Książki o inwestowaniu, które nauczą cię pomnażać pieniądze.

Ewa Miko
Książki o inwestowaniu to sposób, aby nauczyć się zarządzania swoimi środkami. Najlepsi inwestorzy pracują tylko w młodości, a potem żyją z dywidend i dochodów pasywnych. Jak to zrobić? Dowiesz się tego, czytając poradniki o prowadzeniu inwestycji.
książki o inwestowaniu
Ocena

Jeśli masz oszczędności, to możesz ulokować je na lokacie bankowej, funduszu powierniczym albo kupić mieszkanie na wynajem. Możesz też grać na giełdzie pod warunkiem, że dowiesz się, jakie papiery wartościowe generują przychód. Jest też wiele innych sposobów na pomnażanie swoich aktywów. Jak zbudować fortunę bez ciężkiej pracy przez wiele lat? Zacznij od czytania książek o inwestowaniu.

Dlaczego warto czytać książki o inwestowaniu?

Od twojej wiedzy o finansach zależy sytuacja materialna twoja i twojej rodziny. Niewielu ludzi wierzy, że można szybko i legalnie zarobić duże pieniądze. Niewiele rodzin potrafi świadomie zarządzać swoim budżetem, aby nie tracić pieniędzy na bezsensowne wydatki. Podobnie jest z inwestycjami. A ty? Czy wiesz, jak zainwestować pieniądze, aby przyniosły zyski? Jeśli nie, to nauczysz się tego, czytając książki doświadczonych inwestorów. Poznasz podstawy inwestowania, rodzaje inwestycji, zasady funkcjonowania rynków giełdowych. Książki te pomogą ci też oswoić strach przed ryzykiem.

Więcej na temat inwestowania, znajdziesz na stronie: https://magazyninwestora.pl/.

O czym warto pamiętać, wybierając poradnik inteligentnego inwestora?

Pamiętaj, że rodzaje inwestycji zależą w dużej mierze od ogólnej sytuacji na krajowym rynku finansowym i w globalnej gospodarce. W ostatnich latach popularnością cieszył się trading, a także kupno mieszkań na wynajem albo do remontu i sprzedaży. Obecnie można zarobić na kryptowalutach, a za jakiś czas zapewne eksperci opracują nowy sposób na szybki zarobek. Dlatego warto odświeżać wiedzę i czytać książki różnych autorów. Tym bardziej, że ciągle powstają nowe tytuły, a strategie inwestycyjne dynamicznie się zmieniają.

Zobacz też:  Książka o szachach – rozwiń twórcze myślenie i zostań mistrzem jednej z najstarszych gier na świecie!

Najlepsze książki o inwestowaniu – nasza lista TOP 10

To oczywiście nie wszystkie tytuły, jakie znajdziesz w księgarniach. Oprócz nich jest jeszcze mnóstwo pozycji napisanych przez amerykańskich ekspertów Wall Street i spekulantów nieruchomości. Nasze propozycje obejmują po części klasykę podręczników zarządzania swoimi finansami, napisanych przez finansistów zagranicznych. Oprócz tego polecamy również polskich autorów, znających nasze realia i sytuację na krajowym rynku inwestycyjnym.

Benjamin Graham, „Inteligentny inwestor” (z wprowadzeniem Warrena Buffetta)

Ta pozycja to w pewnym sensie biblia początkujących inwestorów. Czytelnik poznaje metody analizy technicznej spółek giełdowych. Autor w przystępny sposób przekazuje też zasady zarządzania portfelem inwestora. Książkę wydano po raz pierwszy w połowie XX wieku, a mimo to jest wciąż aktualna.

Ken McElroy, „ABC. Jak inwestować w nieruchomości?”

Z lektury tej książki dowiesz się, jak znaleźć na rynku nieruchomość, którą warto kupić. Jak na niej zarobić? Poznasz sposoby zarządzania swoimi nieruchomościami i zasady ich wyceny. Nauczysz się określać stopień ryzyka inwestycyjnego. Książka wprawdzie dotyczy rynku nieruchomości w USA, jednak wiele zasad można zastosować w Europie.

Philip Fisher, „Zwykłe akcje, niezwykłe zyski”

To podręcznik zarabiania na akcjach spółek giełdowych oraz na niewielkich, dobrze rokujących przedsiębiorstwach. Autor uczy, jak rozpoznawać firmy, w które warto zainwestować. Kiedy warto kupować akcje i kiedy trzeba je szybko sprzedać. Książkę polecał też Warren Buffet – jeden z największych finansistów USA w minionym stuleciu.

Rafael Badziag, „Umysł miliardera. 20 zasad bogactwa i sukcesu najbogatszych ludzi świata”

Książka w formie wywiadu z 21 osobami, które zbudowały od podstaw swoje miliardowe fortuny. Dowiesz się od nich, jak myśleć perspektywicznie o swoich finansach. Jak opanować strach przed ryzykiem i wyciągać wnioski z porażek? Autor to niemiecki przedsiębiorca, pionier w europejskim e-commerce i ekspert w dziedzinie psychologii inwestowania.

Zobacz też:  Polecane książki o kryptowalutach – po jakie tytuły warto sięgnąć?

Daniel Siwiec, „Flipy od zera”

Chcesz zarabiać na nieruchomościach, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj koniecznie tę książkę. Autor zarobił mnóstwo pieniędzy, kupując mieszkania do remontu. Odnawiał je i sprzedawał z dużym zyskiem. Opisał swój pomysł na biznes i drogę do sukcesu.

Michał Szafrański, „Finansowy Ninja”

To jedna z lepszych książek o o inwestowaniu i podręcznik podstaw zarządzania finansami osobistymi. Autor uczy, jak czytać umowy kredytowe. Jak wybrać korzystne oferty bankowe odnośnie do kont oszczędnościowych, lokat i kart kredytowych? Jak znaleźć dziurę w domowym budżecie, przez którą uciekają co miesiąc pieniądze? Warto przeczytać tę książkę już na progu dorosłości.

Tobiasz Maliński, „Giełda papierów wartościowych dla bystrzaków”

Ten poradnik można polecić osobom, które chcą dowiedzieć się, jak działa giełda i jak zarabiać na akcjach i obligacjach. Kim jest trader finansowy i jak czytać wykresy giełdowe? Autor w przystępny sposób objaśnił wszystkie trudne pojęcia.

Damian Kleczewski, „Jak inwestować w nieruchomości. Kompendium inwestora”

To kompendium wiedzy na temat zarabiania na inwestycjach w nieruchomości. Poznasz fundamentalne zasady dotyczące oceny rentowności zakupu, zawierania kontraktów ze sprzedawcą. Dowiesz się m.in. jak pozyskać środki, przeprowadzić remont mieszkania na wynajem czy znaleźć rzetelnych lokatorów.

Piotr Zielonka, „Giełda i psychologia”

Chciałbyś pomnożyć swój kapitał, ale obawiasz się ryzyka? Najmniejszą nawet stratę finansową odczuwasz jako bolesną porażkę? To jest książka właśnie dla ciebie. Przeczytaj i naucz się zarządzać ryzykiem. Opanuj swoje obawy i poznaj psychologiczne mechanizmy podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Oskar Jażdżyk, „Sekrety 12 sposobów, jak zarabiać na kryptowalutach?”

Autor to młody finansista i ekspert od zarabiania na kryptowalutach. Uczy czytelników, jak szybko wypracować zysk, kupując i sprzedając walutę cyfrową. Jest ona, nawiasem mówiąc, przyszłością świata finansów, więc tym bardziej warto poznać ją bliżej.

Zobacz też:  Książki o psach – co warto przeczytać? Najlepsze poradniki i powieści dla miłośników psów

Lektura wymienionych książek o inwestowaniu to sposób na naukę oszczędzania, zarządzania finansami oraz prowadzenia różnorakich inwestycji. Nie dostaniesz wprawdzie gwarancji szybkiego zysku, ale z pewnością łatwiej będzie ci osiągnąć wolność finansową.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts