Najdrożsi Booknięci Czytelnicy! – czyli podsumowanie 2019.

Kolejny rok za nami, a przed nami i Wami czas spędzany z rodziną przy świątecznym stole, przy pachnącej choince, w cieple światełek i obecności najbliższych. To także czas, w którym chcemy Wam złożyć życzenia, ale o tym za chwilkę.

Gotowi na podsumowanie?

Kochani Czytelnicy! Nie macie pojęcia, ile wspaniałych rzeczy przytrafiło nam się przez ostatnich dwanaście miesięcy! Pracowaliśmy bardzo intensywnie recenzując dla Was mnóstwo książek i mamy nadzieję, że dzięki naszym rekomendacjom zachęciliśmy Was jeszcze mocniej do czytania. Napisaliśmy dużo emocjonalnych artykułów i wyszperaliśmy setki chwytających za serce cytatów, które tak lubicie czytać. Bardzo dziękujemy Wam za każdy komentarz, każde udostępnienie, każde serduszko i kciuka w górę. Dzięki Wam, Booknięci Czytelnicy, nabieramy wiatru w żagle. Jesteście naszą siłą napędową i prosimy – nigdy o tym nie zapominajcie.

Udało nam się!

Jak już zauważyliście, udało nam się zainicjować nowy, cieszący się Waszym ogromnym zainteresowaniem, cykl „Znani dla Bookniętych”. W ramach tego cyklu kilku wspaniałych, poczytnych autorów „popełniło” swoje felietony. Wśród nich Aleksandra Steć, Piotr Adamczyk, Mateusz Wieczorek, Dawid Waszak, Monika Magoska-Suchar, Adriana Szklarz, Paweł Widomski. Udało nam się namówić na intymne literackie i poetyckie rozmowy między innymi Mariusza Jagiełło, Darię Górkę, Marcina Margielewskiego i Wiktora Krajewskiego. Dziękujemy naszym cudownym autorom za każdą chwilę, którą zdecydowali się poświęcić nam i Wam, Bookniętym Czytelnikom.

Booknięte sukcesy 2019!

Nasze dwie Booknięte redaktorki wydały książki. I nie ukrywamy, że jest to dla nas ogromny powód do dumy! Ola Malarz, poetka, która tak jak nikt potrafi bawić się słowami w przewrotny, zmuszający do myślenia sposób, objawiła się czytelnikom jako autorka tomiku „Didasqualia”. Wam, Bookniętym Czytelnikom, znane są zapewne niesforne cytaty i wiersze Oli; dziękujemy za setki Waszych polubień! Zobaczcie sami, jaki diament mamy w ekipie. Magdalena Czmochowska także spełniła swoje marzenie: dzięki wydawnictwu Helion/Editio ukazała się „Cholerna książka” jej autorstwa, a my intensywnie wspomagamy obydwie nasze autorki na początku ich pisarskich dróg.

Patronowaliśmy, a jakże!

Mamy cichą nadzieję, że, tak jak i my, naprawdę kochacie książki. Bo my każdą z nich lubimy niespiesznie przekartkować, powąchać, pozachwycać się okładką. Ci bardziej ciekawscy z nas zawsze zaglądają na koniec. Jeśli nie zagłębiacie się wyłącznie w fabułę, ale czytacie także wszystkie informacje, to pewnie zauważyliście, że kilka książek objęliśmy naszym patronatem? W mijającym roku za szczególnie godne polecenia uznaliśmy: „Rozdroża” Augusty Dorcher, poradnik „Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” autorstwa Petitcollin Christel, oraz „Cholerną książkę”, debiut naszej bookniętej Magdaleny.

Spotkania literackie, spotkania liryczne.

Wiecie, jakie to uczucie móc poobcować na żywo z ulubioną autorką Bookniętych? Macie pojęcie jak fantastycznie było spotkać się w przytulnej knajpce z Kają Kowalewską i porozmawiać o poezji, prozie, snach, proroctwach i życiu tak po prostu? Sami sobie zazdrościmy! Jak również tego, że byliśmy obecni na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Nie chcieliśmy przegapić jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego wydarzenia tego roku. Dzięki temu upewniliśmy się, że czytelnictwo w Polsce ma się całkiem dobrze, a nasza praca dla Was, kochających książki, jest bardzo potrzebna.

Nie byłoby książek bez wydawnictwa.

Za niebywały sukces uważamy wspaniałą, wciąż rozwijającą się współpracę z wydawnictwem Helion i fantastycznymi ludźmi, którzy tam pracują. To dzięki pani Justynie Sudak-Hardung z wydawnictwa Helion, które jest okrętem flagowym dla swojej floty: m.in. Editio, Editio Red, Editio Black, Sensus, mogliśmy recenzować dla Was mnóstwo niesamowitych książek i rozwojowych, podnoszących na duchu poradników. Dziękujemy za zaufanie do nas, bookniętych blogerów i recenzentów. Dziękujemy także wydawnictwu Feeria za równie cudowną współpracę, z nadzieją, że będzie trwać kolejne lata.

Rozwijamy się dla Was.

Kochani Booknięci Czytelnicy! Zdobyliśmy nasz kolejny szczyt: booknięty kanał na YouTube. Udało nam się ruszyć w tym roku i co więcej – udało nam się zdobyć więcej Waszych serc i polubień. Dziękujemy, że nas oglądacie i oglądajcie nadal, bo nie zamierzamy na tym poprzestać. Z pewnością zaskoczymy Was nie raz! Uwierzcie, nie skończą nam się książki, filmy, poradniki i tematy do omawiania. Zmieniliśmy dla Was naszą witrynę: dzięki przejrzystemu i czytelnemu układowi bez problemu znajdziecie tam interesujące Was teksty ulubionych recenzentów.

A w planach…

… Już całkiem niedługo, bo wiosną 2020 roku ukaże się przepiękny planner. Postaraliśmy się dla Was, ponieważ nasz planner to nie tylko kalendarz czy suche informacje o imieninach, ale przede wszystkim dużo pięknych, czułych, emocjonalnych tekstów. Możemy śmiało i z dumą stwierdzić, że takiego plannera jeszcze na wydawniczym rynku nie było. Dzięki zaangażowaniu bookniętej ekipy; wielkich kawałków serc włożonych w tworzenie plannera, dzięki przepięknym zdjęciom i ćwiczeniom, które pomogą Wam żyć lepiej, dostaniecie do ręki coś niepowtarzalnego. Prosimy jak najserdeczniej: bądźcie z nami, kochani booknięci Czytelnicy, kolejny rok. Bo bez Was przecież wszystko byłoby bez sensu!

Tak, to już czas na życzenia.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy życzyć Wam tego, czego w głębi duszy sami sobie życzycie. Wszystkich spełnionych marzeń, zrealizowanych planów, osiągniętych celów. Odnalezienia ciszy w zgiełku świata, zatrzymania się w pędzie. Kochani Czytelnicy! Życzymy Wam pogodnych, rodzinnych, cudownych świąt, wielu prezentów, szczególnie tych książkowych, pod choinką i wszelkiej pomyślności na nadchodzący rok.

Wasi Booknięci.

 

4.75 avg. rating (95% score) - 4 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares