“Zostań królową PR” – Kinga Fromlewicz

Założeniem książki “Zostań królową PR” jest dostarczenie odbiorcy praktycznej wiedzy z zakresu działań Public Relations. Ten niewielki podręcznik (niewielki formatem, lecz jakże bogaty w treść) skierowany jest głownie do kobiet. Książka ta nada się dla każdej ambitnej businesswoman, która dopiero co rozpoczęła przygodę z prowadzeniem własnej firmy. Powyższa pozycja udowadnia, że nawet mikrobiznes nie jest z góry skazany na porażkę PR-ową.

Jak się uczyć, to od najlepszych

Publikacja pozwala nabyć umiejętność nawiązywania kontaktów z mediami znajdującymi się w najbliższym otoczeniu, oraz efektywnie korzystać z funkcjonalności kont social media. Kinga Fromlewicz zdradza cenne triki i sposoby, które sama wypracowywała po drodze nabywania doświadczenia przez lata. Przedstawione zasady i gotowe rozwiązania są uniwersalne, a zatem może z nich skorzystać osoba prowadząca praktycznie każdy typ biznesu.

Fromlewicz obala głęboko zakorzenione PR-owe mity (Nie ważne co mówią, byle mówili – czyżby?)

Autorka zwraca uwagę na to, jak ważna w dzisiejszych czasach jest poprawna komunikacja. Dzięki niej można dotrzeć nie tylko do przyszłych klientów firmy, ale po prostu do innych ludzi. Świadomość tego zagadnienia z pewnością pomoże odkryć czytelnikowi głębszą istotę Public Relations: nadawanie działaniom szczególnego znaczenia. Firma poprzez budowanie relacji z innymi, przekazuje komplet określonych wartości i kreuje własną tożsamość. Klient wybierze produkt lub usługę, jeśli będzie znał sens, który się za nimi kryje.

Ważny jest kontekst i opowiadanie historii rzeczami, które oferujemy naszym odbiorcom.

Czytając tę książkę odniosłam wrażenie, iż autorka jak najbardziej chce odejść od tak zwanego naukowego “bełkotu” na rzecz wiedzy. Wiedzy, która opisana w przystępny sposób trafi do każdego laika. O to samo wydaje się chodzić w dobrym PR – o prostotę wyrażania myśli i autentyczność przekazu. Nie o przerysowaną, sztucznie wykreowaną treść.

Podobają mi się także zastosowane przez Kingę Fromlewicz ćwiczenia podsumowujące rozdziały i jednocześnie utrwalające wiedzę. Na końcu podręcznika znajdziemy zaś vademecum. Autorka odpowiada na najczęściej zadawane pytania, a swoje “złote myśli” zawiera wyróżnione w ramkach.

Ten podręcznik zmienił moje poglądy i postrzeganie aspektów public relations przynajmniej o jakieś 90 stopni.

Pozycję przeczytałam jednym tchem i kompletnie mnie zaskoczyła. Doszłam do wniosku, że jeśli w przyszłości będę chciała prowadzić własną działalność, koniecznie skorzystam z rad autorki, bo są one wyjątkowo trafne.

Jako studentka komunikacji i psychologii w biznesie, poleciałabym tę pozycję także studentom marketingowych oraz PR-owych kierunków. Książka z pewnością pomoże skonfrontować wiedzę teoretyczną z zakresu public relations, z tą bardziej praktyczną.

A zatem czytelniku i czytelniczko… sięgnijcie po poradnik “Zostań królową PR” i przygotujcie się na nadchodzący sukces waszych przyszłych lub obecnych biznesów.

5.00 avg. rating (99% score) - 4 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares