Psy i 5 propozycji na wieczór filmowy dla ich miłośników

Psy towarzyszą człowiekowi właściwie od zawsze. Nie bez powodu mówi się, że to nasi najlepsi przyjaciele. Są niezwykle wierne, oddane i ofiarują nam bezwarunkową miłość.

Bardzo kocham psy. Swojego pierwszego psa – Kropkę, poznałam w wieku 7 lat i chodź odeszła parę lat temu, myślę o niej i tęsknię każdego dnia.

Wniosła w moje życie ogrom szczęścia, za które nigdy nie przestanę być wdzięczna. Obecnie również mam psiaka i nie wyobrażam sobie świata bez niego. Zwłaszcza teraz w tym trudnym okresie kwarantanny jest iskierką, która sprawia, że zapominam o obecnej rzeczywistości. Myślę, że każdy powinien doświadczyć takiej miłości, jaką potrafią darzyć nas te niesamowite zwierzęta.

Poniżej przygotowałam Wam listę 5 propozycji filmowych, które zdecydowanie mogę polecić wszystkim miłośnikom psów i nie tylko!

Bo psy są najlepsze! “Mój Przyjaciel Skip” (2000)

To cudowna historia o przyjaźni 9-letniego nieśmiałego chłopca i psa rasy jack russell terrier, która jest oparta na książce wydanej w 1995 roku – prawdziwych wspomnieniach Williego Morrisa. Akcja rozgrywa się w latach 40 XX wieku. Poruszane są tu kwestie straty, miłości i przyjaźni. W rolach głównych możemy zobaczyć znanych aktorów takich jak Diane Lane, Frankie Muniz, Kevin Bacon, czy Luke Wilson. Pierwszy raz widziałam ten film mając około 12 lat i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jest przepiękny, nie tylko w swojej treści, ale również w formie. Pomimo upływu czasu uwielbiam do niego wracać i nadal jest jednym z moich ulubionych. Za każdym razem wywołuje we mnie tą samą lawinę emocji. Zdecydowanie polecam każdemu.

Biały Kieł (1991)

Film na podstawie książki Jacka Londona. Opowieść rozgrywa się w roku 1898, w okresie gorączki złota, kiedy Jack przybywa na Alaskę, na odziedziczoną po ojcu ziemię. Na swojej drodze spotyka Białego Kła – mieszańca psa i wilka. Z czasem zawiązuje się między nimi niezwykła więź. Odtwórcą głównej roli jest młody Ethan Hawke. Produkcja nie tylko przedstawia cudowną historię, ale również jest pełna przepięknych widoków.

Marley i ja (2008)

Ekranizacja biografii psa Marleya, spisanej przez jego właściciela Johna Grogana. W rolach głównych Owen Wilson i Jennifer Aniston. Po przeprowadzce na Florydę John i Jenny przygarniają niesfornego labradora. Pies wprowadza w ich życie ogromny chaos, ale również wiele miłości. „Marley i ja” to wspaniała historia o przyjaźni pełna zabawnych momentów. Doskonała propozycja na niedzielny wieczór.

Przygoda na Antarktydzie (2006)

Wzruszająca opowieść o miłości i przywiązaniu zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych członkowie ekspedycji naukowej, w tym Jerry (w tej roli Paul Walker) są zmuszeni zostawić psy na Antarktydzie. Zdane tylko na siebie czworonogi przez wiele dni muszą walczyć o przetrwanie. W tym czasie Jerry robi wszystko, aby zorganizować wyprawę ratunkową. Czy uda im się odnaleźć? Tego dowiecie się oglądając film.

Daleko od Domu 2: Zagubienie w San Francisco (1996)

Do tego filmu mam niezwykły sentyment. Nie jest to produkcja wysokich lotów, ale nadal oglądam go z przyjemnością. Opowiada o dwóch psach i kocie, które gubią się w drodze na rodzinne wakacje. W czasie długiej podróży, którą muszą przebyć, aby powrócić do swoich właścicieli, spotyka ich mnóstwo przygód i niebezpieczeństw. Bardzo lekki i ciepły film.

Jest jeszcze wiele innych cudownych produkcji, które z łatwością mogłabym wymienić, ale na tym zakończę swoją listę. Oglądaliście któryś z powyższych filmów? Jakiego jeszcze tu brakuje?

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares