“Potrafię pracować nawet podczas snu” – przekonuje Mishellka w rozmowie z nami

mishellka-wywiad-booknieci-diy-craft-handmade

O tym, jak stworzyć popularny kanał na YouTube, jak wpuścić DIY do własnego domu i jak można pracować nawet podczas snu, opowiada w rozmowie z nami popularna blogerka – Mishellka.

Mishellka, pierwsze pytanie, które ciśnie się na usta – skąd właśnie taki nick?

Jako nastolatka, na forach internetowych posługiwałam się nickiem Michelle. Kiedyś na jednym z forów mój nick był zajęty, wymyśliłam wtedy zdrobnienie: Mishellka.

Robisz przepiękne rzeczy z papieru na swoim kanale na YouTube. Opowiedz nam, jak doszło do jego powstania!

Jestem po studiach plastycznych. Kilka lat temu prowadziłam stacjonarną pracownię artystyczną z zajęciami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywały się według mojego autorskiego programu. Uczestnicy inspirowali mnie do tworzenia coraz to nowych rzeczy, używania najróżniejszych technik. Praca z dziećmi to jeden z najlepszych okresów mojej drogi zawodowej. Chciałabym, aby każdy miał taki plastyczny ogląd świata jaki mają dzieci, które są artystami najbardziej autentycznymi. Uwielbiałam tę pracę, jednak czułam potrzebę dotarcia ze swoimi pomysłami do większej ilości osób. Wtedy powstał kanał Mishellka, któremu poświęciłam się w stu procentach.

mishellka-wywiad-booknieci-diy-craft-handmade

Na Youtube subskrybuje Cię już niemal 200 000 osób. W jaki sposób zbudowałaś na swoim kanale tak imponującą społeczność?

W moim przypadku sprawdziły się trzy zasady: pomysł na kanał, ciężka praca i wytrwałość. Zaczynałam od zera. W to, że taki kanał znajdzie swoich odbiorców wierzyłam tylko ja i mój brat. Wszyscy inni podchodzili do tego pomysłu bardzo sceptycznie. Jestem dobrym przykładem na to, że jeśli ktoś czegoś bardzo pragnie i robi wszystko co w jego mocy, aby osiągnąć zamierzony cel, ma duże szanse na sukces. To wszystko jest w nas. Musimy uwierzyć w siebie i we własne możliwości. Przez pierwsze dwa miesiące mojego kanału nie odwiedził zupełnie nikt, mimo to wstawiałam nawet po 3 tutoriale dziennie i nie poddawałam się. Pamiętam jakby to było dziś, kiedy jeden z moich filmów przekroczył magiczne dla mnie 1000 wyświetleń. Cieszyłam się jak dziecko. Dzisiaj ten tutorial ma przeszło 6 milionów odsłon.

Prowadzisz również bloga a także konto na Facebooku i Instagramie. Czy uważasz, że to dziś konieczność dla twórcy internetowego, aby być aktywnym na wielu platformach social mediów?

Mishellka nie istniałaby gdyby nie social media. To podstawa. Dzięki nim docieram do ludzi na całym świecie. Mam duże grono odbiorców nawet w Indiach, gdzie scrapbooking to bardzo popularne hobby.

Stworzyłaś do tej pory mnóstwo papierowych projektów – skąd czerpiesz pomysły do swoich kreacji?

Przed stworzeniem tutorialu zawsze działam według planu. Określam tematykę, kolorystykę i poziom trudności. Gdy zestawiam ze sobą kolorowe arkusze, pomysły na pracę same przychodzą do głowy. Kilka inspiracji, które wykorzystałam do stworzenia filmów instruktażowych, przyśniło mi się w nocy! Jak widać potrafię pracować nawet podczas snu. [śmiech]

mishellka-wywiad-booknieci-diy-craft-handmade

A jak wygląda życie Mishellki po wyłączeniu komputera – co lubisz robić w wolnym czasie?

Jestem mamą pierwszoklasisty i pięciomiesięcznego bobasa. Cały swój wolny czas poświęcam właśnie im, jednak gdy zdarzy się, że mam chwilę tylko dla siebie, to lubię sięgnąć po dobrą książkę bądź – w zależności od pory roku – wybrać się na spacer lub rower. Rodzinnie lubimy wybierać się na wycieczki po naszym pięknym kraju w poszukiwaniu zamków i ruin.

Jakie jest twoje największe marzenie?

Moje największe marzenia są już obecne w moim życiu 🙂

Booknięci to portal czytelniczy, więc muszę zapytać – jaki tytuł nosi twoja ulubiona książka?

Jest kilka książek, do których chętnie wracam. Bardzo lubię czytać kryminały. To ich mam najwięcej w swej biblioteczce, jednak książkami, o których od razu pomyślałam, są Oskar i Pani Róża (Erick-Emmanuel Schmitt) oraz Duma i uprzedzenie (Jane Austen).

Gdyby miała powstać książka na podstawie Twojego życia, jaki nosiłaby tytuł?

Książką na podstawie mojego życia mógłby być poradnik oparty na relacjach osób z mojego najbliższego otoczenia, a nosiłby tytuł: Jak żyć z artystą i nie zwariować. [śmiech]

No i na koniec – czego możemy Ci życzyć?

Inspirujących snów każdej nocy 🙂

mishellka-wywiad-booknieci-diy-craft-handmade

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares