Masz już najnowszą książkę Remigiusza Mroza?

Ewa Miko
Jest jednym z najpoczytniejszych autorów młodego pokolenia w naszym kraju. Pod koniec marca nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się jego najnowsza książka. O czym dokładnie opowiada „Skazanie” Remigiusza Mroza oraz cała seria o Joannie Chyłce? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.
mężczyzna czytający w hamaku
Ocena

Prawnik, który został pisarzem

Książki kryminalne oraz thrillery psychologiczne cieszą się w naszym kraju bardzo dużą popularnością. Jednym z najpoczytniejszych autorów młodego pokolenia tworzącym w tych nurtach jest Remigiusz Mróz. Z wykształcenia jest prawnikiem, który z wyróżnieniem ukończył Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. W jego szerokim dorobku literackim szczególną pozycję zajmuje seria książek o perypetiach pani mecenas Joanny Chyłki. To właśnie ten cykl, na który składa się już piętnaście tomów przyniósł Remigiuszowi Mrozowi powszechną rozpoznawalność, zwłaszcza po zekranizowaniu tych powieści. Serial „Chyłka. Zaginięcie” w reżyserii Łukasza Pałkowskiego z Magdaleną Cielecką w roli głównej zyskał bardzo dużą popularność. Mróz jest laureatem wielu nagród literackich oraz plebiscytów czytelniczych.

15 tom przygód Joanny Chyłki

W wydanym właśnie piętnastym tomie z popularnej serii, poznajemy dalsze losy głównej bohaterki. Chyłka po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu ma nadzieję na podjęcie głośnej obrony, która znów pozwoli jej odzyskać twarz oraz wprowadzić karierę na odpowiednie tory. Jednak nie wszystko idzie po jej myśli i zostaje jej przydzielona sprawa, którą nikt inny nie chciał się zając, a ona sama musi wystąpić w charakterze oskarżyciela subsydiarnego. Sprawa dotyczy śmierci młodej dziewczyny, która choć z pozoru wygląda na samobójstwo, w ocenie matki dziewczyny, wcale nim nie było. Zadaniem Chyłki jest odkryć prawdę. Jednocześnie Chyłka przygotowuje się do ślubu i po wielu latach decyduje się nawiązać kontakt z własną matką. Skazanie Remigiusza Mroza to obowiązkowa propozycja literacka dla wszystkich fanów tego poczytnego pisarza. Poznaj dalsze losy bezkompromisowej mecenas Chyłki i już dzisiaj zamów swój egzemplarz książki.

Inne popularne książki Mroza

W dorobku pisarza znajdziemy również inną popularną serię opowiadającą o perypetiach niejakiego komisarza Frosta. W ramach tego cyklu ukazało się do tej pory siedem tomów: pierwszy z nich został wydany w 2105 roku, a najnowszy miał premierę w 2021 roku. Niezwykle ciekawą propozycję stanowi Trylogia z Wysp Owczych, którą Mróz napisał pod pseudonimem Ove Løgmansbø. Wszystkie książki z tej serii ukazały się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego w latach 2016-2017. Fabuła została osadzona w jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Jednak jak się okazuje, to, co z pozoru wydaje się być bezpieczne, nie do końca takim jest przy bliższym poznaniu. Wiele książek z bogatego dorobku autora dostępnych jest w księgarni internetowej matfel.pl. A może warto kupić „Skazanie” Remigiusza Mroza lub inne jego dzieła w prezencie bliskiej nam osobie?

Zobacz też:  Książki o wsi- literacka podróż na wieś
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts