozycji

Wiesz już, jakie są dobre książki o rozwoju osobistym. Pamiętaj jednak, że na rynku znajdziesz znacznie więcej propozycji. Podczas wyboru tego typu książki koniecznie kieruj się tym, aby odpowiadała ona twoim potrzebom i stylowi uczenia się, a wówczas uzyskasz najwięcej korzyści z czytania. Niezależnie jednak od tego, jaką wybierz pozycję, możesz mieć pewność, że będzie miała ona ogromny wpływ na twoje życie, przekształcając je w coś fantastycznego.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts