Ewa Miko

Ewa Miko

75 artykułów
Na co dzień pracuje jako redaktorka w wydawnictwie, dzięki czemu ma rękę na pulsie, jeżeli chodzi o nowości literackie. Dla Booknieci.pl recenzuje głównie literaturę piękną i najnowsze wydania.
Milan Kundera nie zyje

Nie żyje Milan Kundera. Jakie było życie znanego pisarza?

W środę 12 lipca 2023 roku zmarł Milan Kundera, wybitna postać czeskiej literatury i autor znanego dzieła „Nieznośna lekkość bytu”. O jego śmierci poinformowała agencja Reutera, powołując się na informacje publicznej czeskiej telewizji. Uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku Kundera odszedł w wieku 94 lat. Przeczytaj, jak wyglądało jego życie i w jaki sposób wpłynęło na jego twórczość.
Ewa Miko
Czytaj więcej
Podróż z książkami

Podróż z książkami – ile zabrać?

Decydując się na podróż, zastanawiamy się, ile rzeczy powinniśmy zabrać ze sobą, aby móc czerpać jak najwięcej z wycieczki. Dla wielu osób jednym z najważniejszych elementów wyposażenia są książki. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy ich do celów edukacyjnych, czy po prostu chcemy się zrelaksować, należy dobrze rozważyć, ile książek zabrać na wyjazd.
Ewa Miko
Czytaj więcej
Księgarnia techniczna

Księgarnia techniczna – jakiego rodzaju poradniki w niej znajdziesz?

Jeśli interesujesz się techniką lub pracujesz w branży technicznej, to na pewno wiesz, jak ważne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy w danej dziedzinie. Książki są jednym z najlepszych źródeł takiej wiedzy, szczególnie jeśli są to poradniki. W księgarni technicznej znajdziesz wiele cennych publikacji, które pomogą Ci rozwiązywać problemy związane z Twoją pracą lub hobby.
Ewa Miko
Czytaj więcej
księga gości weselnych

Księga gości weselnych. Jak wygląda?

Księga gości weselnych wydaje się niezbędnym elementem każdego wesela. Jest to pamiątka, do której Para Młoda będzie mogła wracać po latach, by przypominać sobie wspaniale spędzone chwile. Ale kto powiedział, że księga musi przypominać książkę?
Ewa Miko
Czytaj więcej