“Najdroższy sąsiad” – Penelope Ward

Chelsea była przekonana o tym, że kocha i jest kochana. Los jednak to zweryfikował. Po czasie uświadomiła sobie, że jej wielka miłość płonie słabszym ogniem, a jej ukochany coraz bardziej się od niej oddala. Kiedy dotarło do niej, że jej wybranek już jej nie kocha, jej świat legł w gruzach. Jak poradzić sobie z życiem, które właśnie straciło swój sens? Poznajcie historię naszych bohaterów z powieści Penelope Ward „Najdroższy sąsiad”.

Chelsea

Doświadczenie młodzieńczej miłości to z pewnością piękne, ale i trudne przeżycie. Miłosna sielanka trwa pewien czas, a później borykamy się ze złamanym sercem i na siłę próbujemy zapomnieć. Czyż nie? Tego samego schematu doświadczyła nasza bohaterka. Z tym, że jej z kolei łatwiej było podnieść się po upadku przy boku przystojnego sąsiada, a z czasem przyjaciela. Oddanego przyjaciela, który służył jej zawsze pomocną dłonią. Chelsea zawodowo zajmuje się pracą w ośrodku z dzieciakami. Mimo że ją i jej podopiecznych dzieli spora różnica wieku, stara się ich pocieszać dobrym słowem i wsparciem.

Damien

Cóż to za przewrotna osobowość! Jestem jego totalną fanką! Przyznam, że odrzucało mnie od niego na początku, tak samo jak on odrzucał swoją przyjaciółkę. Damien jest graficiarzem, właścicielem budynku, w którym zamieszkuje Chelsea po zerwaniu z Elekiem. Jest także posiadaczem rottweilerów: Dudley’a i Drewfusa – dwóch czworonogów, które rozpieszcza bardziej niż kogokolwiek. Mieszka tuż obok pięknej blondynki, która jeszcze nie jest świadoma, że stopi najtrwalszy lód serca swojego sąsiada. Czy na zawsze?

 

Podobno kto się czubi, ten się lubi

Nie śmiem zaprzeczać, zaś historia tych dwojga jest potwierdzeniem tej teorii. Bohaterów poznajemy w momencie, kiedy Chelsea wraz z siostrą Jade „podglądają” Damiena, podczas jego pracy przy tworzeniu graffiti. Podziwiają przy tym jego muskularne ciało. Oczywiście nie uchodzi to uwadze mężczyzny. Udaje oburzonego i w ramach przeprosin prosi o jagodowe babeczki. Dziwne zachowanie, prawda? Babeczki otrzymuje kolejnego dnia, wraz ze skargą na jego wiecznie głośne psy. Od tego momentu historia nadaje swój bieg. Chelsea zakochuje się w nim, a on… wiecznie ją odrzuca. Czy już zawsze tak będzie?

Ciężki charakter

Trudno jest żyć z osobą, która ma ciężki charakter, prawda? Wieczne kłótnie, niezgody prowadzą do szaleństwa. Ale jak zachować się w momencie, kiedy to twój przyjaciel? A tym bardziej wówczas, kiedy zaczynasz darzyć go nie tylko przyjaźnią? Czujesz, że to twoja druga połówka, bez której ciężko ci żyć. Dodatkowo widzisz, że Twój przyjaciel zaczyna walczyć sam ze sobą, próbuje odnaleźć się w uczuciach do Ciebie, ale kiedy już myślisz, że wszystko idzie ku dobremu – nagle dostajesz siarczysty policzek od losu, który drwi z Twojej naiwności. Cóż począć? Dlaczego tak się dzieje? A może tkwi w tym jakieś drugie dno?

 

O książce

Ich historia to totalny rollercoaster. Serio. Ze zwykłej znajomości w przyjaźń. Z przyjaźni do nienawiści. Z nienawiści do miłości. I tak w kółko. Broń Boże nie mam za złe tego autorce, bo dodało to fabule iskrzenia i żywotności.
Kiedy wzięłam tę książkę w dłoń, pomyślałam:
„O, autorka „Przyrodniego Brata” – na pewno będzie ciekawie!”. Nie zawiodłam się. Dodatkowo miłym zaskoczeniem jest, iż wyżej wymieniany Elec, to ten sam Elec, który występował w „Przyrodnim bracie”! To cudowna niespodzianka, ponieważ bardzo go lubiłam w poprzedniej powieści, i fajnie było go spotkać ponownie. Szkoda jednak, że okoliczności były niezbyt sprzyjające.


Czytałam ją z zapartym tchem, mimo iż spotkałam się z różnymi opiniami na jej temat. Być może inni czuli zniesmaczenie poprzez liczne sceny intymne?
Po lekturze jednego jestem pewna – z chęcią zapoznam się z innymi pozycjami książkowymi Penelope Ward.

Za możliwość przeczytania składam serdeczne ukłony w kierunku wydawnictwa Helion.

5.00 avg. rating (99% score) - 5 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares