O nas

                                                                                                           Booknięci to emocje!

Są dla nas najważniejsze, bo dzięki nim jesteśmy autentyczni, prawdziwi, otwarci na ludzi, świat i nowe wyzwania. Tworzymy zgraną grupę, która też działa aktywnie poza mediami. Spotykamy się, robimy różne projekty, omawiamy nasze booknięte (i nie tylko) sprawy. Kochamy seriale, książki, slow life, hygge, zero waste, relaks. My nie tylko razem pracujemy, ale też przyjaźnimy się ze sobą! Jesteśmy jak kreatywna, hałaśliwa, pełna szalonego humoru wirtualna rodzina, a wszystko, co tworzymy, tworzymy z pasji.

"Rodzina to nie krew. To ludzie, którzy cię kochają. Ludzie, którzy cię wspierają."

Założycielka & projekt manager & logistyka & reklama

Karolina Nawój

Mój idealny świat to taki, który jest pełen różnych możliwości. Każdy okazuje sobie wsparcie, wierzy w drugą osobę, pomaga jej wzrastać i głośno kibicuje. W moim świecie ludzie nie podcinają sobie skrzydeł, wierzą w czyjeś marzenia i są z siebie dumni. Marzę o świecie, w którym wyrażanie swoich emocji i mówienie o nich jest siłą. Myślę, że gdyby nie istniał strach to częściej wyrażałabym swoje zdanie. Moje niebo to bliscy i przyjaciele, którzy codziennie uczą mnie czegoś nowego; to oni są dla mnie największą wartością. To ciepły dom, kochający mężczyzna, który jest moim przyjacielem i bratnią duszą. Niebo to uścisk mamy i dobre słowo taty. Mój niebieski skrawek to ciągły rozwój, zdobywanie wiedzy i spełnianie marzeń. Zawsze sobie powtarzam, że jeśli o czymś marzę, to mogę również to osiągnąć. Mój ulubiony stan to spokój. Daje mi go oddech i samotność, a czasami wtulenie się w ramiona mojego mężczyzny. To on sprawia, że dużo się śmieję i czuję się szczęśliwa, kiedy razem możemy poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy. Marzę, o tym abym zawsze potrafiła marzyć i wiedziała jak smakuje wolność.
Znajdziesz mnie: @karolina.nawoj
 
78124576_1108310849501034_6495184110078656512_n

Dyrektor personalny & kierowniczka redakcji & copywriter & promotorka YouTube

Aleksandra Nawój

Gdybym mogła zmienić jedną rzecz na świecie, to sprawiłabym, aby każdy człowiek zaczął wykorzystywać swój potencjał. Przestał bać się ocen, obelg i wyśmiewania. Pragnę, żeby każdy mógł z odwagą kroczyć przez życie. Gdyby strach nie istniał, co wtedy bym zrobiła? Myślę, że potrafię go przełamać. Czym jest odwaga bez strachu? Strach też pokazuje mi, kto jest dla mnie ważny. Jak wygląda moje niebo? Ciągle inaczej. Niebo to dla mnie dostrzeganie chwili, to czerpanie z niej wiedzy i ulotności. Najwyższa wartość ? Stwórca, przypomina mi za każdym razem, że gdy nie jestem szczęśliwa, to oznacza, że jestem o krok za daleko od niego. Do tej pory nauczyłam się, że nigdy nie wiemy, co tak naprawdę drugi człowiek kryje w sercu, dopóki nam tego nie powie. Ciągle uczę się, żeby nie interpretować czyjegoś wnętrza po swojemu. Słowa, które prowadzą mnie w życiu? “Pamiętaj, że dostałaś szansę. Spraw, aby świat po tobie był lepszy, chociaż o jednego szczęśliwego człowieka.” Wolność, spokój i szczęście połączyłabym ze sobą. Wolność to życie po swojemu, przy jednoczesnym spoglądaniu stale w górę. Wtedy przychodzi do mnie spokój i szczęście. O czym marzę? Od jakiegoś czasu tylko o tym, żeby nie zabrakło mi czasu na tym świecie. Żebym jako siedemdziesięcioletnia babcia powiedziała sobie: “Dałam z siebie wszystko – to było dobre życie.”

Znajdziesz mnie: @aleksandra.nawoj

76952103_763653564153367_8755985419302076416_n

Fotografka & estetyka Bookniętych & project assistant

Małgorzata Bartoń
W moim idealnym świecie ludzie pozwalają sobie i innym być kim chcą. Nie istnieją ograniczenia, osądy ani stereotypy. Każdy żyje tak jak chce i pozwala żyć innym. Nie ma nietolerancji, wojen ani szeptów za plecami. Ludzie są dla siebie po prostu dobrzy, wspierają się i szanują siebie nawzajem. Słuchają i są słuchani. Gdyby nie istniał strach ruszyłabym w podróż dookoła świata autostopem wraz z moimi przyjaciółmi. Moje niebo składa się z … kotów (ha ha było by idealnie!), moich bliskich i spokoju. Najważniejsze czego nauczyłam się do tej pory to to, że życie nie jest czarno-białe. Wiele sytuacji przybiera kolory szarości w zależności od oświetlenia. Trzeba otworzyć oczy i umysł na inne perspektywy niż nasza własna. Ogromną wartość stanowi dla mnie kreatywność. Bez tego elementu w moim życiu usycham. Moja głowa jest pełna pomysłów! Wierzę, że jeśli czegoś bardzo chcę, to potrafię też tego dokonać. Spokój i szczęście daje mi obecność bliskich. Wzajemne wsparcie, rozmowy o sprawach zarówno błahych, jak i totalnie oderwanych od rzeczywistości, uśmiech na ich twarzach to coś wspaniałego. Wolność to dla mnie bezwarunkowa akceptacja i wsparcie niezależnie od drogi, którą obieram. Wolność to możliwość wyrażania siebie na różne sposoby. Wolność to popełnianie błędów i droga na szczyt. Marzę o szczęściu moim i moich bliskich, niezależnie od tego jaką będzie przybierać formę.

Znajdziesz mnie: @gosia.barton

70610749_2346580375672400_169275759330852864_n

Redaktor naczelny & grafik & copywriter

Magdalena Czmochowska

Lubię trudne pytania. I gdybym mogła zmienić jedną rzecz na świecie, sprawiłabym, żeby ludzie byli dla siebie po prostu mili. Hmm… gdyby nie istniał strach? Na szczęście istnieje i jest doskonałym hamulcem ręcznym. Jednakże gdybym się nie bała, bezczelnie walczyłabym o siebie. Moje niebo to moi zdrowi, szczęśliwi, otoczeni miłością synowie. To przyjaciele, którzy nasycają mnie najlepszymi emocjami. Najważniejszą rzeczą, której się nauczyłam w życiu, jest zdecydowanie cierpliwość. Nieprzeliczalną, absolutną wartością jest dla mnie prawdomówność. Moje motto? Od zawsze i na zawsze: „Żyj i pozwól żyć innym”. Och, spokój i szczęście to moje dwa ulubione słowa. Spokojna i szczęśliwa jestem zawsze, kiedy czuję to specyficzne życiowe ciepło, zgodę na rzeczywistość. Czym jest dla mnie wolność? To stabilizacja finansowa. No co Wy, przecież nie powiem głośno o czym marzę!

Znajdziesz mnie: @magdalena_czmochowska

73349288_2584709238314959_8206666107235336192_n

Korekta & copywriter

Aleksandra Malarz

Ostatnio zadano mi pytanie: „Na co byś się zdecydowała, gdyby nie istniał strach?”. Nie wiem, nie mam tak ekstremalnych marzeń, by ograniczał je strach. Moje marzenia traktuję jako cele, które osiągam. Samo marzenie o czymś wydaje mi się stratą czasu, jeśli do życzeniowych wyobrażeń nie dołączy się działania. Dzisiaj zanim czegokolwiek się podejmę, rozważam, czy naprawdę mnie to interesuje i chcę to robić, ponieważ dbam już o swoją energię. A jej straty nikt mi nie zwróci. Dlatego nauczyłam się mówić bez wyrzutów sumienia proste słowo: „nie”. Nazywam to higieną energii, zdrową drogą życia. Codziennie wieczorem robię podsumowanie dnia, szczerze, przed samą sobą odpowiadam na pytanie: „Czy jestem z siebie w pełni zadowolona?”. Lubię zasypiać z poczuciem spokoju, to takie moje niebo. To, czego nauczyłam się w życiu, co jest najważniejsze dla mnie i wpływa na mój rozwój, to współodczuwanie i umiejętność wybaczania. To czysty start do wartościowego życia. Mądrość duchowa i praca nad sobą to dla mnie wartości bezcenne. Podziwiam i szanuję ludzi, którzy rozwijają swój talent, są takimi stwórcami siebie, którzy pozostawiają po sobie piękne ślady dla innych. Jestem szczęśliwa, że takie osoby są w moim najbliższym otoczeniu. Są dla mnie inspiracją i najczystszym wymiarem dobra.

 

78114984_475014516450855_2903815186823512064_n

Copywriter & promotorka fanpage “Booknięci” oraz YouTube

Aleksandra Chylińska

 
 
 
 
 
Znajdziesz mnie: @alejandra.anna
77072043_424696571533787_4136028208690626560_n

Dziennikarka & copywriter & promotorka kategorii “wywiady”

Wiktoria Makowska

Od zawsze jestem marzycielką. Czasem sobie myślę, że gdybym mogła zmienić jedną rzecz na świecie, chciałabym usunąć podziały międzyludzkie, stereotypy, kłamstwa i intrygi. Z doświadczenia wiem, że więcej z nich smutku niż korzyści. Gdyby nie istniał strach, chciałabym rzucić wszystko w jednej chwili, złapać najważniejsze dla mnie osoby za rękę i zwiedzać świat. Robić dużo zdjęć, spędzać wspólnie czas i zapisywać karty wspomnień. Moje niebo to życzliwi, piękni wewnętrznie ludzie, którzy bezinteresownie rozsyłają dobro, oraz rodzina, chłopak i przyjaciele. Od szkoły podstawowej lubiłam się uczyć, sprawiało mi to przyjemność. Nauka to dla mnie nie tylko zagadnienia z odpowiednich przedmiotów, ale też wyciąganie wniosków z różnych codziennych sytuacji. Najważniejsza rzecz, której się nauczyłam to uświadomienie sobie, że szczęście się mnoży, kiedy z kimś je dzielisz i że to człowiek jest najważniejszy. Kieruję się wieloma wartościami, ale najbardziej identyfikują mnie: miłość, prawda, empatia, zaufanie i szacunek. W życiu prowadzą mnie słowa „Nie bój się, wierz tylko. Miej odwagę marzyć”. Powtarzam je sobie zawsze, gdy dopadają mnie słabość i zwątpienie. Spokój i szczęście osiągam, gdy wiem, że moi najbliżsi są zdrowi i szczęśliwi. To właśnie wtedy się uśmiecham i dostaję wiatru w żagle, by rozwijać się zawodowo. Wolność to dla mnie możliwość podejmowania odpowiedzialnych decyzji, świadomość ich konsekwencji, oraz brak ograniczeń, które czasami zaprzątają mi głowę. Marzę o zdrowym, pięknym życiu, które będzie składało się z ludzi, ich życzliwości, miłości do świata i do książek.
Znajdziesz mnie: @wmakowska
 
75580347_2461806934066358_4768785399445192704_n

Copywriter & promotorka fanpage “Nie mówimy tego, co czujemy. Nie czujemy tego, co mówimy” & promotorka artykułów

Magdalena Janikowska

Chciałabym mieszkać w świecie, w którym dzieci dostają odpowiednią ilość miłości, a dorośli cieszą się z sukcesów innych, zamiast recytować pod nosem “głupi to ma zawsze szczęście”. Gdybym mogła zmienić tylko jedną rzecz chciałabym, żeby zniknął każdy rodzaj przemocy pomiędzy ludźmi, oraz ludzi w stosunku do zwierząt. Nie byłabym zadowolona, gdyby strach nie istniał. Brak strachu to brak konsekwencji, brak hamulców, chaos. Ale gdyby jednak nie istniał naprawdę, zdecydowałabym się powiedzieć ludziom, którzy skrzywdzili mnie i tym, którzy skrzywdzili moich bliskich, ile zostawili po sobie bolesnych ran. Nie po to, by wzbudzić w nich poczucie winy, ale po to, by już nikomu ich nie zostawiali. Moje niebo to ramiona mojego mężczyzny, uśmiechy na twarzach mojej rodziny i przyjaciół. To wieczne lato dla mojego serca. Najważniejszą rzeczą jakiej nauczyłam się do tej pory jest miłość do samej siebie. I tak, samomiłości trzeba się nauczyć i jest to czasem jedna z najtrudniejszych rzeczy do osiągnięcia. Najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych. Największą wartość w życiu stanowi dla mnie poczucie bezpieczeństwa. To ono jest podstawą każdej innej wyznawanej przeze mnie wartości. Słowa, które prowadzą mnie w życiu to słowa Rupi Kaur, której naprawdę wiele zawdzięczam: “Musisz chcieć spędzić resztę życia przede wszystkim ze sobą”. Spokój i szczęście daje mi zdrowie. I nie mam na myśli tylko tego, że gdy jestem zdrowa i moi bliscy są zdrowi, to jestem szczęśliwa. Mam na myśli też to, że jestem spokojna i szczęśliwa wtedy, gdy wokół mnie są dobrzy ludzie, z którymi tworzę zdrowe relacje. I tak jest teraz. Życzę każdemu takiego spokoju. Wolność dla mnie jest możliwością wyrażania siebie, zajmowania przestrzeni, oddychania pełną piersią. Wolność to świadomość, że nie jestem upychana do klatki, ani, że sama nieświadomie do niej nie wchodzę. Wolność to brak wstydu za moje słabości, moją wrażliwość i ciężkie przeżycia, których doświadczyłam. Wolność to słowa, pisanie, moja poezja, Booknięci. Wolność to możliwość robienia w życiu tego, co kocham z tymi, których kocham i którzy kochają mnie taką, jaka jestem. Czyli całą. Pełną. I mam wiele marzeń, ale najważniejszym z tych wielu jest stworzenie domu z ukochanym mężczyzną, dziećmi, psem i ewentualnie kotem. A dlaczego kot jest pod znakiem zapytania zostawię już tylko dla siebie!
Znajdziesz mnie: @magdalenajsk
 
76612153_524202168420643_6660664303730819072_n

Dziennikarka & copywriter & promotorka grupy “Nie mówimy – czytamy” oraz Youtube

Honorata Szkudlarek

Chodzę z głową w chmurach i staram się pamiętać co w danej chwili powinnam zrobić, żeby znów nie przydarzyły mi się śmieszne historie. Świat w mojej głowie ma lepsze barwy i nie potrzebuje zmian. Jeśli mogłabym zmienić chociaż jedną rzecz, to chciałabym, aby każde dziecko na świcie było kochane. To dzieci będą kiedyś decydować o naszej przyszłości i to od nich zależy jaki będzie przyszły świat. Gdyby nie istniał strach zdecydowałabym się na lot w kosmos. Może tam zrozumiałabym dlaczego ludzie robią sobie nawzajem tyle zła. Zawsze staram się widzieć każdy problem i rzecz z innych perspektyw. To sprawia, że mogę być niezależna w opinii. Moje niebo jest pełne chmur o różnych kształtach. Moje niebo zmienia się wraz z moim humorem, więc jednego dnia niebo jest przejrzyste, a czasami wręcz różowe; a drugiego, kiedy mam kiepski nastrój, pojawiają się czarne i szare kolory. W trakcie mojego życia nauczyłam się jak słuchać ludzi i jak ich kochać, mimo że nie każdy ma wobec mnie dobre intencje. W życiu kieruję się wieloma wartościami, do najważniejszych zaliczam Boga, rodzinę i miłość. Motywacją dla mnie jest wiele słów, aktualnie są nimi “Nie musisz nikomu nic udowadniać. Nie każdy musi cię lubić. Rób swoje, bądź sobą, uśmiechaj się do ludzi i nigdy się nie poddawaj”. Łatwo jest mnie uszczęśliwić, doceniam każdą rzecz. Spokój odnajduję podczas słuchania muzyki. Czas spędzany w samotności uświadamia mi, jak wszystko tak naprawdę jest kruche i przez jeden błąd można wszystko stracić. Nie wyobrażam sobie życia bez wolności i niezależności, dlatego jestem za to ogromnie wdzięczna. Lista moich marzeń jest aktualizowana prawie codziennie. Marzę o dobrej pracy, wspaniałych podróżach i o tym, abym potrafiła nadal być dobrym człowiekiem i mieć wspaniałych przyjaciół.
 
Znajdziesz mnie: @partageuse
 
78115972_472572660045592_7804684089184747520_n

Copywriter

Paulina Rybicka

 
 
 
 
 
Znajdziesz mnie: @pasteldinosaur
 
74367664_501801143748854_1039877570239135744_n

Copywriter & filmowiec & montażysta

Gaweł Jakubiak

Nic nie jest stałe, wszystko jest zmienne. Zmiana kodu pocztowego mojego miejsca zamieszkania byłaby dobrym pomysłem. Coś egzotycznego, widoki ze zdjęć instagramowych podróżników to częste obrazy wewnątrz mojej głowy. Niestety boję się. Boję się odkrycia romantycznych zakątków mojej duszy. Boję się tego, jak mógłbym żyć, gdybym zdecydował się na zmiany. Gdybym mógł to odrzucić, pewnie osiągnąłbym poziom sklepienia niebieskiego, o którym mowa w religijnych przekazach. Chociaż moje wymarzone niebo to takie, które mógłbym przeżyć tutaj, na miejscu, teraz, bo jaką mamy pewność co będzie, gdy nas nie będzie? Ale znowu zaczynam pleść bez sensu, a nauczyłem się, by nie memłać jęzorem po próżnicy (co i tak się często zdarza, masz ci los…). Najważniejsze, że wewnątrz staram się być uładzony. Porządek w głowie i spokój ducha mam za jedną z najwyższych wartości, wszak dobrze jest żyć dobrze z samym sobą. “Nie ma rzeczy niemożliwych”, dlatego będąc tym kim jestem, codziennie szukam szczęścia, codziennie też szukam spokoju. Spokój daje mi szczęście, szczęście daje mi spokój. Interpretacja dowolna, stosować naprzemiennie. Gdyby tak jeszcze móc być w pełni sobą, nie przejmując się skutkami swoich działań… Po prostu sięgać po wszystko, czego dusza zapragnie, bez konsekwencji.
 Znajdziesz mnie: @somethingaboutian
 
78286358_638076983258606_4609908864039518208_n

Korekta & copywriter 

Julia Chudecka

Dobrze jest się czasem nad sobą zastanowić. Odpowiedzi na pewne pytania przybliżają nas do odkrycia prawdy o nas samych. Gdybym mogła zmienić jedną rzecz na świecie, to chciałabym, żeby nikt więcej nie cierpiał w żaden sposób. Wtedy wszyscy byliby dla siebie dobrzy. Tak też wygląda moje niebo. Spokój, dobro, zdrowie, bezpieczeństwo, ukochane osoby, książki i szczęście. Myślę, że moje niebo to też gorąca czekolada i stado mopsów, ale to mniej ważne od wyżej wymienionych. Do tej pory najważniejszą rzeczą jakiej się nauczyłam jest to, żeby nie patrzeć na innych przez swój pryzmat i nie martwić się każdą głupotą. W zasadzie nadal się ich uczę. Wiem, że to dwie rzeczy, ale są dla mnie równie ważne. Największą wartością w moim życiu jest spokój. Człowiek jest spokojny, kiedy jest kochany, pewny i bezpieczny, więc spokój symbolizuje dla mnie te odczucia. W życiu prowadzą mnie słowa “Dobro wraca”. Robię więc wszystko, żeby wróciło do innych i do mnie. Spokój i szczęście dają mi bliscy, czynienie dobra, koty, mopsy, książki, dobra czekolada w różnych postaciach, poezja, ubrania w stylu retro i kolor różowy. Jest tego znacznie więcej, ale zostańmy przy tej wybuchowej mieszance. Wolność jest dla mnie szczęściem, możliwością decydowania o sobie i brakiem lęku. Marzę o tak wielu rzeczach, że nikt by tego nie przeczytał do końca, więc zostawię to dla siebie.
Znajdziesz mnie: @poezja.czarnej.owczy 
 
 
76631266_566812597402103_1392168732230418432_n

Copywriter

Anna Gawryluk

Jeśli któregoś pięknego dnia ugryzie mnie radioaktywny pająk, albo przemienię się w wampira i dostanę moc zmienienia jednej rzeczy na świecie, to sprawię, że zniknie wszelkie cierpienie wśród zwierząt. Uważam, że strach to coś, co da się pokonać, ale gdyby zniknął całkowicie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki to zapewne odważyłabym się powiedzieć szczerze o swoich uczuciach, a następnie spakowałabym walizki i wybrałabym się w podróż dookoła świata. Nie wierzę w piekło, czy niebo. Sami tworzymy sobie swój świat, ale jeśli już mam wyobrazić sobie idealne miejsce, to na pewno jest tam dużo piesków, kotków, świnek, małpek, zajączków i innych zwierzątek. Jakiś czas temu przeczytałam przypowieść, która wywarła na mnie ogromny wpływ i od tej pory staram się żyć mając stale w pamięci słowa: This too shall pass. (To też minie) Śmiało mogę powiedzieć, że najważniejszą rzeczą, której nauczyło mnie życie jest to, że lepiej wykorzystać chwile, zaryzykować i potem żałować, niż wcale się nie odważyć i nieustannie zastanawiać się, co by było gdyby… Bardzo cenię wartości takie jak pasja, kreatywność, piękno, wolność, niezależność i miłość. Miedzy innymi dlatego najwięcej szczęścia i spokoju daje mi przebywanie wśród zwierząt, patrzenie na sztukę, zachody słońca, księżyc i gwiazdy, muzyka, czy poezja. Marzę o wydaniu własnej książki i robieniu w życiu czegoś, co pomoże mi wyrażać się w kreatywny sposób, a jednocześnie umocni moje poczucie wolności. Bo wolnością jest dla mnie robienie tego, co się kocha.
Znajdziesz mnie: @day.dreaaam