Szymon Pollak o życiu muzyką w rozmowie z Bookniętymi.

Zapraszam do lektury krótkiego wywiadu z młodym, ambitnym wokalistą, którego jeśli jeszcze nie znacie – to koniecznie powinniście nadrobić tę zaległość. Szymon Pollak, bo o nim mowa właśnie podzielił się ze słuchaczami na youtube nową piosenką pt: “Widziałem ją” ( https://www.youtube.com/watch?v=Iv_0PLijcuw ).

Od jak dawna śpiewasz “na poważnie”?

Śpiewam od czasów przedszkolnych. Na każdym etapie traktowałem to poważnie. Ciężko oszacować kiedy cały proces zaczął być bardziej dojrzały. Rozwój ma charakter ewolucji, brak tu gwałtownych zmian. Na potrzeby dzisiejszej rozmowy przyjmijmy, że od jakichś trzech lat, można to czym się zajmuję, nazwać śpiewaniem na poważnie.

Na jakich polach spełniasz się w życiu poza byciem artystą?

Obecnie jestem aplikantem notarialnym i staram się wypełniać moje obowiązki najlepiej jak tylko potrafię. Nie traktuję siebie jako artysty, to zbyt duże słowo. Układam piosenki, opowiadam historie. Dużą satysfakcję sprawia mi nauka języków, ostatnio szwedzkiego.

Co chciałbyś osiągnąć na scenie muzycznej? Jakie są Twoje największe aspiracje w tym aspekcie?

Chciałbym dawać więcej koncertów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z moim planem wkrótce tak właśnie się stanie. Nie mam wybujałych aspiracji, bo z aspiracji wynikają oczekiwania, a nikt nie lubi się rozczarowywać. Moją największą ambicją jest za to pisanie coraz lepszych kawałków.

Jakie tematy zwykle poruszasz w swojej twórczości? Ile czasu zajmuje Ci napisanie piosenki?

Inspirujące są przeżycia znajomych mi osób, a także moje własne. Zawsze staram się, żeby to co piszę było szczere, prawdziwe, dlatego niektóre moje piosenki “leżą” niedokończone. Być może muszę do nich dojrzeć. W procesie tworzenia istnieje tylko dolna granica i wynosi ona kilka minut. Wystarczająco długo, żeby wziąć do ręki gitarę, a później długopis i kartkę.

Dlaczego słuchaczom może przypaść do gustu utwór „Widziałem ją”?

Szymon: Proszę posłuchać i samemu/samej odpowiedzieć sobie na to pytanie !

Piosenki w wykonaniu Szymona, które także polecam do przesłuchania : „World Without Lines” ( https://www.youtube.com/watch?v=cs__Ryj09dQ ) i cover dobrze znanej piosenki „Przez Twe Oczy Zielone” ( https://www.youtube.com/watch?v=1r54chd9sEo ).

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares