Książki o konopiach, które warto przeczytać

Ewa Miko
Ksiazki o konopiach
Ocena

 Konopie przestały być tematem tabu, co przekłada się na rosnącą liczbę książek i poradników na ich temat. Po jakie tytuły warto sięgnąć?

Medycyna konopna staje się coraz bardziej popularna, co jest skutkiem m.in. coraz szerszej wiedzy na temat prozdrowotnych właściwości marihuany. Gdzie znajdziesz wiarygodne informacje na temat konopnych kuracji?

Wiedza to podstawa!

To, że o medycznych właściwościach konopi możemy dziś mówić tak swobodnie, jest zasługą rosnącej wiedzy na temat kannabinoidów oraz ich wpływu na ludzki organizm. Skąd czerpać tę wiedzę? 

– „Nie brak osób, które początkowo dość sceptycznie podchodzą do konopi jako leku. To nastawienie zmienia się w chwili, gdy zaczynają rozumieć, jak endokannabinoidy wpływają na ludzki organizm. Wiedza to podstawa! Dzięki niej nasi pacjenci wiedzą, na co mogą liczyć rozpoczynając leczenie konopiami, wiedzą też, jak konopne preparaty będą wpływały na ich organizm” – mówi Magdalena Nita. Dla tej ekspertki ważne jest nie tylko leczenie, ale i tłumaczenie, jak działają konopne kuracje w poszczególnych przypadkach. W jej artykułach, publikowanych na centrum-mk.pl, znajdziesz wiele ważnych wiadomości. Gdzie jeszcze szukać rzetelnej wiedzy? W książkach! 

7 książek o konopiach, które warto przeczytać

Blogi i specjalistyczne serwisy to cenne źródło informacji, jednak w poszukiwaniu wiedzy warto też sięgnąć do książek. Lista wartościowych tytułów na temat konopi i możliwości wykorzystania ich w praktyczny sposób jest coraz dłuższa. Tu prezentujemy 7 tytułów, po które warto sięgnąć na początek.

Zobacz też:  Księgarnia techniczna - jakiego rodzaju poradniki w niej znajdziesz?

Paulina Szmerk, Konopne ABC – gdzie teoria łączy się z praktyką

Ten tytuł to dobra propozycja dla osób, które szukają podstawowych informacji o konopiach i ich wpływie na ludzki organizm. Jakie związki znajdziemy w konopiach? Czym jest układ endokannabinoidowy i dlaczego jego wpływ na nasze zdrowie jest tak wielki? Oto najważniejsze pytania, na które autorka odpowiada w tej książce.

Dorota Rogowska-Szadkowska, Komu pomaga medyczna marihuana?

Zastanawiasz się, czy konopna kuracja może sprawdzić się w twoim przypadku? W tej książce w wyjaśniono, jakie choroby można leczyć konopiami. Autorce udało się przedstawić trudne zagadnienia w prosty sposób, a przystępność języka sprawia, że nawet osoby mające nikłe pojęcie o medycynie poradzą sobie z lekturą.

Barbara Simonsohn, Konopie – cud natury. Zdrowotne zastosowanie nasion i oleju konopnego

Ta książka nie wprowadzi cię w tajniki medycyny konopnej, pokaże ci jednak, jak ważną rolę w zdrowej diecie mogą odegrać nasiona oraz olej z tej rośliny. Ten poradnik to podstawa dla każdego, kto nie musi korzystać ze specjalistycznej terapii, lecz chce wzbogacić swoją dietę. Jak się okazuje, niepozorne nasiona konopi to rewelacyjne źródło wielu witamin, minerałów i aminokwasów, dzięki którym ludzki organizm może skuteczniej chronić się przed wieloma chorobami.

Bogdan Jot, Odkłamywanie marihuany

Dyskusje na temat konopi bywają burzliwe. Co jest prawdą, a co mitem? Po przeczytaniu tej książki łatwiej będzie ci oddzielić naukową wiedzę od nieprawdziwych opowieści, które wciąż jeszcze krążą na forach dyskusyjnych…

Laurie Wolf i Mary Wolf, Medyczna marihuana – praktyczne zastosowanie

Masz już sporą wiedzę na temat medycznych konopi i chcesz zacząć w praktyce korzystać z jej mocy? Ten poradnik ułatwi ci zadanie. Autorzy skupili się nie tylko na tym, jak w praktyce korzystać z konopi, ale i na historii marihuany. Nie zabrakło tu również miejsca na najnowszą wiedzę medyczną, specjalistyczne badania i ich wyniki.

Zobacz też:  TOP 5 książek o odchudzaniu - po jakie pozycje warto sięgnąć?

David Casarett, Marihuana medyczna. Doświadczenia Lekarza Praktyka

Jeśli chcesz wiedzieć, co o konopnych kuracjach sądzą lekarze, sięgnij po tę pozycję. Autor książki sam przetestował konopne kuracje, odwiedził też kilka amerykańskich klinik specjalizujących się w takiej farmacji. Chcesz poznać jego wnioski? Przedstawił je w swej pracy.

Aleksandra Pezda, Zdrowaś mario. Reportaże o medycznej marihuanie

A jak konopne kuracje wyglądają od strony pacjentów? Jak to jest, gdy niejasne prawo i stereotypy stają się główną przeszkodą w walce o zdrowie? Tego dowiesz się z reportażu Aleksandry Pezdy.

Chcesz zacząć konopną kurację? Sięgnij na początek po rzetelne informacje na temat konopi. Dzięki licznym książkom oraz specjalistycznym serwisom dowiesz się, jakich efektów możesz oczekiwać, rozprawisz się też z wieloma mitami na temat medycznej marihuany.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts