“Zadzwoń, kocham Cię!” – Anna Łacina

Uwaga! Zadzwoń, kocham Cię NIE jest kolejnym romansem bez żadnej wartości!

Bardzo mnie to ucieszyło, gdyż coraz częściej można trafić na książki dla młodzieży, które są schematyczne. Nic nie wnoszą do życia czytelników lub są po prostu głupie.

Powieść Anny Łaciny zaczyna się z pozoru niewinnie: siedemnastoletnia Weronika poznaje Wawrzyńca, w którym bardzo szybko zakochuje się. Zostają parą, jednak ich miłość nie jest usłana różami. Z powodu wielu, niezależnych od bohaterki sytuacji, jej – dotąd spokojne życie – zaczyna drżeć w posadach.

Do tych sytuacji należą faktyczne, krwawe wydarzenia, które rozegrały się latem 2016 roku i wstrząsnęły całym światem. Przez odwołanie się do wspomnianej tragedii, autorka próbuje przybliżyć odczucia osób, które były ofiarami oraz ich walkę o powrót do normalnego życia, bez strachu. Jak można się domyślić, miłość dwójki głównych bohaterów zostaje przez to wystawiona na różne próby, przez co książka wydaje się być bardziej autentyczna, nieprzesłodzona i realna.

Wątki poboczne również stanowią mocną stronę lektury.

Relacje rodzic-dziecko, mąż-żona, czy wnuk-babcia są tak rzeczywiste, że często można utożsamiać się z bohaterami, co zawsze cenię sobie w czytaniu książek. Jestem także mile zaskoczona wątkiem gości z Filipin, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży do Polski. Te postaci pokazały moc zjednoczenia, jakim może być wspólna wiara; a opowieści o ich życiu uczą, żebyśmy cieszyli się z drobnych rzeczy, gdyż istnieją zakątki świata, w których wcale nie jest kolorowo.

Zadzwoń, kocham Cię czyta się naprawdę szybko, gdyż fabuła jest wciągająca i nietuzinkowa.

Największym sukcesem tej powieści dla młodzieży jest to, że skłania do myślenia. Czy naprawdę doceniam to co mam? Czy relacje z moimi bliskimi są dobre? Nigdy nie wiadomo, czy nasze życie nie zmieni się w ułamku sekundy, pozbawiając nas nagle ważnych dla nas rzeczy czy osób.

Choć jest to pierwsza książka autorstwa Anny Łaciny, którą przeczytałam, wierzę, że następne pozycje, po które sięgnę, będą równie dobre, jak Zadzwoń, kocham Cię.

Gorąco polecam wam tę opowieść.

5.00 avg. rating (98% score) - 3 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares