Wspaniałość – hit czy kit?

wspaniałość

Tytuł książki: „Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem?”

Autor książki: Dale Carnegie

Wydawnictwo: Sensus

Liczba stron: 208

Okładka: miękka

Cena rynkowa/okładkowa: 37,00 zł

Ocena: 9/10

Dziś przedstawię Wam książkę, przybliżającą temat, w którym chodzi o wspaniałość naszej ludzkiej egzystencji i pomaga nam stać się szczęśliwymi ludźmi. Bo wspaniałe życie to chyba coś, co chciałby mieć każdy człowiek.

Sięgamy po wspaniałość, czyli poradniki jako dobre źródło wiedzy.

Coraz bardziej lubię tego typu książki. Ich czytanie uzależnia, pozwala ułożyć myśli, czasem wskazać właściwą ścieżkę. Gdy tylko przeczytałam tytuł tej nowości wydawniczej, od razu chciałam się jej bliżej przyjrzeć. Autor próbuje wyjaśnić czym jest wspaniałość i jak można wprowadzić ją w życie. Podaje nam „jak na tacy” kilka wskazówek, które choć niby oczywiste, wydają się niesamowicie przydatne.

W książce znajdziemy bardzo wiele.

Chociażby podpowiedzi, jak sformułować własną misję i wizję życia. Autor daje nam inspirację do wprowadzenia równowagi w swoje życie. Poznajemy też techniki, których zadaniem jest rozwijanie umiejętności interpersonalnych. Jak pokonać trudności życiowe? Tego też się dowiecie, bo Dale Carnegie ma na to swoje unikalne sposoby. I co najważniejsze, znajdziecie też wskazówki, jak rozwijać SWOJE umiejętności! Może być coś piękniejszego?

Wspaniałość to sukces?

Dale Carnegie był amerykańskim pisarzem, który skupiał się głównie na dziedzinie samorozwoju i umiejętności interpersonalnych. Prowadził badania, a ich celem było badanie podejścia do życia ludzi, którzy odnieśli sukces. Jego książki były strzałem w dziesiątkę i cieszyły się ogromnym powodzeniem! Czy uważam to za zasadne?

Odzyskaj swoje życie i naucz się kierować własnym nastawieniem

Uwielbiam zakreślać mądre słowa i cytaty, które mogą przydać mi się w życiu wielokrotnie. Chyba najlepszą recenzją będzie przyznanie się Wam, że, czytając tę książkę, wykorzystałam do cna trzy zakreślacze. Tak, tyle w niej było treści! „Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem” jest napakowaną treścią, a mądrość wylewa się z niej na wszystkie strony. Przeżyłam niesamowitą intelektualną przygodę! Wiem już, co robić, żeby się więcej uśmiechać, jak żyć, żeby wspaniałość egzystencji zapukała do moich drzwi i została w mym świecie na dłużej. Może być coś piękniejszego?

Daję tej książce 9/10, bo… żałuję, że ma tylko 208 stron!

I to nie ściema. Za szybko skończyłam i chyba dlatego poczułam malutki niedosyt. Rozumiecie ten paradoks? Książka napakowana treścią, a ja tu piszę o niedosycie! Myślę jednak, że to tym bardziej świadczy o niesamowitym kunszcie pisarskim autora. Czy polecam tę wspaniałość? Zdecydowanie! Komu? Każdemu, kto chce zmienić swoje życie na lepsze i poczuć się szczęśliwy! Miłej lektury!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares