Najlepsze książki o marketingu – przegląd polecanych tytułów

Ewa Miko
Najlepsze książki o marketingu to propozycje, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę, będziesz mógł się stale dokształcać i inspirować nowymi technikami. Jakie tytuły są warte uwagi? Koniecznie sprawdź to w naszym artykule!
Najlepsze książki o marketingu
Ocena

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją marketingową przygodę, czy być może jesteś w tej branży już od dłuższego czasu, z pewnością powinny zainteresować cię najlepsze książki o marketingu. Dzięki tego typu lekturom możesz poszerzyć swoją wiedzę i znaleźć inspiracje do kolejnych kampanii reklamowych. W księgarniach znajdziesz duży wybór książek o marketingu, dlatego przygotowaliśmy zestawienie tych najlepszych. Przeczytaj, po jakie najlepsze książki o marketingu warto sięgnąć, aby odnieść sukces.

Najlepsze książki o marketingu – oto TOP 5 tytułów!

Nie wiesz, jakie są najlepsze książki o sprzedaży i marketingu? Na spokojnie – wszystkie najbardziej polecane tytuły ze świata marketingu znajdziesz poniżej. Sprawdź nasze propozycje i już dziś zdecyduj się na zakup którejś z książek. 

„To jest marketing”, Seth Godin

Do grupy najlepsze książki o marketingu na pewno należy bestseller „To jest marketing”. Jej autorem jest Seth Godin. To książka, którą poleca się wszystkim osobom, które nie do końca rozumieją marketing i nie wiedzą, jak go zastosować w biznesie. Ta pozycja jest często polecana i cieszy się wieloma pozytywnymi recenzjami, a to wszystko dzięki temu, że autor postarał się, aby wszelkie podstawowe zasady marketingu zostały przedstawione w przystępny sposób. Po jej przeczytaniu na pewno zmieni się twoje podejście do interakcji na linii klient-firma. To dobra książka o marketingu i sprzedaży, po którą powinny sięgnąć zarówno osoby, które dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w branży, jak i te, które siedzą w tej tematyce od lat i pragną przypomnieć sobie podstawy marketingu.

Zobacz też:  Książki o kupie dla dzieci i rodziców. Jak odpieluchować malucha?

„Marketing 4.0”, Philip Kotler, Hermawan Kartajaya, Iwan Setiawan

Jeśli chodzi o najlepsze książki o marketingu, to inną polecaną pozycją jest „Marketing 4.0” autorstwa Philip Kotler, Hermawan Kartajaya, Iwan Setiawan. To obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego marketera. Autorzy skupili się na skutecznym marketingu w warunkach szybkiego rozwoju technologicznego, za którym koniecznie musi nadążyć proces oddziaływania na konsumentów. Sięgnij po ten tytuł i uświadom sobie, jak aktualnie wygląda świat konsumencki. Natomiast specjaliści od marketingu przekonają się, jaką siłę mają blogi, czy media społecznościowe (np. Facebook) i uświadomią sobie, jak szybko zmienia się rynek. Ta książka to prawdziwy must have dla każdej osoby, która zajmuje się marketingiem! 

„Biblia copywritingu”, Dariusz Puzyrkiewicz

Wśród najlepszych książek marketingowych znajduje się „Biblia copywritingu”. To książka o marketingu internetowym autorstwa Dariusza Puzyrkiewicza, który już od dawna tworzy teksty reklamowe. To bardzo popularna pozycja wśród copywriterów i nie tylko. To książka, z której dowiesz się, jak zostać rasowym copywriterem. Znajdziesz w niej dużo informacji dotyczących tego, jak tworzyć teksty perswazyjne i nie zgubić ich sensu. Dowiedz się, co wywołuje konkretne emocje i reakcje, a także jakie narzędzia są pomocne w konkretnych sytuacjach. Niektórzy twierdzą, że ta książka nie wnosi nic ciekawego dla średnio-zaawansowanych copywriterów, choć naszym zdaniem mimo wszystko warto sięgnąć po ten tytuł i samemu go ocenić. 

„Zakamarki marki”, Paweł Tkaczyk

Najlepsze książki o marketingu to też „Zakamarki marki” autorstwa Pawła Tkaczyka. Po tę książkę zdecydowanie warto sięgnąć na początku swojej przygody związanej z marketingiem. To lektura, dzięki której łatwiej przyswoić podstawową wiedzę o brandingu. Autor skupia się na tym, aby prostym językiem wytłumaczyć zasady budowania strategii, pisania tekstów reklamowych i skutecznej komunikacji z klientami. Jeśli interesują cię rozmaite działania w sieci – m.in. budowa stron www, czy social media, to na pewno będziesz zadowolony z tej pozycji. 

Zobacz też:  Książki o emocjach dla dzieci – jak radzić sobie ze smutkiem, zazdrością czy złością? Najlepsze poradniki

„SEO jako element strategii marketingowej Twojej firmy”, Paweł Cengiel

To książka polecana zwłaszcza osobom, które dopiero wchodzą w świat SEO. W Internecie można znaleźć dziś mnóstwo informacji na ten temat, co dla wielu osób jest po prostu przytłaczające. Autor, czyli Paweł Cengiel, postanowił stworzyć poradnik, w którym opowiada o najważniejszych aspektach związanych z SEO. Został napisany w oparciu o pytania, które zadawali klienci autora. Z książki dowiesz się m.in., czym jest i na czym polega audyt SEO, jak znaleźć odpowiednie słowa kluczowe do pozycjonowania, jak skutecznie prowadzić content marketing oraz jakie są najlepsze narzędzia podczas prowadzenia kampanii SEO. Jesteś ciekaw odpowiedzi na powyższe pytania? W takim razie już dziś sięgnij po tę książkę!

Wiesz już, jakie są najlepsze książki o marketingu. Są one dobrym wyborem, jeśli zależy ci na poszerzaniu swojej wiedzy i kwalifikacji w zakresie marketingu. Przydają się one każdemu – nie tylko specjalistom w dziedzinie marketingu, ale także amatorom, którzy dopiero zagłębiają się w tajniki pozycjonowania. Oczywiście powyższe tytuły to jedynie kilka wybranych najciekawszych pozycji – na rynku znajdziesz znacznie więcej książek o marketingu. Mamy nadzieję, że spośród zaproponowanych tytułów znajdziesz taką książkę, która przypadnie ci do gustu w 100%!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts