Książki o zarabianiu pieniędzy – TOP 5 tytułów, które pomogą się zainspirować

Ewa Miko
książki o zarabianiu
Ocena

Rozwój osobisty jest dla każdego z nas kwestią ściśle indywidualną każdego z nas. Nie da się jednak ukryć, że podstawę zawsze będą stanowić książki. To w nich zawarta jest drogocenna wiedza odnośnie wszystkich aspektów naszego życia i sposobów, w jaki możemy je udoskonalić. Szczególnie istotne stają się książki o zarabianiu, które pokazują nam jak skutecznie zarządzać i mnożyć oszczędności. Jakie TOP5 książek o zarabianiu z pewnością warto przeczytać?

1. Fastlane Milionera- MJ De Marco

Książka ta pozwala z innej perspektywy spojrzeć na termin “bogactwa” oraz “wolności”. Według autora, powolne dochodzenie do sukcesu poniekąd mija się z celem. Jasno wskazuje on na fakt, że w wieku lat 70 zabraknie nam już chęci i siły, byśmy mogli cieszyć się ogromną, wypracowaną fortuną. Co więcej MJ De Marco w swojej książce podkreśla również fakt, że droga do pożądanej, finansowej niezależności nie jest łata. Na sam koniec daje on niezwykle wartościowe porady odnośnie tego, jak można szukać i dostrzec swoje życiowe szanse.

2. Bogaty ojciec, biedny ojciec- Robert Kiyosaki

Ta książka z kolei pomoże nam mocno zmienić sposób myślenia o kwestii pieniędzy oraz zarabiania. Autor tej książki skutecznie podważa sens istnienia “starych rad” odnośnie sposobu zarabiania gotówki i otwiera nam- czytelnikom oczy na zupełnie nowe możliwości. Jasno stwierdza on, że szkoły nauczają nas jak pracować dla pieniędzy, kiedy powinny jasno pokazać nam co zrobić, by pieniądze pracowały dla nas. Można śmiało powiedzieć, że Kiyosaki daje nam przepis na to, jak skutecznie rozwijać swoją niezależności finansową i skutecznie pomnażać kapitał.

Zobacz też:  Książki o rowerach – przegląd pozycji

3. Droga do finansowej wolności – Bodo Schäfer

Na liście naszych TOP5 książek o zarabianiu znalazła się “Droga do finansowej wolności”. Jest to książka, w której autor wyraźnie pokazuje, że dokładnie w ten sam sposób, w jaki ludzie nauczyli się latać, nurkować, a także programować, są oni wstanie przyswoić sobie również wiedzę o tym, jak w szybki i prosty sposób zapewnić sobie tytułową, finansową wolność. Dzięki lekturze tej książki być może zaczniemy zwalczać złe nawyki, a także nauczymy się oszczędzać w ten sposób, by pomnażać swój kapitał.

4. Świadome zakupy- Arkadiusz Podlaski

Z pewnością kwestia świadomych zakupów, jest jednym z głównych filarów oszczędzania, a w efekcie także dbania o swój kapitał. Dzięki książce Arkadiusza Podlaskiego możemy opanować wyjątkową umiejętność z ogromnym potencjałem, dzięki której będzie można skutecznie bronić się przed technikami manipulacji. Lektura ta pomoże nam uzdrowić domowy budżet.

5. Sztuka zdobywania pieniędzy- P.T Barnum

Książka P.T Barnum jest nazywana przez wielu ekspertów prawdziwą biblią finansisty. Nie da się jednak ukryć, że jest to jak najbardziej zasadne stwierdzenie. W książce tej autor wprowadza nas w tajniki reguł, których należy przestrzegać w drodze do bogacenia się. Uczy on także jak skutecznie panować nad swoimi finansami i zaciągniętymi już pożyczkami. Książka pozwoli wykształcić sposób myślenia o oszczędzania i krok po kroku dążyć, do uzyskania finansowej wolności i niezależności.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts