Książki erotyczne- czy warto je czytać?

Ewa Miko
Książki erotyczne- czy warto je czytać?
Ocena

Każdy z nas lubi czasem usiąść w wygodnym fotelu i zrelaksować się wraz z dobrą książką. Zwykle wybieramy tego typu literaturę, która najlepiej wpisuje się w nasze preferencje. Czy jednak warto zainteresować się książkami erotycznymi?

Książki erotyczne- czy to jeszcze literatura?

Literatura to jedna z najbardziej znanych i lubianych przez wszystkich dziedzin sztuki. Choć wiele osób wykazywało obawy, że wraz z postępującą cyfryzacją i rozwojem Internetu, książki odejdą w zapomnienie, to jednak tak się nie stało. Jak wskazuje portal internetowy SeksPedia, obecnie prawdziwy renesans swojej popularności przeżywają książki erotyczne. Niemniej jednak sprawiły one, że w społeczeństwie rozgorzała wyjątkowo dynamiczna dyskusja odnośnie tego, czy tego typu książki w dalszym ciągu można zaliczać do literatury. Pojawia się jednak pytanie, dlaczego nie? Otóż książki erotyczne mają niezwykle szkodliwą metkę, która została od nich przypięta. Wiele osób uważa, że jest to nic innego jak opis- brutalnie dobitny- aktów seksualnych lub innego typu perwersji, o których nie powinno się mówić głośno. Książki mają również rolę kształtowania postaw i opinii, więc te o tematyce erotycznej wzbudziły wiele wątpliwości od momentu pojawienia się na rynku. Okazuje się jednak, że osoby, które choć raz poświęciły czas na lekturę literatury erotycznej, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że było warto. Książki erotyczne traktują bowiem o intymności, przełamywaniu granic i uprzedzeń, a także o szeroko pojętym erotyzmie. Oczywiście nie jest to odpowiednia lektura dla dzieci w wieku szkolnym. Jednak z pewnością dorośli, powinni się nią zainteresować. Książki erotyczne rzucają bowiem nowe światło na nasze ciało, potrzeby seksualne, a także fantazje, które każdy z nas skrywa i stara się zanegować ich istnienie. Okazuje się, że o sytuacjach, które wydają się nam krępujące, można w piękny i ciekawy sposób opowiadać przy pomocy słowa pisanego i sprawić, że zrozumiemy ich sens oraz istotę. Z tego też powodu, książki erotyczne są z pewnością warte tego, by się nimi poważniej zainteresować.

Zobacz też:  Książka o medytacji – lista najlepszych tytułów!

Czy warto czytać książki erotyczne?

Książki erotyczne z pewnością zajmują honorowe miejsce na półkach wielu księgarni, a co więcej, cieszą się one dość dużą popularnością. Śmiało można bowiem powiedzieć, że społeczeństwo dostrzega potrzebę rozwikłania tajemnic i zagadek, które do tej pory pozostawały w sferze domysłów i erotycznych wyobrażeń. Z pewnością lektura książki erotycznej będzie miała pozytywny wpływ na wiele aspektów naszego życia i naszego człowieczeństwa. Przede wszystkim pozwolą nam one z całkiem innej, bardziej ludzkiej i nieocenzurowanej perspektywy spojrzeć na własną seksualność, a także na nasze seksualne potrzeby. Co więcej zyskamy również o wiele szerszy pogląd na to, że każdy z nas ma skrywane fantazje erotyczne, a ich realizacja nie jest grzechem. Książki erotyczne to także lektura, która pozwoli nam wiele zrozumieć. Pokaże nam, że seks wcale nie jest tematem tabu, a także czymś, czego należy się wstydzić. Wynika on bowiem z normalnych, ludzkich potrzeb, których skrywanie nie powinno być obowiązkowe. Być może książki erotyczne wpłyną również na poprawę naszego związku? Taka lektura zwykle pozwala o wiele lepiej zrozumieć potrzeby seksualne odczuwane przez kobiety, a także te, które są odczuwane przez mężczyzn. Pozwoli dostrzec także różnice w postrzeganiu seksualności przez obie z płci. Nie da się ukryć, że lektura chociażby jednej książki erotycznej w życiu sprawi, że staniemy się bardziej wrażliwy, a także bardziej zdecydowani odnośnie tego, o czym warto mówić głośno, a także które z nich powinny jednak pozostać w sferze naszej prywatności oraz intymności. Czasem warto więc spojrzeć na aspekty erotyzmu i seksualności z poziomu słowa pisanego, które często trafi do nas o wiele bardziej efektywnie niż przekazy emitowane beznamiętnie w radio czy tez w telewizji. Pojawia się tylko pytanie, czy aby każdy z nas jest w zupełności na to przeżycie i spotkanie z erotyczną literaturą gotowy?

Zobacz też:  Najlepsze książki o wikingach – poznaj dzieje wojowników z północy, czyli co musisz koniecznie przeczytać!
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts