Najlepsze książki o diecie ketogenicznej

Ewa Miko
Na rynku obecnie można znaleźć różnego typu książki o diecie ketogenicznej. Są w nich zawarte rady, wskazówki, a także przepisy użyteczne podczas takiej diety. Na co jednak zwracać uwagę podczas wyboru książki dla siebie? Która okaże się dobrym pomysłem?
książki o diecie ketogenicznej
Ocena

Najlepsze książki o diecie ketogenicznej

Mody na diety się zmieniają wciąż. Warto jednak wiedzieć, gdzie szukać naprawdę dobrej lektury, która będzie wartościowa i poprowadzi nas przez daną dietę. Sami bowiem nie zawsze wiemy, na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Dieta ketogeniczna w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością jako dieta odchudzająca. Jednak pojawia się wiele mitów na jej temat. Nie tak łatwo odróżnić je od prawdziwych, rzetelnych faktów.

Istnieją też różne książki o diecie ketogenicznej, co jeszcze bardziej utrudnia stwierdzenie, po która warto sięgnąć, gdy chcemy rozpocząć swoją przygodę z tą dieta. Dlatego właśnie postanowiliśmy pochylić się nad tym tematem i wybrać najlepsze naszym zdaniem książki, które zawierają wszelkie konieczne informacje na temat poszczególnych diet.

Więcej szczegółowych informacji o diecie ketogenicznej tutaj: https://ketomierz.pl/dieta-ketogeniczna

Książki o diecie ketogenicznej – Top 5

Wybraliśmy 5 pozycji, które naszym zdaniem są najlepsze, jeśli chodzi o rozpoczęcie swojej przygody z dietą ketogeniczną. Wszystkie książki o diecie ketogenicznej, które przedstawimy, są dostępne w księgarniach.

„Przepisy diety ketogenicznej. Zdrowe, pyszne i proste dania” Bruce Fife

Dieta ketogeniczna ma głównie na celu wprowadzenie organizmu w stan nazywany ketozą. Wtedy właśnie organizm zaczyna pobierać energię nie s glukozy, ale z tłuszczu, co ma poprawiać metabolizm oraz spalanie tkanki tłuszczowej.

A nie da się tego osiągnąć bez trzymania się odpowiedniej diety. Dlatego książka z przepisami jest tutaj nad wyraz niezbędna. Najlepszym wyborem są książki o diecie ketogenicznej napisane przez autorytety w dziedzinie keto. Jednym z nich jest Bruce Fife, który zebrał w jednym miejscu wiele przepisów na dania z podziałem na poszczególne pory dnia. Dzięki temu łatwiej można znaleźć dobry przepis dla siebie.

Zobacz też:  Książka o emocjach dla dzieci. Jakie książki pomogą dzieciom rozpoznać i wyrażać swoje uczucia?

„Dieta ketogeniczna” Maria Emmerich

Drugą książką jest właśnie dzieło Marii Emmerich, jest ze znanych propagatorek keto. Stworzyła ona kompendium wiedzy na temat odżywiania w przypadku diety ketogenicznej. Znajdziemy tutaj zapis nie tylko teorii, ale także praktycznych porad. Dodatkowo są tutaj przepisy, które uzupełnią te, jakie znajdziemy w poprzedniej książce.

„Dieta keto pod lupą. Niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa dieta w teorii i praktyce” Jimmy Moore

Jako że dieta keto budzi wiele pytań, przyda się książka, która w końcu na nie odpowie. Odpowiednią pozycją jest zatem lektura Jimmy’ego Moore’a. znajdziemy tutaj najważniejsze założenia diety, które zostały przedstawione w jasny i przystępny sposób. Autor dokładnie wyjaśnia, jak wprowadzić organizm w stan ketozy, opisuje wiele teorii, opiera się na doświadczeniach i zdaniach poważanych dietetyków.

„Terapia ketonowa. Oczyszczająca i przeciwstarzeniowa dieta ketogeniczna” Bruce Fife

Bruce Fife stworzył także wiele innych książek z zakresu diety keto, o których warto wspomnieć. Terapia ketonowa to jedna z nich. Znajdziemy tutaj wiele teoretycznej wiedzy, która pokazuje, dlaczego dieta ta jest tak zdrowa i odpowiednia. Autor pokazuje, że jest to dieta, z której można korzystać nie tylko doraźnie, ale także wprowadzić jako stały punkt swojego życia.

„Dieta niskowęglowodanowa. Jak schudnąć w 4 tygodnie i nie głodować Maiko Kerner” Jurgen Vormann

Jeszcze niedawno dieta kojarzyła się głównie z głodówką i godzinami treningów. Jurgen Vormann pokazuje jednak, że zrzucanie zbędnych kilogramów nie musi wiązać się z tak rygorystycznym stylem życia. W jego książce znajdziemy wiele teoretycznej wiedzy na temat diety keto oraz plan odchudzający rozpisany na 4 tygodnie. W tym także kilkadziesiąt przepisów.

Każda z tych książek jest na swój sposób wartościowa i warto z niej korzystać, gdy zamierzamy przejść na dietę ketogeniczną. Książki o diecie ketogenicznej bowiem zawierają nie tylko teoretyczna wiedzę, ale często też wiele sprawdzonych, zdrowych i smacznych przepisów.

Zobacz też:  Książki o emocjach dla dzieci – jak radzić sobie ze smutkiem, zazdrością czy złością? Najlepsze poradniki
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts