“Zielone koktajle. Detoks. 365 przepisów”

zielone-koktajle-publicat-okladka-ksiazki-recenzja-booknieci

Zielone koktajle. Detoks. 365 przepisów Wydawnictwa Publicat to – oprócz kilkuset przepisów na zdrowe koktajle – przydatne informacje o kuracjach oczyszczających oraz detoksykacji organizmu.

Książka ma czytelny układ i świetne zdjęcia, a także wygodne indeksy (według składników i według nazw koktajli). Autorzy z pasją i zaangażowaniem przygotowali kompendium wiedzy o tym, jak koktajle przygotowywać i wprowadzić do codziennej diety, skonsultowanej z dietetykiem i jednocześnie doktorem nauk farmaceutycznych. Oczywiście, publikacja nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej czy zaleceń dietetycznych, jednak jest interesującym źródłem informacji na temat dobroczynnego działania koktajli.

detoks, odtruwanie, czyli sprzątamy

Niezależnie od tego, czym się motywujecie, jeśli chodzi o odtruwanie organizmu, zaczynajcie od podstaw. Zdobądźcie wiedzę na temat Waszego działania, tak aby dobrze wprowadzić zmiany w codziennej diecie i zauważyć efekty kuracji oczyszczających. Do tego zachęcają autorzy Zielonych koktajli. Detoks, a także do wypróbowania koktajli z mnóstwem składników odżywczych i witamin.

zielone-koktajle-publicat-okladka-ksiazki-recenzja-booknieci

dla kogo

Zielone koktajle. Detoks.365 przepisów, sprawdzą się świetnie u osób, które naprawdę lubią dbać o siebie, które udoskonalają swoje sposoby odżywiania, które chętnie eksperymentują. Książka może być też miłym prezentem dla tych, którzy swoją przygodę (a może i dobry nawyk) z detoksem dopiero zaczynają, albo przekonali się do posiłku, jakim jest zdrowy koktajl.

jasny podział, kolorowe zasady

Układ książki jest bardzo czytelny. W pięciu rozdziałach znalazły się smakowite przepisy na: detoks dla zdrowia, detoks dla urody, detoks dla ciała i umysłu, oczyszczanie z super-żywnością oraz detoks inaczej, czyli oczyszczanie na co dzień.

Muszę przyznać, że tytuł Zielone koktajle, jest nieco mylący.

Po otworzeniu książki ukazuje się mnóstwo kolorów w najróżniejszych odcieniach żółtego, pomarańczowego, różowego, bordowego czy czerwonego. Na każdej stronie (poza wstępem) znajdziecie po kilka koktajli, ale nie są to „suche” przepisy. Dowiecie się o mocy ich składników i przypraw, a przede wszystkim skomponujecie wartościowe koktajle łagodzące różne dolegliwości, czy pobudzające metabolizm.

zielone-koktajle-publicat-okladka-ksiazki-recenzja-booknieci

Autorzy, tytułem wstępu, przypominają o zdolności samooczyszczania organizmu, jego mechanizmów obronnych, a także gorąco zachęcają do eliminacji śmieciowego jedzenia i wprowadzeniu zdrowych zasad odżywiania. Wyjaśniają zasadę detoksu, ale pojmowanego jako „sprzątanie” a nie jako głodówka. Tłumaczą również co zanieczyszcza organizm, co zabiera energię, a co może powodować stany lękowe i depresję. Intencją autorów jest zachęta do oczyszczenia zarówna ciała, jak i ducha, za pomocą koktajli. Krok po kroku przeprowadzą Was przez etap przygotowujący do detoksu, określą kiedy i jak pić koktajle, jak komponować zdrowe posiłki, pamiętając o właściwych proporcjach z owoców i warzyw. Zaznaczają również, co jest podstawą oczyszczania organizmu, jak również instruują, jak należy usuwać zanieczyszczenia, czyli po prostu jak prawidłowo owoce i warzywa myć, czy tez obierać ze skórki. Już z pierwszych stron tej kolorowej książki, dowiecie się o czystej piętnastce i brudnej dwunastce, czyli liście owoców i warzyw ułożonych według kumulowania w sobie szkodliwych substancji.

Nauczycie się robić mleko na przykład z dyni lub orzechów włoskich, przygotujecie również inne składniki koktajli, takie jak: tahini, ocet jabłkowy, masło orzechowe, a także wykorzystacie w swojej kuchni pestkę z awokado. A kiedy już zrobicie pyszny napój, będziecie też wiedzieć, jak go przechowywać a nawet transportować.

zielone-koktajle-publicat-okladka-ksiazki-recenzja-booknieci

Sięgnijcie więc po pyszne Zielone koktajle. Detoks. 365 przepisów z apetycznymi zdjęciami i prostymi przepisami. Wprowadźcie do swojego jadłospisu świetne samopoczucie i dobre zdrowie. To zawsze element właściwego zaopiekowania się własnym ciałem i umysłem.

Zielone koktajle. Detoks.365 przepisów na zdrowie!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares