Najlepsze książki o pielęgnacji skóry twarzy

Ewa Miko
Chcesz lepiej zadbać o swoją cerę i szukasz sprawdzonej książki o pielęgnacji skóry? Przedstawiamy najlepsze propozycje dzieł o tej tematyce! Sprawdź, które lektury zasługują na uwagę!
Najlepsze książki o pielęgnacji skóry twarzy
Ocena

Książki o pielęgnacji skóry cieszą się dużym zainteresowaniem. Są to zbiory cennych i bardzo pomocnych informacji, dzięki którym można znacząco poprawić stan swojej cery! Dlatego warto dowiedzieć się, które pozycje są najczęściej polecane!

„Skin coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry” Bożena Społowicz

Jest to jedna z najchętniej wybieranych książek o pielęgnacji skóry, która wyróżnia się kolorowymi zdjęciami. Autorka w swoim dziele prezentuje wiele wskazówek dla posiadaczek każdego typu cery. Wyróżnia ona 4 grupy skóry: interaktywną (skłonną do alergii), problematyczną (trądzikową), przedwcześnie starzejącą się (posiadającą zmarszczki mimiczne) oraz hiperpigmentacyjną (z nierównym kolorytem). Bożena Społowicz oprócz cennych rad, uwzględniła w swojej książce także propozycje konkretnych kosmetyków. Co więcej, wskazała też substancje, których warto unikać.

„Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku” Barbara Kwiatkowska

Książka Barbary Kwiatkowskiej również cieszy się dużą popularnością. Jest to pierwszy tom autorki dotyczący azjatyckiej pielęgnacji skóry. Warto tu dodać, że druga część („Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku. Azjatyckie inspiracje”) jest także godna uwagi. Autorka w swoim dziele stara się nauczyć czytelniczki, aby słuchały swojej skóry. Zwraca również uwagę na to, że sama pielęgnacja skóry nie jest wystarczająca. Bardzo istotna jest także odpowiednia dieta oraz zdrowy tryb życia. W książce znajdują się też informacje o niezbędnych kosmetykach, takich jak krem z filtrem czy serum z wit c.

„Zdrowa cera. Siła natury i nauki w walce z trądzikiem” Lucyna Majchrzak

To kolejna ciekawa propozycja książki o pielęgnacji skóry, która dedykowana jest osobom posiadającym skórę problematyczną. Lucyna Majchrzak w swoim dziele ujęła wiele porad dotyczących naturalnych sposobów walki z trądzikiem. Autorka prezentuje różne przepisy na skuteczne preparaty, dzięki którym można poprawić wygląd swojej skóry. Jest to na przykład receptura na domowy delikatny peeling z siemienia lnianego.

Zobacz też:  Książki naukowe: co warto o nich wiedzieć?

„Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji” Charlotte Cho

Jest to świetna książka, w której autorka obala mit mówiący o tym, że Koreanki zawdzięczają swoją idealną cerę dobrym genom. Charlotte udowadnia, że to tylko dzięki właściwej pielęgnacji można uzyskać nieskazitelną i promienną skórę. W książce przedstawione są najprostsze sposoby na osiągnięcie tego celu.

„Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady” Johanna Gillbro

Johanna Gillbro to doświadczona dermatolożka, dzięki czemu jej książka zyskała tak dużą popularność. Autorka w swoim kompleksowym przewodniku przedstawia najważniejsze zasady dotyczące prawidłowej pielęgnacji skóry. Podpowiada, jak właściwie analizować potrzeby swojej skóry i dobrze dobierać dla niej kosmetyki.

„Skin Doctor. Biblia zdrowej cery” Izabela Lenartowicz

Ta książka również zasługuje na uwagę. Jej autorka, Izabela Lenartowicz to znana i ceniona lekarka, która udziela rewelacyjnych porad na temat kosmetyków, zabiegów medycznych, leczenia oraz pielęgnacji cery. Jest to także świetny zbiór praktycznych informacji dotyczących diety i stylu życia.

Wybór książek o pielęgnacji skóry jest bardzo duży. Wszystkie nasze propozycje to cenne lektury, dzięki którym można poprawić kondycję swojej cery. Koniecznie je przeczytaj!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts