Nie ma języków obcych – są tylko te, których jeszcze nie znasz.

Tytuł: “Władca języków, czyli prawie wszystko o tym jak zostać poliglotą.”

Autor: Mariusz Włoch

Gatunek: poradnik

Wydawnictwo: Sensus

Liczba stron: 370

Okładka: miękka

Cena rynkowa/okładkowa: 39,90 zł

Ocena 9/10

Języki obce wkradają się w każdy aspekt naszego życia: od pracy, po produkty do oglądania seriali. Nieznajomość języków bardzo utrudnia nam funkcjonowanie. Przecież wszyscy żyjemy w globalnej wiosce. Odnoszę wrażenie, że teraz każdy jest zmuszony znać chociaż jeden język dodatkowy.

Znajomość języków to przyszłość

Według Mariusza Włocha, trenera kompetencji komunikacyjnych i językowych, to właśnie znajomość języków jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, które stawia przed nami współczesny świat. Na rynku pracy posiadanie umiejętności w tej dziedzinie nie jest dodatkowym atutem, tylko często wręcz powinnością. Z racji tego ludzie szukają różnych rozwiązań, aby się ich nauczyć. Niestety, wielu z nas nie potrafi skutecznie ich opanować. Dlaczego do tego dochodzi? Na to właśnie pytanie próbuje nam odpowiedzieć autor książki pt. “Władca języków, czyli prawie wszystko o tym jak zostać poliglotą.”

Zmiana nawyków i nastawienia kluczem do poznania języków obcych.

Wszystko zaczyna się w głowie. Frazes, który słyszymy przy każdej okazji. Niestety jest to najbardziej kluczowe w poznawaniu nowych rzeczy! Również i języków! To właśnie przekazuje nam Mariusz Włoch. Zmień nastawienie, a pozwoli Ci to stać się poliglotą. Książka jest podzielona na trzy części, w których autor chce nam pomóc znaleźć metody, będące dla nas najskuteczniejsze. Pokazuje również, że perfekcyjna znajomość gramatyki może nie być aż tak bardzo przydatna, jak lekkość w bezpośredniej komunikacji. Wskazuje nam też najbardziej niekonwencjonalne narzędzia językowe, które mogą pomóc nam w porozumieniu się w obcym języku na wielu płaszczyznach.

Wykorzystuj swoje zasoby, by zostać poliglotą.

Ta książka nie jest lekarstwem na wszystkie bolączki związane z nauką języków. Jest za to drogowskazem, który pomoże Ci znaleźć sposoby, jak poradzić sobie z problemem. Nauka, szczególnie nauka języków obcych, jest bardzo trudna. Póki nie będziesz chciał się ich nauczyć i po prostu nie weźmiesz się do pracy, to nic samo się nie stanie. Jak sam autor twierdzi, jest to poradnik “antykryzysowy”. Pozwala Ci zmienić myślenie. A to jest naprawdę dobry początek do tego, aby zabrać się do roboty!

Jeśli naprawdę chcesz zacząć uczyć się języków, to jest pozycja dla Ciebie. Na pewno pozwoli Ci to spojrzeć na naukę zupełnie z innej strony. Tylko po nią sięgnij! Zrób pierwszy krok, bo pamiętaj, że nic samo nie przychodzi!

4.67 avg. rating (94% score) - 3 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares