Najlepsze książki o sprzedaży – tytuły, po które warto sięgnąć!

Paulina Kucharska
Najlepsze książki o sprzedaży to coś, czym powinieneś się zainteresować, jeśli myślisz o karierze w sprzedaży. Jakie tytuły są warte uwagi? Sprawdź nasze polecenia i wybierz dobrą książkę o sprzedaży!
najlepsze książki o sprzedaży
Ocena

Rozważając karierę w sprzedaży, musisz koniecznie wiedzieć, że jest to branża, w której nieustannie zachodzą różne zmiany. Nie poradzisz sobie w niej bez systematycznego doskonalenia. Jednym ze sposobów na to jest sięganie po najlepsze książki o sprzedaży, dzięki którym możliwe jest systematyzowanie uzyskanej wiedzy, ale co ważniejsze – czytanie literatury branżowej otwiera głowę na mnóstwo nowych pomysłów! 

Jakie są najlepsze książki o sprzedaży?

Na rynku znajdziesz najlepsze książki o marketingu i sprzedaży, ale także niestety te gorsze tytuły. Jeśli chcesz wejść na wyższy poziom w zawodzie, to sięgaj jedynie po tytuły, w których źródła i metodologia zostały oparte na próbach badawczych i większych eksperymentach.  

Najlepsze książki o sprzedaży – 6 polecanych tytułów

Nie wiesz, jakie są najlepsze książki o sprzedaży? Znajdziesz je poniżej!

„Zawód handlowiec”, Andrzej Niemczyk

Jeśli interesują cię najlepsze książki o sprzedaży, to wiedz, że jedną z nich na pewno jest ta powyższa. To książka polskiego autora, w której proces sprzedaży zostaje przedstawiony w sposób rzetelny i uniwersalny. Każdy z tej książki dowie się, jak przebiega proces sprzedaży i na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Sprzedawcy ją uwielbiają, ponieważ została napisana niezwykle przyjaznym językiem. Docenia się ją również za to, że zawiera wiele przykładów. Autor tej książki niezaprzeczalnie jest bardzo dobrym fachowcem i zdecydowanie warto mu zaufać i po prostu kupić tę książkę. Co istotne: to idealna lektura dla osób, które dopiero wchodzą w świat sprzedaży, bądź chcą usystematyzować wiedzę. 

Zobacz też:  Książki o psach – co warto przeczytać? Najlepsze poradniki i powieści dla miłośników psów

„Biblia handlowca – Najbogatsze źródło wiedzy o sprzedaży”, Jeffrey Gitomer

To książka, po którą powinna sięgnąć każda osoba działająca w sprzedaży. Znajdziesz w niej wiele wskazówek i porad, a dzięki nim bez problemu uda ci się zdobyć sympatię i zaufanie klienta. Dowiesz się również, jak radzić sobie w najtrudniejszych sytuacjach w tej branży. W lekturze znajdziesz też informacje dotyczące tego, kto i co tak naprawdę jest najważniejsze w procesie sprzedaży.

„Magia sprzedaży”, Robert Grzybek

Najlepsze książki o sprzedaży, to też „Magia sprzedaży” – świetna propozycja na start. Jest to lekka lektura o sprzedaży bezpośredniej, ale bazuje na interesujących konceptach. Znajdziesz w niej różne metody sprzedaży. Jej największą zaletą jest to, że zawiera aż kilkadziesiąt praktycznych ćwiczeń, pozwalających na trenowanie umiejętności sprzedażowych.

„Sprzedaż metodą SPIN”, Neil Rackham

Jeśli chcesz być profesjonalnym sprzedawcą, to koniecznie musisz przeczytać tę książkę, choć co ważne: jest to najlepsza pozycja dla osób na poziomie bardziej zaawansowanym. W książce znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących metod sprzedażowych dedykowanych sprzedawcom kanału b2b. Autor skupił się na dokładnym poruszeniu zagadnień związanych z badanie potrzeb i tego, jak zmotywować klienta do zmiany dostawcy. Co więcej, w lekturze w nieskomplikowany sposób zostały przedstawione reguły działania strategii SPIN. 

„Psychologia sprzedaży”, Brian Tracy

W grupie najlepsze książki o sprzedaży jest także „Psychologia sprzedaży” – to książka, którą napisał Brian Tracy. Znajdziesz w niej praktyczne metody i techniki sprzedaży, ale oprócz tego autor skupia się na motywach kupowania, metodach perswazji i tym podobnych. W lekturze znajdują się również “działania do przećwiczenia”. 

„Sprzedawaj jak challenger. Strategie kontroli komunikacji z klientem”, Matthew Dixon, Brent Adamson

W sprzedaży nie liczy się jedynie budowanie relacji z klientami, ale też rzucanie im wyzwań. W tej książce znajdziesz badania dotyczące m.in. umiejętności, zachowań, posiadanej wiedzy przez najlepszych handlowców. Nie brakuje w niej też tez, które nie do końca potwierdzają klasyczną wiedzę z zakresu sprzedaży. Po przeczytaniu tej lektury dowiesz się, że każdy sprzedawca jest reprezentantem jednego z pięciu profili, aczkolwiek tylko jeden profil – Challenger zawsze uzyskuje ponadprzeciętne rezultaty. Z tej książki możesz nauczyć się (i swoich pracowników) modelu sprzedaży Challengera i stworzyć genialny zespół Challengerów. A to nie wszystko, co możesz ci zapewnić ta książka. 

Zobacz też:  Horoskop miesięczny

Wiesz już, jakie są najlepsze książki o sprzedaży. Oczywiście to jedynie kilka wybranych tytułów – jest ich znacznie więcej. Już dziś sięgnij po którąś z nich i stań się lepszym handlowcem!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts