Książka o medytacji – lista najlepszych tytułów!

Ewa Miko
Książka o medytacji to źródło podstaw wschodnich metod relaksacji i poznawania siebie. Jeśli chcesz je dobrze poznać, zacząć medytować i skupić się na swoim życiu, to poznaj kilka najlepszych lektur o medytacji. Zachęcamy do przeczytania artykułu!
książka o medytacji
Ocena

Medytacja jest doskonałym sposobem na radzenie sobie ze stresem, ale oprócz tego pozwala na lepsze skupienie się. Wbrew pozorom nie oznacza ona dystansowania się od świata. Właściwie jest to coś, dzięki czemu da się odciąć od stresu i można się  zbliżyć do świata: lepiej go zrozumieć, pokochać i przekształcać. Jak nauczyć się odpowiednich technik? Książka o medytacji na pewno ci w tym pomoże! Poniżej znajdziesz najlepsze książki o medytacji, dzięki którym poznasz fantastyczny świat medytacji i korzyści z niej płynące. Już dziś wybierz któryś z poniżej wymienionych tytułów i zacznij medytować!

Książka o medytacji – polecane lektury 

Nie do końca wiesz, jaka książka o medytacji będzie odpowiednim wyborem? Sprawdź zatem nasze propozycje!

„Medytacja dla zabieganych”, Osho 

Jesteś jedną z tych osób, które prowadzą szybki tryb życia i ciągle się gdzieś śpieszysz? W takim razie „Medytacja dla zabieganych” Osho to książka o medytacji idealna dla ciebie! To lektura, po którą powinny sięgnąć osoby, chcące wprowadzić do swojego życia medytację i dostosować czas na nią przeznaczony do swojego grafiku. Dzięki tej książce upewnisz się, że nawet będąc bardzo zapracowanym, możesz medytować! Znajdziesz w niej proste ćwiczenia, które nauczą cię, jak wprowadzić medytację do zwykłych, codziennych czynności. Ich celem jest pozbycie się niepokoju, bezsenności i przede wszystkim odzyskanie wewnętrznej ciszy. To doskonała pozycja dla każdej osoby, która wierzy, że medytacja może przynieść wiele korzyści, lecz nie miała jeszcze czasu, aby jej spróbować. 

Zobacz też:  Książki o ptakach, czyli jak podejść do obserwacji ptaków? Atlasy, poradniki, opowieści

„Zachwyć się! Naucz się medytować od wiecznych filozofów”, Fabijański Marcin

Wydaje ci się, że życie już takie jest: stresujące i ciężkie? Może być zupełnie inne, jeśli przeczytasz tę książkę i poznasz tajniki medytacji. Autor starał się, aby książka była przyjemna i napisana lekkim piórem. Jest to nowoczesna książka o medytacji, w której nie znajdziesz tylko instrukcji i ćwiczeń. Jest tutaj bowiem również historia i nawiązania do antycznych filozofów. Z tej książki dowiesz się, jak skupiać uwagę i myśli na tym, co obecnie dzieje się wokół nas. Lektura uczy, jak medytować, aby uzyskać najlepsze efekty. 

„Medytacja. Sposób na lepsze życie”, Dorota Mrówka

„Medytacja. Sposób na lepsze życie” to kolejny tytuł, który znajduje się w grupie najlepsze książki o medytacji. Znajdziesz tutaj różne techniki i sposoby medytacji, te zaś pochodzą ze ścieżek rozwoju duchowego. Wszystkie zostały opracowane w taki sposób, aby służyły każdej osobie. Dzięki nim będziesz umieć spojrzeć na codzienne sprawy z innej perspektywy, czy nauczysz się dystansu i umiejętności odpuszczania. Ważne jest też to, że zaakceptujesz życie takim, jakie jest. Ta książka o medytacji to dobry wybór nie tylko w trudnych sytuacjach, czy wtedy gdy jesteś w toksycznej relacji, ale również na co dzień (w końcu medytować należy każdego dnia). Sięgając po tę lekturę, małymi krokami będziesz dążył do coraz lepszego życia. 

„Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem”, Vidyamala Burch, Danny Penman

Nasza kolejna propozycja to „Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem”. To niezwykła książka polecana każdej osobie, która jest przytłoczona codziennymi obowiązkami czy problemami oraz szuka spokoju i wytchnienia poprzez medytację i mindfulness. W lekturze znajdziesz mnóstwo wskazówek dotyczących tego, jak ograniczyć stres, który pojawia się w naszym życiu coraz częściej. Autorzy przedstawiają także informacje na temat tego, co zrobić, aby umysł doznał rozluźnienia i relaksu. To książka o medytacji, w której zostały opisane różne metody medytacyjne i dzięki nim zapomnisz co to ból i pozbędziesz się napięcia, które jest blokadą przed odczuwaniem szczęścia. Możesz to wszystko mieć – wystarczy regularna praktyka medytacji 10–20 minut dziennie, a różnica będzie przeogromna!

Zobacz też:  Klasyka romansu – Najpiękniejsze powieści od XX wieku

„Siła medytacji. 28 dni do szczęścia”, Salzberg Sharon

Medytacja to idealny sposób na to, aby pozbyć się stresu po ciężkim dniu w pracy. Jeśli będziesz wiedział, jak ją przeprowadzić w prawidłowy sposób, to medytacja może ci bardzo pomóc – m.in. oczyści twój umysł, zniweluje ból głowy, czy rozluźni napięte mięśnie. Co więcej: medytacja może być pomocna, gdy nie wiesz, jaką podjąć decyzję. To najlepsza książka o medytacji dla osób początkujących, bowiem znajduje się w niej opis podstawowego programu do medytacji. W innych rozdziałach można poczytać o kolejnych rodzajach medytacji. Dla wielu osób istotne jest to, że w książce znajdują się konkrety i wiele przydatnych informacji.

„Trwała przemiana. Co nauka mówi o tym, jak medytacja zmienia twoje ciało i umysł”, Goleman Daniel, Davidson Richard J

Chcesz dowiedzieć się, co faktycznie potrafi sprawić medytacja, a czego jednak nie i zależy ci na dobrym źródle informacji? Zatem ta książka o medytacji będzie najlepszym wyborem! Ta lektura została stworzona przez przyjaciół z czasów studiów na Harvardzie. W książce opisują m.in. fakty i mity związane z medytacją, a ich słowa poparte są najnowszymi badaniami. Czytając ją, znajdziesz także cenne wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób trzeba praktykować medytację, aby osiągnąć najlepsze efekty. Tutaj medytacja jest przedstawiona w nieco bardziej naukowy sposób. Ten tytuł poleca się zarówno osobom początkującym, jak i bardziej doświadczonym.

Inne polecane książki o medytacji

W sprzedaży dostępne są także inne tytuły o medytacji. Powyżej wymieniliśmy ci te najpopularniejsze, ale wiedz, że warte uwagi są też inne takie jak np. „Narzędzia rozwoju osobistego” (Grzegorz Glinka) – jeśli interesują cię książki o rozwoju osobistym i medytacji, to będzie to dobry wybór. Warta uwagi jest też „Gdziekolwiek jesteś, bądź” (Jon Kabat-Zinn), czyli lektura, która m.in. pomaga pogłębić świadomość i uważność, czy chociażby „Czas na medytację” (Christophe Andre).

Zobacz też:  Horoskop miesięczny

Przedstawiliśmy ci już kilka najlepszych książek o medytacji. I choć pamiętaj, że medytacja to nie jest żadna magia, to jednak może ci bardzo pomóc! Przede wszystkim dzięki niej dowiesz się, jak spojrzeć na problemy z całkowicie innej perspektywy. Będziesz także wiedział, jak radzić sobie ze stresem, czy niskim poczuciem własnej wartości. Znów odnajdziesz radość i spokój. Jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, to już dziś zacznij medytować – może pomóc ci w tym książka o medytacji.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts
horoskop miesięczny

Horoskop miesięczny

Horoskop miesięczny to doskonałe narzędzie dla osób, które chcą poznać przyszłość i dowiedzieć się, co czeka ich w najbliższym miesiącu. W artykule przedstawiamy horoskop dla wszystkich znaków zodiaku, dzięki czemu będziesz miał możliwość przygotowania się na nadchodzące wydarzenia.
Paulina Kucharska
Czytaj więcej