“Wygrać Hollywood, przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina” – Justyna Kobus

Czternaście pięknych kobiet o ogromnej charyzmie. Inteligentnych, czarujących, utalentowanych. Każda z nich to odrębny styl, który fascynuje od lat i ma mnóstwo oddanych wielbicieli. Wygrać Hollywood, przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina, to opowieść o kobietach, które odnosząc ogromny sukces, musiały w zmian coś poświęcić: rodzinę, zdrowie, miłość. Ich kariery były błyskotliwe, ale ocienione dramatami, które czasami urastały do wymiaru życiowego dramatu.

Plejada gwiazd

Z kim się spotkacie? Pozwolę sobie wymienić po kolei całą plejadę Gwiazd, pięknie przedstawionych przez Justynę Kobus, dziennikarkę, która jest też krytykiem filmowym, współpracującą z Magazynem TVN24. Na pierwszym planie Brigitte Bardot, za nią Rita Hayworth, Jane Fonda, Pola Negri. Historie o nich tworzą pierwszy rozdział zatytułowany „Kiedy Don Juan był kobietą”.  W rozdziale drugim „W cieniu melancholii” czekają na Was Bette Davis, Ingrid Bergman, Audrey Hepburn. „W cieniu tragedii” poznacie Sharon Tate, Natalie Wood, Marylin Monroe i Grace Kelly. Ostatni rozdział książki „Na wyciągnięcie ręki” przybliży Wam postaci Meryl Streep, Juli Roberts i Angeliny Joli.

 

Humor ponad wszystko

Co wyróżnia książkę, która jest zbiorem biografii kobiet hollywoodzkiego sukcesu? Przede wszystkim jej anegdotyczny ton. Dla wszystkich, którzy ciekawi są życia wielkich aktorek, książka będzie rarytasem. Wiele wątków ich dotyczących poświadczy o tym, że wielkie gwiazdy kina błyszczą cudownym blaskiem. Jak różne były drogi ich kariery, z jakimi lękami musiały sobie radzić i komu tak naprawdę musiały podporządkować swoje życie prywatne? Czy prowadziły życie, o którym marzą zwykli zjadacze chleba? Czy wśród wspaniałego blasku sławy i splendoru, było miejsce na prawdziwe przyjaźnie, na zaufanie, na miłość? Czy wielki sukces okupiony był równie wielką samotnością, rozterkami, wręcz fizycznym bólem? A może przychodził łatwo, w oparach alkoholu i eksperymentów z narkotykami?

 

Ciekawostki

Autorka Wygrać Hollywood, przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina na 350 stronach opowiada historie kobiet, które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Każda z nich to indywiduum, każda ma osobne podium na największej scenie kina. Justyna Kobus przygotowała książkę, którą czyta się świetnie, szybko i z ciekawością. Na każdej stronie obcujecie z legendą kina, obserwując, jak kształtowała się jej kariera, bogactwo, sława. Dowiecie się też, o czym wielkie aktorki marzyły. Czy były to rzeczywiście futra i brylanty? Kto towarzyszył im w chwilach rozpaczy i z kim dzieliły swoje szczęście.

Narracja

Dzięki wartkiej narracji, znajdziecie się za kulisami, by poza kamerami uchwycić jakiś mały sekret wielkiej gwiazdy, by zauważyć, jak cienka granica przebiega między życiem prywatnym a życiem na planie filmowym. Czy to jest rzeczywiście bajkowe życie, o którym marzy się oglądając role odtwarzane przez aktorki?

Mogę śmiało stwierdzić, że Wygrać Hollywood, przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina, to cała plejada gwiazd. Eleganckie, szykowne, symbole seksu, ikony popkultury. Czy każdy dzień odsłania ich ponętne, olśniewające uśmiechy? Czy łzy ocierane chusteczkami z najdelikatniejszego jedwabiu są mniej słone od tych ocieranych wierzchem dłoni? Gdzie wśród gwaru romansującego Hollywood jest miejsce na prawdziwą miłość?

Wygrać Hollywood, przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina Justyny Kobus to interesująca lektura opisana z kobiecą wrażliwością, z wyważoną oceną i wielością przytoczonych anegdot. To opowieści o sławie, o rodzinie, o miłości, o smutku, samotności, trudnych decyzjach, ale przede wszystkim o sile, jaka tkwi w kobietach, które mimo przyziemnych problemów, wciąż stoją na szczycie.

5.00 avg. rating (99% score) - 3 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares