“Bóg nigdy nie mruga” – Regina Brett (tłum. Olga Siara)

Są książki, które przeczytasz raz, odkładasz na półkę i nigdy do nich nie wracasz. Są też takie, które czytasz jednym tchem, a później jeszcze raz i jeszcze raz, zakreślając ulubione fragmenty, aż w końcu znasz je na pamięć.

Bóg nigdy nie mruga z pewnością należy do tej drugiej kategorii. Książka Reginy Brett jest prawdziwą skarbnicą cytatów, które stale krążą po Internecie, poruszając życia kolejnych osób.

To nie jest powieść ani nawet jednolity utwór. Bóg nigdy nie mruga to zbiór pięćdziesięciu felietonów, które powstawały poniekąd jako forma terapii dla samej autorki, gdy przechodziła przez wyczerpujące doświadczenia w swoim życiu. Każdy rozdział stanowi osobną lekcję na trudne chwile. Co ważne, autorka pisze w niezwykle lekki i przystępny sposób, sprawiając, że uniwersalne prawdy, którymi się dzieli, mogą trafić naprawdę do każdego. Poszczególne tematy są na tyle krótkie i treściwe, że można dawkować je sobie codziennie po jednym, niemal jak plaster na trudny moment. Niektóre z nich to po prostu lista rzeczy do zrobienia, które warto odhaczyć w swoim życiu! Tytuły również sprawiają, że łatwo wybrać tę właściwą lekcję na dany czas.

Każdy z nas odnosi czasami wrażenie, że życie nie rozpieszcza, że los się od nas odwrócił, że Bóg zapomniał o naszym istnieniu. Możemy się wtedy rozpłakać, poddać, stracić wszelką radość życia i oddać się narzekaniu… ale możemy też wziąć się w garść, otworzyć tę książkę i skorzystać z rad autorki, która – będąc na granicy życia i śmierci – nie straciła pogody ducha. Jak to zrobiła? Na przykładzie swoich doświadczeń, ale również historii z życia bliskich jej osób, Brett dzieli się praktycznymi wskazówkami. Są tu momenty smutne, poważne i dające do myślenia, ale równie wiele (jeśli nie więcej!) jest tych pozytywnych i roześmianych chwil.

Dla kogo więc jest ta książka? Dla każdego, kto przeżywa w swoim życiu nie tylko wzloty, ale i upadki. Dla każdego, kto potrzebuje nieco inspiracji i motywacji do działania. Bóg nigdy nie mruga może okazać się również doskonałym prezentem dla tych dookoła nas, o których się troszczymy.

Regina Brett wierzy, że życie jest dobre. Tak po prostu. Sięgnij po nią, jeśli też chcesz w to uwierzyć.

Anna Biern

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


shares