Księga gości weselnych. Jak wygląda?

Ewa Miko
Księga gości weselnych wydaje się niezbędnym elementem każdego wesela. Jest to pamiątka, do której Para Młoda będzie mogła wracać po latach, by przypominać sobie wspaniale spędzone chwile. Ale kto powiedział, że księga musi przypominać książkę?
księga gości weselnych
Ocena

Istnieje wiele sposobów na to, by księga gości weselnych była nie tylko dobrą pamiątką, ale dodatkowo były oryginalnym prezentem, jaki możemy otrzymać od gości weselnych. Dzisiaj zatem pokażemy kilka sposobów na stworzenie jej w niezwykły sposób.

Czy księga gości weselnych przydaje się na weselu?

Jak najbardziej. Jest dodatkową atrakcją, z której goście z pewnością skorzystają. Dzięki temu mogą jeszcze raz wyrazić jakieś życzenia lub słowa, do których Młoda Para potem wróci. Taka księga gości weselnych to popularny zwyczaj, z którego coraz częściej się korzysta podczas imprez.

Odwiedź serwis Lovely Wedding!

Księga gości weselnych – gdzie powinna się znaleźć?

Ważne jest to, by księga gości weselnych była dostępna przez całe wesele i znajdowała się w miejscu, gdzie każdy będzie mógł z niej swobodnie skorzystać. Najlepiej ulokować ją w dobrze widocznym miejscu, a jednocześnie na uboczu. Poza tym warto na początku zabawy wspomnieć o księdze i poprosić, by każdy coś wpisał od siebie.

Księga gości weselnych w formie filmu

Kto powiedział, że księga gości weselnych zawsze musi być w formie książki? Młode Pary często pragną postawić na coś ładnego i oryginalnego. Można na przykład zamiast tradycyjnych wpisów postawić na filmiki nagrywane przez kamerzystę lub gości weselnych. Dzięki temu goście mogą powiedzieć, jak się bawią lub zostawić po sobie życzenia.

Zobacz też:  TOP 5 książek o odchudzaniu - po jakie pozycje warto sięgnąć?

Są dwa rozwiązania:

  • Kamerzysta, który wszystko nagra
  • Kamera na statywie tak, by każdy mógł swobodnie nagrać życzenia

Księga gości weselnych jako fotoksiążka

Na weselu nieraz pojawia się fotobudka. Może to być dobrą niespodzianką dla gości, a do tego dzięki temu powstanie księga gości weselnych. Wystarczy, że każdy zrobi sobie zdjęcie – najlepiej z wykorzystaniem rekwizytów – które potem umieści w księdze i doda parę słów od siebie. A druga kopię mogą zabrać ze sobą.

Księga gości weselnych w formie obrazu

Młoda Para może także zdecydować się na obrazy. Księga gości weselnych będzie wtedy jeszcze bardziej oryginalna i będzie mogła zawisnąć w specjalnym miejscu w domu. Na początek na sztaludze umieszcza się płótno lub arkusz papieru. Goście przy pomocy mazaków mogą dodawać swoje rysunki. Na środku mogą być zawarte inicjały Pary Młodej i data ślubu.

Księga gości weselnych w formie słoika

Kolejnym pomysłem jest stworzenie słoika lub skrzynki, do której goście weselni będą wrzucać swoje życzenia. przyda się duży słoik lub ozdobna butelka lub skrzynka, kolorowe karteczki, długopisy i wstążki.

Każdy wpisuje parę słów, roluje kartkę, przewiązuje i wrzuca do środka. Taka księga gości weselnych po zamknięciu może także stać się dobrą ozdoba domu.

A co pisać na kartkach? Można wszystko. Życzenia, rady, pomysły na wakacje i wiele innych.

Księga gości weselnych dla podróżników

Jeśli Para Młoda to zaprawieni podróżnicy, świetnie sprawdzi się globus jako księga gości weselnych. Najlepiej będzie, jeśli nie będzie posiadał żadnych napisów. Gościom rozdaje się wtedy mazaki i zachęca do wpisywania swoich imion. Warto go postawić w takim miejscu, by był dobrze widoczny, a wodzirej powinien wyjaśnić, jak goście mają się wpisywać.

Księga gości weselnych jako kapsuła czasu

Ciekawym pomysłem jest także stworzenie tzw. kapsuły czasu. Goście będą wpisywać dobre słowa, rady czy co im wpadnie do głowy. Młoda Para potem zapieczętuje skrzynkę i schowa ją gdzieś w domu, by po jakimś czasie do niej wrócić. Można co roku w rocznice ślubu, a można po wielu latach.

Zobacz też:  Książki naukowe: co warto o nich wiedzieć?

Podsumowanie – księga gości weselnych

Księga gości weselnych to niezwykły i dosyć ważny element podczas wesela. Dla każdej Pary Młodej może stać się wspaniałą pamiątką, do której można wracać nawet po wielu latach. A dzięki oryginalnym pomysłom stanie się dodatkową piękną ozdobą domu. Dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy stworzyć naszą księgę gości weselnych.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

TOP 5 książek o pracy – po jakie pozycje warto sięgnąć?

W dzisiejszym świecie, gdzie równowaga między życiem zawodowym a osobistym staje się coraz bardziej wymagająca, odpowiednie zarządzanie czasem, motywacja i dbałość o zdrowie psychiczne są niezwykle ważne. Książki, które przedstawiamy poniżej, oferują nie tylko praktyczne porady, ale także głębokie przemyślenia, które mogą pomóc w osiągnięciu zarówno zawodowego, jak i osobistego dobrostanu. Oto pięć starannie wybranych tytułów, które mogą zainspirować do lepszego zarządzania własnym życiem zawodowym i nie tylko.
Ewa Miko
Czytaj więcej