„Wszystko zaczyna się w głowie, a kończy gdy nie działasz” – Karolina Cwalina-Stępniak

„Dlaczego jak człowiek trafi do dobrego coacha to chwali to sobie? Dlaczego to jest teraz takie modne? Bo się gubimy. Mamy morze możliwości, chcemy zmiany, ale nie wiemy jakiej. Nie wiemy w końcu, czego chcemy”. Voila! A zatem istotnie… WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE! A kończy, gdy nie działasz.

Najnowsza pozycja jest trzecią książką, która wyszła spod pióra Karoliny Cwaliny-Stępniak.

Autorka jest jednocześnie jedną z najmłodszych certyfikowanych coachów w Polsce oraz członkiem International Coach Federation. Jej specjalizacja to nie tylko motywowanie, ale też zarządzanie czasem. Ponadto Cwalina-Stępniak publikuje w magazynie Glamour, jest pomysłodawczynią projektu „Sexy zaczyna się w głowie”, ma własną serię #girlstalk na Youtube, a także aktywnie prowadzi kursy i szkolenia.

„Wszystko zaczyna się w głowie, a kończy gdy nie działasz”

To kolejna pozycja, która ma zachęcić czytelnika nie tylko piękną oprawą graficzną (w środku książki OBŁĘDNE rysunki autorstwa Anny Halarewicz!), ale również przystępnie przekazaną dawką inspiracji. Sama Karolina Cwalina-Stępniak zaś pisze bardzo nieszablonowo i prosto zupełnie tak jakby prowadziła z nami przyjacielską pogawędkę siedząc na kanapie. Wszystkie te zabiegi po to, aby zachęcić odbiorcę do pracy nad sobą.

W wydaniu znajdziemy bogactwo cytatów, refleksji, a także ćwiczeń wspomagających rozwój osobisty.

Poruszane tematy to przede wszystkim problem autentyczności w dobie social mediów. A także blaski i cienie kontaktów międzyludzkich, presja społeczeństwa sukcesu oraz ciągła potrzeba budowania pozytywnego obrazu własnego ‘ja’.

Słowa autorki nie są pustymi frazesami. To o czym pisze popiera silnymi dowodami, chwilami jest nawet szczera do bólu – szczególnie odnosząc się do prywatnych przeżyć i hejtu. Na własnym przykładzie prezentuje proces przemiany, jednak robi to bez zbędnej fiksacji na punkcie doskonałości. Cwalina – Stępniak wyraźnie daje do zrozumienia czytelnikowi, że jej życie nie zawsze jest idealne i nie za każdym razem mówiąc kolokwialnie „jesteś zwycięzcą”.

„-Mamy więcej możliwości, ale i więcej obowiązków; czas nie jest z gumy, a my chcemy więcej i więcej.

-Wydaje się, że jesteśmy smutnym pokoleniem trzydziestolatków. Pamiętamy jeszcze świat, który nie był cyfrowy, który tak nie pędził do przodu. Wysyłaliśmy listy, nie mieliśmy Facebooka, jedliśmy piasek z piaskownicy. A teraz nie ma się czasu na to żeby w ogóle zastanowić się nad tym, co oznacza dla nas szczęście (…)”

Moim zdaniem najmocniejszym i zarazem najciekawszym punktem książki są rozmowy, które autorka prowadzi z Pauliną Klepacz. Wnioski, do których wspólnie dochodzą dziewczyny, świetnie się czyta. Dla mnie osobiście minusem tej coachingowej pozycji może być chwilowa zbyt duża egzaltacja i swoboda języka. Jednak czym dalej zagłębiamy się w lekturę, tym ciekawsze treści odnajdujemy.

Trochę jak z kwiatem, który powoli się rozwija, aby w końcu zachwycić w stanie pełnego rozkwitu.

Podsumowując: najnowsza książka Karoliny Cwaliny-Stępniak ma potencjał by zostać następnym bestsellerem w dorobku autorki. Pozycja przypadnie do gustu każdej osobie poszukującej zastrzyku energii do działania, pomoże odnaleźć czynniki zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, które stopują zmianę. Warto przeczytać!

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares