Najpiękniejsze cytaty o miłości

Doskwiera Ci brak apetytu, który nigdy nie opuszczał Cię ani na krok? Częściej bujasz w obłokach z uśmiechem na ustach? A może na samo wspomnienie pewnego imienia czujesz „motylki w brzuchu”?

Chyba nie muszę Ci tego uświadamiać, prawda? Wiesz, że właśnie się zakochałaś(-łeś)?

Miłość to piękne uczucie, nawet jeśli czasami jest nieodwzajemniona i prowadzi do cierpienia, często napawa weną autorów wierszy oraz powieści. Czytając  je, niejednokrotnie napotykamy cytaty o niej, które cieszą nasze serce i zapadają na długo w pamięć, a czasami nawet pozwalają na odnalezienie w nich samych siebie.

Poniżej zamieszczam 15 sentencji, które według mnie, tworzą listę najpiękniejszych cytatów o miłości.

 1. „ – A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
  – Nic wielkiego. – Zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha to ten drugi nigdy nie znika.”

Alan Alexander Milne – „Kubuś Puchatek”

 1. „Z miłością jest jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości.”

Paulo Coelho – „Alchemik”

 1. „Zdobycie kobiecego serca nie czyni z mężczyzny absolutnego zwycięzcy. Prawdziwym czempionem jest ten, który wie jak o nie dbać, aby go nigdy nie stracić.”

Autor anonimowy  – „Wersy w czarnym smokingu”

 1. „Serca nie oszukasz. Nikt nie oszuka. I taka jest prawda. To się czuje. I tęsknotę się czuje jak zapach kawy, której nie można wypić, który tylko zapachem jest i drażni duszę. Czuje się dłonie w snach. Pocałunki obok. Poduszki. Znałam takich, którzy uciekali od serca. Ale od serca się nie ucieknie. Tak naprawdę nie ma ucieczek. Dróg wyjścia, skrótów. Może być przerwa w sercu na chwilę. Próba zakrywania uczuć ręką. Później i tak wszystko wraca. Przychodzi. Można milczeć, liczyć do stu i przekonywać siebie, że nic, mówić do siebie: nie i nie. I co z tego? Pragnienia zawsze wracają, jeśli są prawdziwe.”

Kaja Kowalewska – „Chaos i inne piętra”

 1. „Bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba największą jest zabić miłość.”

Bolesław Prus – „Lalka”

 1. „Zdejmę wszystko, by móc znów ubrać się w Ciebie.”

Aleksandra Makurat-Duda – „Listy w butelce – słowami duszy”

 1. „I nie po to mam serce, by mi pękało na środku pustej ulicy milionowego miasta.”

Jarosław Borszewicz – „Mroki”

 1. „Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”

Nicholas Sparks – „I wciąż ją kocham”

 1. „Często usiłujemy ukryć nasze uczucia przed tymi, którzy powinni je poznać.”

Colleen Hoover – „Maybe Someday”

 1. „Nie potrzebujesz nic mówić, bo Twój głos rozpoznam nawet, gdy milczysz.”

Maciej Wierszycki – „Twój głos”

 1. „Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.”

Antoine de Saint-Exupéry – „Mały Książę”

 1. „ (…) Często najbardziej kochamy tych ludzi, te sprawy, i te rzeczy, od których bieg życia każe nam odchodzić. Nieraz na zawsze.”

Marek Hłasko – „Opowiadania”

 1. „Tęsknie do Ciebie przez stół, przy którym siedzimy, tęsknię z fotela na fotel obok, w teatrze czy kinie, tęsknię (…), na szerokość kołdry, która okrywa nas oboje, też potrafię tęsknić do Ciebie – przez drzwi łazienki, w której się kąpiesz, i przez schody, po których idziesz do mnie, i przez naskórek mój, szczelnie przywarty do Twojego… Ale jak nazwać to, co odczuwam w Warszawie, kiedy Ty jesteś w Londynie? Też – tęsknotą? Oj, ubożuchny jest ten słowniczek, który mamy do dyspozycji.”

Agnieszka Osiecka – „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze”

 1. „To przypadek tworzy najpiękniejsze historie o miłości. Uczucie rodzi się w miejscach, po których się tego nie spodziewamy, w czasie, w którym o tym nie marzymy, w ludziach, którzy jeszcze do niedawna się nie znali. Wciąż zachwycam się tą chemią przypadku, nazywaną przez niektórych przeznaczeniem.”

Aleksandra Steć – „Moja dusza pachnie Tobą”

 1. „Proszę Cię, nie kochaj swojego wyobrażenia o mnie i nie lep mnie na jego podobieństwo, bo nie, nie jestem z gliny. Mnie kochaj, mnie prawdziwą, pełną błędów… a jeśli potrzebujesz miłości z porcelany, to takiej miłości ja Ci dać nie potrafię… bo taka miłość kruszy mi się w dłoniach, a moje życie to nie muzeum. Mam swoje orbity, swoje nieba i piekła, a w klatkach umieram. I tak bardzo wiem, że potrafię ranić… słowami, milczeniem. Bo w kolorze różowym to ja mogę mieć co najwyżej bluzkę, a słowa i milczenie zawsze muszą być dla mnie prawdziwe. Lecz jeśli pokocham, to już najbardziej, to do granic kosmosu, które wiem, że przecież wtedy właśnie nie istnieją.”

Magdalena Wojciechowska – „Nieskończoność M.yśli”

4.83 avg. rating (96% score) - 6 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares