Doskonały plot twist

Tytuł: “Zdrada doskonała”

Autor: Lauren North (tłum. Agnieszka Walulik)

Gatunek: thriller 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wab

Liczba stron: 383

Cena rynkowa/okładkowa: 39,99 zł

Ocena: 10/10

 

Zaczynając czytać “Zdradę doskonałą” cały czas miałam przeświadczenie, że wiem o czym jest ta książka. Jakże się myliłam! Nie spodziewałabym się nigdy po tej powieści, że nastąpi taki doskonały plot twist.

Historia jest doskonała,  ponieważ tak samo doskonały okazał się plot twist. Tess to młoda wdowa, która musi borykać się z niespodziewaną śmiercią męża.

Ciężko jest jej funkcjonować w świecie przez straszliwą tragedię, która ją dotknęła. Jedynym powodem, dla którego chce jeszcze wstawać z łóżka jest jej syn. Do tego stara się być dobrą matką, jednakże nie może sobie poradzić sama ze sobą, a co dopiero z wychowywaniem Jamiego. Na szczęście na swojej drodze spotyka Shelley, która zajmuje się pomaganiem osobom takim jak ona… Ale czy na pewno? Czy życzliwa kobieta, która z pozoru bezinteresownie chce pomóc, nie ma ukrytego motywu? I czy te wszystkie niepokojące wydarzenia oraz napływające wątpliwości związane ze śmiercią ukochanego męża realnie zagrażają życiu jej i dziecka? To jest naprawdę doskonały wstęp do intrygi. I na przykład idealna okazja, żeby wprowadzić plot twist doskonały.

Plot twist na wagę złota! Naprawdę doskonały! Szczerze, myślałam, że będzie to najzwyczajniejszy w świecie thriller.

Początkowe wydarzenia opisywane w książce bardzo na to wskazywały. Na szczęście okazało się, że tak się nie stało! Bardzo się w tej początkowej ocenie pomyliłam i cieszę się z tego! Czytelnik do samego końca nie spodziewa się jak ta historia naprawdę może się zakończyć, co uważam za ogromny plus tej książki. Myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych tym jak doskonały okazał się plot twist, który naprawdę jest bardzo dobrze uknuty przez autorkę. 

Knucie doskonałe. Lauren North zachwyciła mnie tym, jak stworzyła całą intrygę.

Powieść jest naprawdę bardzo dobrze napisana i warto to podkreślić. Dlatego wciągnęła mnie od pierwszych stron i przeczytałam ją w okamgnieniu! Nie tylko plot twist zaskakuje i działa na plus. Dodatkowo należy docenić również to, że główna oś fabuły jest poprzetykana wypowiedziami bohaterów, które łączą się z tym, co znajdziemy w końcowej fazie historii. Po lekturze długo zastanawiałam się jak autorka mogła wpaść na taki pomysł i długo nad tym myślałam. Jest to naprawdę dla mnie fajne odświeżenie i z chęcią sięgnę po następną książkę tej autorki. 

Podsumowując, jeśli lubicie być zaskakiwani to na pewno thriller dla was! Mam wrażenie, że “Zdrada doskonała” to lektura, którą można określić jako naprawdę bardzo dobrą w swoim gatunku. Z czystym sercem polecam! 

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares