“Zakochane w psychopatach. Jak uwolnić się od niszczącego związku i odzyskać równowagę” – Sandra L. Brown

Niezwykły urok osobisty, wrodzony czar, któremu nie można się oprzeć, przyciąganie, poświęcanie mnóstwa uwagi, komplementowanie… no i jak tu się w nim nie zakochać?

Kto kocha psychopatów?

Zakochane w psychopatach. Jak uwolnić się od niszczącego związku i odzyskać równowagę to pozycja dedykowana kobietom, zwłaszcza tym, które chcą się ustrzec przed niebezpieczeństwem wejścia w trudny, a nawet zagrażający im związek. Autorka, Sandra L. Brown, jest psychologiem, specjalizuje się w zaburzeniach i wszelkich patologiach osobowości. Opracowuje programy terapeutyczne dla ofiar przemocy, udziela wykładów w organizacjach i schroniskach, więzieniach dla kobiet. Bierze udział w licznych projektach w ubogich dzielnicach miast, gdzie może stanowić wsparcie psychologiczne.

Kwestia akademicka

Zakochane w psychopatach… to poradnik, a niemalże podręcznik, w którym bardzo szczegółowo, niemal akademicko, zostały omówione kwestie dotyczące osobowości psychopatów. Autorka przeprowadziła liczne badania naukowe nad skutkami oddziaływania psychopatii na partnerów zaburzonych osób. Książka liczy 15 rozdziałów, bardzo wnikliwie omawiających zagadnienia z zakresu psychopatologii. Szeroko przedstawione tu zostały zaburzenia osobowości, psychopatia, socjopatia, zaburzenia osobowości typu borderline, narcyzm oraz ich kombinacje.

Zaburzony, czyli kto?

Autorka omawia także przyczyny patologii, odkrycia neuronauki w kwestii różnic budowy mózgu osób zaburzonych, sposobach komunikacji i specyficznym języku psychopaty. Tłumaczy, czym różni się osoba zaburzona od ludzi, których uważa się za normalnych. Przedstawia przyczyny zaburzenia osobowości i psychopaty oraz wyjaśnia, dlaczego nie da się ich wyleczyć.

Najważniejsza cześć Zakochanych w psychopatach…to charakterystyki psychopatycznego partnera i jego partnerki oraz metody, jakimi posługuje się zaburzony partner, włączając w to trans, hipnozę, sugestywność. Ci, którzy sięgną po książkę Sandry L. Brown, przeczytają historie kobiet, które zostały wciągnięte w wir związków miłosnych z mężczyznami pozbawionymi sumienia i niezdolnymi do empatii. Poznają etapy takiego związku oraz cechy charakterystyczne jego fazy początkowej (w której kobiety ignorują sygnały, że coś jest nie tak). Czytelnicy zdobędą również wiedzę na temat roli silnej więzi, strachu i seksu w związku z psychopatą oraz zrozumieją „obłęd” takiej relacji i jego struktury, które funkcjonują wyłącznie w patologicznych związkach miłosnych. Są tu również modele leczenia ofiar psychopaty, zarówno kobiet, jak i dzieci.

Jak ochronić się przed drapieżcą

Jak sama autorka pisze, Zakochane w psychopatach. Jak uwolnić się od niszczącego związku i odzyskać równowagę to publikacja-informator, jak wystrzegać się również innych „drapieżców”, oraz jak chronić siebie przed wyniszczającym kontaktem z psychopatą. Kobiety muszą umieć rozpoznawać u mężczyzn psychopatyczne cechy, a nie osiągną tego, dopóki nie poznają przejawów tej patologii i masek, jakie psychopata nosi.

Dziękuję serdecznie Wydawnictwu Sensus za możliwość zapoznania się z tą interesującą pozycją z dziedziny psychologii.

5.00 avg. rating (99% score) - 5 votes

1 Comment on “Zakochane w psychopatach. Jak uwolnić się od niszczącego związku i odzyskać równowagę” – Sandra L. Brown

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares