Najlepsze książki o diecie ketogenicznej

Ewa Miko
Na rynku obecnie można znaleźć różnego typu książki o diecie ketogenicznej. Są w nich zawarte rady, wskazówki, a także przepisy użyteczne podczas takiej diety. Na co jednak zwracać uwagę podczas wyboru książki dla siebie? Która okaże się dobrym pomysłem?
książki o diecie ketogenicznej
Ocena

Najlepsze książki o diecie ketogenicznej

Mody na diety się zmieniają wciąż. Warto jednak wiedzieć, gdzie szukać naprawdę dobrej lektury, która będzie wartościowa i poprowadzi nas przez daną dietę. Sami bowiem nie zawsze wiemy, na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Dieta ketogeniczna w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością jako dieta odchudzająca. Jednak pojawia się wiele mitów na jej temat. Nie tak łatwo odróżnić je od prawdziwych, rzetelnych faktów.

Istnieją też różne książki o diecie ketogenicznej, co jeszcze bardziej utrudnia stwierdzenie, po która warto sięgnąć, gdy chcemy rozpocząć swoją przygodę z tą dieta. Dlatego właśnie postanowiliśmy pochylić się nad tym tematem i wybrać najlepsze naszym zdaniem książki, które zawierają wszelkie konieczne informacje na temat poszczególnych diet.

Więcej szczegółowych informacji o diecie ketogenicznej tutaj: https://ketomierz.pl/dieta-ketogeniczna

Książki o diecie ketogenicznej – Top 5

Wybraliśmy 5 pozycji, które naszym zdaniem są najlepsze, jeśli chodzi o rozpoczęcie swojej przygody z dietą ketogeniczną. Wszystkie książki o diecie ketogenicznej, które przedstawimy, są dostępne w księgarniach.

„Przepisy diety ketogenicznej. Zdrowe, pyszne i proste dania” Bruce Fife

Dieta ketogeniczna ma głównie na celu wprowadzenie organizmu w stan nazywany ketozą. Wtedy właśnie organizm zaczyna pobierać energię nie s glukozy, ale z tłuszczu, co ma poprawiać metabolizm oraz spalanie tkanki tłuszczowej.

A nie da się tego osiągnąć bez trzymania się odpowiedniej diety. Dlatego książka z przepisami jest tutaj nad wyraz niezbędna. Najlepszym wyborem są książki o diecie ketogenicznej napisane przez autorytety w dziedzinie keto. Jednym z nich jest Bruce Fife, który zebrał w jednym miejscu wiele przepisów na dania z podziałem na poszczególne pory dnia. Dzięki temu łatwiej można znaleźć dobry przepis dla siebie.

Zobacz też:  TOP 3 najlepsze książki na temat odchudzania. Co warto przeczytać?

„Dieta ketogeniczna” Maria Emmerich

Drugą książką jest właśnie dzieło Marii Emmerich, jest ze znanych propagatorek keto. Stworzyła ona kompendium wiedzy na temat odżywiania w przypadku diety ketogenicznej. Znajdziemy tutaj zapis nie tylko teorii, ale także praktycznych porad. Dodatkowo są tutaj przepisy, które uzupełnią te, jakie znajdziemy w poprzedniej książce.

„Dieta keto pod lupą. Niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa dieta w teorii i praktyce” Jimmy Moore

Jako że dieta keto budzi wiele pytań, przyda się książka, która w końcu na nie odpowie. Odpowiednią pozycją jest zatem lektura Jimmy’ego Moore’a. znajdziemy tutaj najważniejsze założenia diety, które zostały przedstawione w jasny i przystępny sposób. Autor dokładnie wyjaśnia, jak wprowadzić organizm w stan ketozy, opisuje wiele teorii, opiera się na doświadczeniach i zdaniach poważanych dietetyków.

„Terapia ketonowa. Oczyszczająca i przeciwstarzeniowa dieta ketogeniczna” Bruce Fife

Bruce Fife stworzył także wiele innych książek z zakresu diety keto, o których warto wspomnieć. Terapia ketonowa to jedna z nich. Znajdziemy tutaj wiele teoretycznej wiedzy, która pokazuje, dlaczego dieta ta jest tak zdrowa i odpowiednia. Autor pokazuje, że jest to dieta, z której można korzystać nie tylko doraźnie, ale także wprowadzić jako stały punkt swojego życia.

„Dieta niskowęglowodanowa. Jak schudnąć w 4 tygodnie i nie głodować Maiko Kerner” Jurgen Vormann

Jeszcze niedawno dieta kojarzyła się głównie z głodówką i godzinami treningów. Jurgen Vormann pokazuje jednak, że zrzucanie zbędnych kilogramów nie musi wiązać się z tak rygorystycznym stylem życia. W jego książce znajdziemy wiele teoretycznej wiedzy na temat diety keto oraz plan odchudzający rozpisany na 4 tygodnie. W tym także kilkadziesiąt przepisów.

Każda z tych książek jest na swój sposób wartościowa i warto z niej korzystać, gdy zamierzamy przejść na dietę ketogeniczną. Książki o diecie ketogenicznej bowiem zawierają nie tylko teoretyczna wiedzę, ale często też wiele sprawdzonych, zdrowych i smacznych przepisów.

Zobacz też:  Książki o rowerach – przegląd pozycji
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts